Wasze oporządzenie I, II Linii - CO JAK CZEMU - Foty

Pilotażowy temat, wrzucajcie swoje sety oporządzenia (kamizelki,szelki, plejty - I, II linia), opisujcie co macie i czemu tak a nie inaczej, może ktoś coś podłapie, kogoś poprawią no i każdy pochwali się z czym tam biega. Bez zbędnego pierdo-ekhm. Jakikolwiek gruuuubszy off będzie kasowany. Nie chwalimy się metkami tylko tym co i jak nosimy.

Który pierwszy? :stuck_out_tongue:


edit: najlepiej żeby byly foty samego oporządzenia aby lepiej można było wszystko zobaczyć

Im dłużej siedzę w ASG i im bardziej się starzeje tym bardziej redukuję sprzęt… :wink:
Zacząłem od kamzy, a teraz zastanawiam się czy chestriga nie porzucić :smiley:

Traktując sprawę kolejno:

I LINIA: pas biodrowy (pomijam kieszenie i zestaw żelazny)
CEL: zapewnienie podstawowej zdolności bojowej, zawartość.
ZAWARTOŚĆ: ładownice na magi, torba zrzutowa, kabura na pistolet, ładownica na radio, nóż

II LINIA: Chest rig
CEL: Podstawowe oporządzenie bez znaczenia bojowego
Zawartość: Minipanel administracyjny (notatnik, folia NRC), ładownica na telefon/GPS, torba inżynierska na froncie (multitool, taśmy, trytki, baterie, szybkoładowarki itd.), zintegrowane bugee, mini-apteczka, znacznik trafień

III LINIA: Plecak
CEL: Zapewnienie komfortu.
Zawartość: Wszystko inne (żarcie, bielizna, narzędzia itd)

Finalnie patrząc pod kątem ASG:

w I linii pas powinien zapewnić wszystko co niezbędne do kameralnej strzelanki bez większego polotu,

w II linii chest rig ma zapewnic wygodę w dłuższych scenariuszach (noszenie itemów, doładowywanie się, polowe naprawy),

w III linii jak już odwali się coś ambitniejszego to trzeba miec gdzie się zapakować :wink:

1 linia

1 linia: zależnie od warunków pogodowych plate carrier z miejscem na radio, 6 magazynków do długiej, 1 mag do klamki albo szybkoładowarka. Drugi zestaw to zintegrowany chestrigg od helikona

2 linia: pas z zrzutem, miejscem na 3 magazynki do długiej, apteczką, poziomym cargo, klamką i miejscem na 3 szybkoładowarki lub zapasowe magi do beretty.

3 linia zazwyczaj drobiazgi w kieszeniach i camelback z małą kieszenią na narzędzia albo wisport sparrow 20l z napojem, kulkami i zapasem baterii.

Foty Foty foty, to nie miejsce na dyskutowanie co powinno byc na 1 linii, tylko jak to u was wyglada :stuck_out_tongue:

I linia - jebadź, nawet w robocie nie noszę pasa do kamizelki, choć mam na nim maskę xd
II linia - to co na zdjęciu. Kamizelka z założenia powinna mieć wszystko co potrzebne, niezależnie od zadania, bo sytuacja może być dynamiczna i wymagać sporo latania. Kiedyś próbowałem zestawu nerka+chest i szlag mnie trafiał, więc od tamtej pory stosuję zasadę “wszystko albo nic”.
III linia - plecak wisport 30l, do którego leci wszystko, na co nie mam miejsca w kamizelce ze względu na gabaryty.
A przydasie noszę po kieszeniach, bo od tego one są.