Dzisiaj jest 26 czerwca 2019, 3:18

Smartfony w rozgrywkach airsoftowych

Offtopic, czyli dyskusja na dowolny temat
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Kaine

Re: Smartfony w rozgrywkach airsoftowych

Post08 kwietnia 2019, 16:36

Err, dostaniesz odemnie jakis zapasowy tel z szuflady na czas gry
Awatar użytkownika

Xanax

Post08 kwietnia 2019, 16:38

Fajna inicjatywa, już sam kiedyś rozmyślałem nad jakimś ulepszeniem - można to ładnie nazwać 'grywalizacja'. Trzymam kciuki, może da się coś wypracować. W mojej opini tylko smartfony są zbyt delikatne, potrzeba czegoś bardziej wytrzymałego i czego nie szkoda.
Awatar użytkownika

Szczepan

Post08 kwietnia 2019, 18:49

Kaktus pisze:To bardzo dalekie plany. Najpierw chcę zrobić wywiad jak ludzie to widzą, potem zrobić prosty PoC z pomysłem powyżej i dopiero jeżeli będzie fajny efekt, zabierać się scenariuszową wersję.

To proponuje od razu przejść do formy prezentacji czyli zrealizowania beta testów na ludziach - zobaczysz w praktyce jak to działa i ludzie będą mieli się do czego odnieść, bo teraz możemy dywagować co byśmy chcieli i ogólnie pisać tony postów (co absolutnie mi się podoba :D ). Ja tam wolę testować i sprawdzać pomysły na żywym organizmie ;)

Natomiast jeśli mogę mieć uwagi:

-telefon z apką przypisałbym do funkcji technika czy jako tam nazwiemy. Utniemy problem,że jedna ekipa ma więcej telefonów,druga mniej, ten ma internet LTE, a ten 5G itd. Jedna osoba z elementem fabularnych jakim jest aplikacja - tak samo jako medyk z torbą opatrunków. Utniesz też problem rozdzielania się ekip na 1-2 osobowe biegowe zespoły które będą biegały po punktach byleby tylko być pierwszym i wygrać.

-kwestie turniejowe i rankingowe bym olał. Tylko problemów to narobi, bo każdy będzie chciał być w tabeli jak najwyżej, co może prowadzić do dziwnych wynaturzeń i wygrywania za wszelką cenę. Poza tym, już była w Szczecinie ekipa która miała tabele punktów za fragi i miejsca trafienia ( za strzał w głowę było 100 pkt...).

Nie róbmy z airosftu CSa.
Szukasz grupy? Sprawdź temat: Rekrutacja t.Ch.
Znajdź nas na Fb: t.Ch.
Awatar użytkownika

Kaktus

Post09 kwietnia 2019, 7:23

@Erhille
A jaki masz telefon? Aplikacja w założeniu ma być lekka i odpalać się starszych telefonach. Wątpię że ktoś zabierze najnowszego flagowca na strzelanie. Raczej wygrzebie coś co leży w szufladzie tak jak Kaine :).

@Xanax
Nikt nie będzie smartfonem rzucał, ale trzeba liczyć się z tym że można dostać kulką. Z tego co jednak zauważyłem, to ludzie wyciągają telefony na strzelaniach. Jak masz jakiś pomysł na alternatywę to rzucaj śmiało.

@Szczepan
Zacząłem pisać PoCa i będzie gotowy to przetestujemy na żywym organizmie. W międzyczasie zbieram opinie, bo na forum i tak tłoku w tematach nie ma, a tak zawsze można porozmawiać o czymś innym niż jaka lufa do jakiej repliki. Chociażby takie uwagi jak podałeś są cenne i będą brane pod uwagę przy planowaniu pierwszych rozgrywek.
5G, raczej nie będzie miało przewagi nad 2.5G ze względu na znikome wykorzystanie łącza, no ale może zamiast 'wygrali bo oszukiwali' będzie 'wygrali bo miałem laga' :P
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Arek

Post09 kwietnia 2019, 8:22

@Kaktus - telefon Erra pamięta jeszcze czasy przed wyginięciem dinozaurów ;)

Co do zabezpieczenia telefonu, teraz wystarczy kupić odpowiednie etui. Gorzej ze znalezieniem miejsca tak żeby telefonu nie zgubić, a jednocześnie mieć do niego w miarę łatwy dostęp, ale jest to już rzecz do dogrania indywidualnie.

Samego pomysłu jestem ciekaw jak wyjdzie w praktyce.
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wkierwić wszystkich to żaden problem.

Awatar użytkownika

Van

Post09 kwietnia 2019, 8:29

Arek pisze:@Kaktus - telefon Erra pamięta jeszcze czasy przed wyginięciem dinozaurów ;)

Co do zabezpieczenia telefonu, teraz wystarczy kupić odpowiednie etui. Gorzej ze znalezieniem miejsca tak żeby telefonu nie zgubić, a jednocześnie mieć do niego w miarę łatwy dostęp, ale jest to już rzecz do dogrania indywidualnie.

Samego pomysłu jestem ciekaw jak wyjdzie w praktyce.

są ładownice na telefony.

a osoby które nie mają dostępu do telefonu z androidem i narzekające na to.. w 2019.. w dodatku w airsofcie, gdzie wiadomo jak drogie to hobby jest.. :D nie będę komentował
Awatar użytkownika

Arek

Post09 kwietnia 2019, 8:32

Van jest różnica między narzekaniem, a stwierdzeniem prostego faktu że ktoś nie ma smatrfona bo nie odczuwa takiej potrzeby :)
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wkierwić wszystkich to żaden problem.

Awatar użytkownika

Kaktus

Post09 kwietnia 2019, 9:52

@Arek
Tak podejrzewałem że jeden z ostatnich dinozaurów został ukamienowany przez Erhille'a ;).

Co do samego posiadania smartfona odpowiedniego do rozgrywki, to z założenia nie jest on wymagany. Jedni kupują smartfony za 4k i dmuchają na nie jak piórko spadnie, a innym wystarczy zwykły telefon co trzyma tydzień i w obu przypadkach osoby te nie powinny czuć się że nie mają sensu grać. Dlatego założenie jest takie że znajdzie się część chociaż kilka osób ze starym smarfonem lub tacy którzy mają ubezpieczenie i to wystarczy do poprowadzenia rozgrywki.

W finalnej wersji ze scenariuszami dobrze oczywiście jakby był przynajmniej jeden smartfon na drużynę, ale do grubszych scenariuszy ludzie mają więcej chęci się przygotować więc i to widzę w dobrych barwach.
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Errhile

Post09 kwietnia 2019, 15:32

Kaktus pisze:@Erhille
A jaki masz telefon? Aplikacja w założeniu ma być lekka i odpalać się starszych telefonach. Wątpię że ktoś zabierze najnowszego flagowca na strzelanie. Raczej wygrzebie coś co leży w szufladzie tak jak Kaine :).

Samsung B2100 Solid.
Poprzednia

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Na każdy temat