Części

Części i akcesoria najlepsze do twojej repliki
ODPOWIEDZ
zioło
Kontakt:

Części

Post autor: zioło » 24 listopada 2019, 21:39

Potrzebuję pomocy w doborze części. Głowice, cylinder, komora, dysze. Co jest wartego uwagi. Wszystko do M4 pod 450 FPS. Lufa 407mm lambda.

Awatar użytkownika
Gawron89
Kontakt:

Re: Części

Post autor: Gawron89 » 24 listopada 2019, 23:02

Komora: Maxx model / retro, stare prowiny
Pozostała część pneumatyki to istna loteria, sety od tego samego producenta średnio do siebie pasują i masz zabawę w zgadywanie ;)
Nie idzie tylko w BU, zwykły set na cylindrze typ1 powinien ogarnąć.

zioło
Kontakt:

Post autor: zioło » 24 listopada 2019, 23:27

Komora tak myślałem nad maxx. Ale co z resztą, kupić zestaw czy składać każdą części innej firmy.

Awatar użytkownika
Gawron89
Kontakt:

Post autor: Gawron89 » 25 listopada 2019, 14:47

Szczerze mówiąc to wszystko jedno i to samo... w klasie chińczyków SHS/SSU/Tornado/Specna/Zci/Arma/Element/PBA/Shooter itd. itp. to praktycznie niemal ten sam poziom wykonania i spasowania.

Rzecz jasna firmy takie jak Retro, Modify, Ultimate itp. mają hipotetycznie lepsza jakość wykonania, ale pytani brzmi czy potrzebujesz "dopłacać" do nich.
Retro i ich CNC to mistrzostwo, ultimate ma świetne silniki i trochę fajnych bebechów, modifi potencjalnie bije na głowe chinole ogólną jakością.
A tak na prawdę jak robisz zwykły szturm i nie chcesz wydać milionów to chinscy producenci w zupełności wystarczą ;)

zioło
Kontakt:

Post autor: zioło » 25 listopada 2019, 17:50

Chciałbym jednak na jakichś dobrych częściach to poskładać. Co do komory to widziałem retro cnc po 100 a maxx za 260. Duża różnica jest między tymi komora i czy tylko cena? Głowice tłoka i cylindra jakieś wyciszone szukam by trochę wytrzymały. Cylinder z tego co wyczytałem to wiele osób poleca zwykły tornado tylko jaki typ wybrać pod lufę 407mm. Rozumiem że bore UP się nie nada pod taką lufę.

Awatar użytkownika
Gawron89
Kontakt:

Post autor: Gawron89 » 25 listopada 2019, 18:02

Maxx jest bardziej pro i można sie chwalić przed kolegami, a retro po prostu działa i robi robotę.
"Głowice tłoka i cylindra jakieś wyciszone szukam by trochę wytrzymały." - to chcesz wyciszoną czy wytrzymałą? Wyciszonych jest niewiele i trzeba kleić ich maty przed montażem bo czasami się rozklejają po kilkuset strzałach. IMO standardowa głowica + sorbo > wyciszony zestaw (mierzone na sonometrze -3dba dla sorbo względem wyciszonego zestawu). Jak chcesz mieć cichy i wytrzymały zestaw to kup głowicę z POM (retro/ASP/JBU lub podobne) - im lżejszy układ tym mniej hałasu i swobodniejsza praca.

Typ cylindra wskazałem Ci powyżej ;)

Bore Upy były fajne jak mierzyliśmy się w FPS i wiedziałeś jak wykorzystać JC na swoją korzyść (pozdro dla kumatych). Teraz kiedy mierzysz się w J BoreUp ma sens tylko jak chcesz strzelać kuklami 0.36g+ i masz już szkielet CNC ;)

zioło
Kontakt:

Post autor: zioło » 25 listopada 2019, 19:12

Szkielet cnc wpadnie dopiero w lipcu. Czyli nie ma co przepłacać jeśli chodzi o komorę bo po prostu ma być szczelna i precyzyjna. Okej znalazłem jaki cylinder. Dzięki wielkie za pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”