Tuning Rk-05 boyi od czego zaczać?

witam mam ochotę stuningować troche swojego rk-05 zwiekszyc fps z 380 do 400max i ewentualnie cos jeszcze co mozecie polecic bo bialy jestem i sie do konca nie znam.

Zacznij od gumki hopup i prec lufy. To powinno podnieść ci do ok 400 nie otwierając GB i nie tracąc gwarancji.

za dużej różnicy między 400 a 380 fps nie ma w sumie; i fpsy to nie wszystko :sunglasses:
Tak jak napisał Mivak, dodatkowo dorzuce od siebie żebyś kupił jakiegoś lipola i zmienił wtyki na T-deansy (nie podchodzi za bardzo pod tuning ale warto zainwestować) :slight_smile:

lipola chodzi o baterie jesli dobrze rozumiem na gunfire jest tego pelno skad mam wiedziec co kupic po czym patrzec i czy to wszystko pasuje do kazdej repliki czy kazda replika ma inne.

W twoim przypadku inetersują Cię dwa parametry: Wielkość tak by weszła Ci pod pokrywę zamka"dekiel" za tym tez idzie pojemność oraz czy chcesz mieć 7,4v lub 11,1c. Od tego zależy szybko szczelność.

Tak, chodzi o baterie :slight_smile:
Radziłbym 7,4V, rof(szybkostrzelność) jest przyzwoity i też nie ma większego ryzyka, że pójdą zębatki jak przy 11,1V (nie wiem jak z rk-05 ale tak mi się wydaje). I wraz z lipolem warto (a nawet trzeba) zaopatrzyć się w ładowarkę (mikro)procesorową do akumulatorów tego typu, dla baterii o mniejszej pojemności (mAh) tak do 2000coś wystarczy ładowarka od GFC, chyba za 30-40zł ona jest (niebieska lub czarna)

Gumke hop-up polecam czarną systema energy
Precke np. Guardera 6.02 (z odpowiednią długością do typu cylindra - najlepiej taka długość jak stockowa lufa czyli 490mm lub zbliżona) ew. coś z wyższej półki np. Prometheus czy Systema