Wsparcie dla Ukrainy: wolontariat PCK

Szanowni forumowicze,

Polski Czerwony Krzyż, oddział w Szczecinie, potrzebuje chętnych wolontariuszy do przeładunku / sortowania darów i pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

Co trzeba zrobić:

  • zgłoście się do PCK (tel. 91 433 73 02 lub e-mail szczecin.dzialorganizacyjny@pck.pl ), powiedzieć, że chcecie pomóc, zostawić nazwisko i numer telefonu. Jak się coś będzie działo - zadzwonią po was. Sprawą kręci p. Marzena, pani Iwona i druga pani Iwona. Świetne kobity i robią dużo dobrej roboty.
  • jeśli nigdy nie byliście na takiej akcji - przychodzicie na miejsce i zaczepiacie kogokolwiek kto tam będzie. Najlepiej osobę w bluzie albo kamizelce z logo PCK. Pytacie, co macie robić / gdzie się zgłosić. Pokierują was.

Gdzie to jest?

  • Szczecin, ul. Wojska Polskiego 63. Wejście od ul. Piłsudskiego - to ten róg Placu Szarych Szeregów, gdzie stoją kwiaciarki. Biura PCK są na 3 piętrze.

Na czym polega nasze zadanie?

  • Na noszeniu paczek z pomocą humanitarną. Niektóre są tak lekkie, że bierzemy ich tyle, ile się w rękach zmieści, niektóre tak ciężkie, że podnosimy je w dwóch chłopa. Potem jeszcze trzeba to posortować i przepakować. Żadna tam fizyka kwantowa, i nawet jak ktoś nie jest szczególnie silny, to będzie miał co robić :wink:
  • może z czasem pojawią się inne zadania. Zobaczymy.

Co warto ze sobą mieć (ale jak nie macie, to też spoko, to są rzeczy które się mogą przydać, a nie obowiązkowe):

  • rękawiczki robocze (zawsze się jakaś zapasowa para w PCK znajdzie)
  • scyzoryk albo nóż składany (ktoś w zespole będzie miał, to pożyczy)
  • ew. nakolanniki.

A co, jeśli akurat będę chory, albo będę zajęty czym innym?
To powiesz, że nie możesz przyjść w tym terminie. I już. Po to potrzebna jest baza wolontariuszy, by zawsze znaleźć dość rąk do pracy.

A jeśli będę musiał wyjść w połowie akcji?
Mówisz swojemu szefowi zespołu, że musisz już lecieć. I idziesz. Nikt nic złego sobie nie pomyśli.

Temat zamieszczony za zgodą administracji.
Będę wdzięczny za jego przyklejenie.

Postaram się na bieżąco w temacie informować, jak będzie jakiś temat, ale przede wszystkim - zgłaszajcie się do PCK. Telefon jest szybszym sposobem komunikacji, niż forum.

Drodzy Forumowicze,

Popieram powyższy apel i zachęcam do zgłaszania się. Razem z kolegami z t.Ch byliśmy tam w ostatni weekend i pracy na pewno nie zabraknie dla każdego chętnego.

To realna pomoc jaką możemy zaoferować potrzebującym tu w Szczecinie.

Dzwoniłem dzisiaj, na popołudnia na razie mają ludzi, ale na sobotę i pewnie niedzielę będą potrzebowali pomocy - można zostawić swoje dane i dadzą znać, na którą.
Myślę, że zwyczajnie wypada to zrobić.

Mam wstępne info z PCK, że w sobotę (19 marca) ma być akcja.
Jeszcze nie wiem o której (dary przyjeżdżają z daleka, i na dziś nie ma potwierdzonej godziny dostawy).

tak, mam to samo info, ja już zapisany także pewnie sie będziemy widzieli :slight_smile:
W trakcie tygodnia za to jest możliwość wolontariatu w Konsulacie Ukrainy, za pośrednictwem grupy FB: Wolontariusze Związek Ukraińców w Polsce Szczecin | Facebook
Jeśli ktoś ma wolne w tygodniu i sie nudzi, zawsze może pomóc.

Wstępna informacja z PCK (mam dostać potwierdzenie w piątek koło południa):

Będziemy potrzebni w piątek, 18 marca ok. godziny 16, uwaga: na Hryniewieckeigo 1

Aktualizuję: dziś na 14 na Hryniewieckiego.
Niestety, ja się nie wyrobię na tę godzinę.

Mamy nowy transport. Sobota, 12:00, na Wojska Polskiego.
Nie napalajcie się za bardzo, bo ponoć mały busik i na tę chwilę ludzi do roboty jest dość (ale jak się będziecie w sobotę nudzić, to czemu nie :slight_smile:).

Panowie, duża prośba: jesteśmy potrzebni w PCK jutro (2 kwietnia) od godz. 10.

Miało być dzisiaj, ale sytuacja się zmieniła.
Ja będę na pewno - a Wy?