Rekonesans

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Juzef
Kontakt:

Rekonesans

Post autor: Juzef » 28 grudnia 2020, 11:41

Jak tam święta? Dużo sałatki pojedliście?
Domyślam się, że na forum jest dużo ludzi znających kogoś z Wojska Polskiego, itp. itd.
Chcę odezwać się do kumpla, który siedzi w AMW, czy może nie ma na najbliższym terenie zabudowań, które Wojsko mogłoby nam udostępnić do zabaw. Nie widziałem nigdzie tematu. Czy możecie cos w tym temacie powiedzieć? Czy możecie podsunąć jakieś pytania, informacje, które mógłbym umieścić w zapytaniu do kumpla? Czekam na info od was i z początkiem stycznia będę pisał.
Chyba że jest na forum ktoś z AMW i może powiedzieć że WP nie wyrazi zgody, wtedy temat do usunięcia :lol:
Lajf is brutal and ful of zasadzkas....

Awatar użytkownika
Errhile
Kontakt:

Re: Rekonesans

Post autor: Errhile » 28 grudnia 2020, 13:31

Sto lat temu podejmowałem taki temat. Wojsko nie wyrazi zgody - bo jeżeli komuś się cos stanie, to oni, jako właściciel terenu, będą pociągani do odpowiedzialności.

Czy szanse na to, że coś się stanie, są duże? Z mojego airsoftowego doświadczenia wynika, że nie. Choć jak sobie przypomnę, co niektórzy odstawiali np. na Wiskordzie, to... jeden nieostrożny krok, i mogło się skończyć bardzo niedobrze. To raz.

Dwa, wojsko nie ma (instytucjonalnie) doświadczenia w tej kwestii - nie ma więc na jakiej podstawie oceniać ryzyka.

Trzy, popatrz na to z ich punktu widzenia: korzyść z takiej imprezy żadna, potencjalnie trzeba będzie po tym posprzątać, a jest ryzyko, że ktoś sobie zrobi kuku i będzie potem armię po sądach ciągał. To po co się w to w ogóle pakować...?

Gdybyś rozmawiał jako organizacja (czy to pozarządowa, czy firma komercyjna), to miało by to szanse wyglądać trochę inaczej - bo albo wynająłbyś teren komercyjnie (i zapłacił za użyczenie), albo, może, przynajmniej dał im okazję od wpisania sobie w papiery współpracy z NGO z zakresu popularyzacji postaw proobronnych i współpracy z wojskiem (mogli by się potem przełożonym pochwalić). No i w takim wypadku udostępnili by teren konkretnemu podmiotowi, i zrzucili na niego odpowiedzialność za ewentualne wypadki.

Quid pro quo, obywatelu, quid pro quo.

Awatar użytkownika
Herod
Kontakt:

Post autor: Herod » 28 grudnia 2020, 14:09

Dwa słowa ode mnie.

Kilka lat temu odwiedziłem AMW osobiście celem uzyskania informacji czy nie wyraziliby zgody na obecność graczy z forum na terenie byłych koszar, które znajdowały się tuż przy wjeździe z ul. Krygiera na Przecław (obecnie kompleks już nie istnieje). Otrzymałem jasna odpowiedź (ustną wszakże) iż odpowiedź na takie pytanie brzmi NIE w odniesieniu do wszystkich nieruchomości pozostających w zasobie AMW i to dla zasady. Wojsko nie chce i nie będzie ryzykować ponoszenia odpowiedzialności za ewentualne wypadki przypadkowych osób pozostających bez nadzoru w miejscach, które często ze względu na ich stan techniczny naprawdę nie nadają się do czegokolwiek. Smutne to, fakt. Wiele z tych miejsc z racji swej natury aż się prosi o rozegranie jakiejś fajnej gry. Rację muszę jednak przyznać Wojsku, gdyż ani to w ich interesie, ani im z tym po drodze.

Nie chcę gasić Twojego entuzjazmu ale nie napalaj się zbyt mocno. Takie decyzję idą z góry, o ile ów kolega nie siedzi na wysokim stołku to raczej guzik zdziała.
Nihil Verum Nisi Mors
Zapraszam na mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/GoProHEROD

Awatar użytkownika
Juzef
Kontakt:

Post autor: Juzef » 01 stycznia 2021, 18:38

@Errhile, @Herod, dzięki za odpowiedź. Nie napalam się zbytnio, rozumiem jak najbardziej że nikt nie chce brać odpowiedzialności za ewentualne wypadki osób słabo myślących.
Zapytam, zobaczymy co i jak :)
Lajf is brutal and ful of zasadzkas....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowe miejsca na strzelanie”