Arena ASG z budżetu obywatelskiego?

Ostatnio męczy mnie ten pomysł. Czy arena asg z budżetu obywatelskiego byłaby możliwa? Patrząc po liczbach głosów z poprzednich edycji, myślę, ze gdyby forum się spięło i pozbierało głosy od rodziny i znajomych to mogłoby się udać. Wiem, że mamy Splat Arenę, ale myślę o czymś na otwartym powietrzu.

W teorii realne ale trzeba osoby która to ogarnie od A do Z a potem będzie obiekt obsługiwać. Były już w SBO podobne projekty.

Niestety mieszkam w powiecie polickim, a tu chyba nie mamy aż tylu aesgejów do głosowania co w Szczecinie :frowning:

Jedyna szansa to podpięcie tego pomysłu pod obecne biznesy np. splat arena. Dla nich to powiększenie oferty,dla nas nowa miejscówka.

Lepszym tematem jest iść do UM i pogadać z zarządzaniem kryzysowym i ZBILKIEM żeby coś przekazali na rzecz grupy Drażetkowców.

Jakiej grupy?

Kaine, żeby rozmawiać z miastem należałoby mieć osobowość prawną. Np. stowarzyszenie.
Pomysł powołania stowarzyszenia odbija się po szczecińskim środowisku ASG od dobrych 10 lat jak nie dłużej. I do tej pory nic z tego nie wyszło.

Po drugie, jak dostaniesz “coś” od miasta, to będziesz musiał się tym zajmować. Utrzymywać. Kto będzie za to odpowiedzialny, i kto będzie na to łożył pieniądze?

Nie mamy takiej struktury.

A Zarządzanie Kryzysowe Urzędu Miasta Szczecin w ogóle nie ma nic do sprawy… chyba, że masz tam kumpli, którzy Ci to załatwią?

Oj, tu się przyczepię - “Bezrak” ma statu stowarzyszenia jeśli się nie mylę … :wink:

O, poważnie?
Możesz mi nr KRS podać?

Edyta:
KRS podaje w wykazie “Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Airsoftowe” pod nr KRS 0000659025, zarejestrowane w styczniu 2017 r.
Ale z cełów działania organizacji wyłania się jakaś ekipa brytofili.
Pełnego odpisu z KRS pobrać nie mogłem, coś się na stronie zwiesiło.

Według wytycznych SBO, obiekt musi być udostępniany bezpłatnie.

No to slabo. Musisz znalezc kogos kto ma ziemie i za darmo odda ja na potrzeby asg. Chyba ze w budzecie mozna wykupić ziemie,ale to juz chyba forma wzbogacenia sie wiec pewnie odpada.

Hmm ja chyba tez należę do jakiegoś stowarzyszenia aisoftowego :wink: Akurat powołanie takiego nie było zadnym problemem.
Ale tak jak wyżej to już jest spora odpowiedzialność prawna. Ubezpieczenia użytkowników, kasa na utrzymanie. Myślę że wszytko da się zrobić ale czy ktoś ma tyle determinacji by robić to za darmo?

Robić za darmo to nie problem, bo przeciez bylaby za to zajebista arena. Gorzej jakbym miał na tym tracić.

W tygodniu porozwamiam z kim trzeba. Zobaczymy co się uda.

Fajnie, ze poruszyliście ten temat. Temat w trakcie realizacji przez nasza grupę, jak wszystko uda nam sie załatwić przekaże wszystkie szczegółowe informacje. Myślę ze po nowym roku ruszy nowa arena asg w szczecinie :stuck_out_tongue:

Cieszymy się że co się dzieje, czyżby nowy CQB! :mrgreen:

można tak to nazwać aczkolwiek będzie to cos większego, na ta chwile nie chce podawać szczegółów bo wszystko jest w trakcie załatwiania.

Jak sprawa wygląda? Temat ucichł, a pomysł fajny, szkoda gdyby nic z tego nie wyszło.

Nic nie wyjdzie ;D

Szkoda

Do przewidzenia, znów pedalarze górą będą :wink: