Dzisiaj jest 23 marca 2019, 17:35


Ubezpieczenie OC - dla członków forum :)

Offtopic, czyli dyskusja na dowolny temat
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Errhile

  • Posty: 2603
  • Rejestracja: 28 listopada 2013, 9:26

Re: Ubezpieczenie OC - dla członków forum :)

Post04 kwietnia 2018, 22:40

Wiesz, biznes ubezpieczeniowy polega na tym, żeby pobierać składki, i - w miarę możliwości - odszkodowań nie wypłacać. Nikogo nie obrażając - nie robi się kasy na płaceniu za każdym razem, kiedy jakiś sprytek postanowi sobie zafundować wakacje na koszt firmy ubezpieczeniowej.
Stąd ostrożność.

Jeżeli ubezpieczyciel zawarł z nami umowę na "broń palną i pneumatyczną", to pierwsze czego się złapie to definicja broni. Skoro nie zostało to doprecyzowanie w umowie, to obowiązuje definicja ustawowa: "bronią pneumatyczną" jest wynalazek miotający pociski o energii powyżej 17 J. Wiatrówka "bez pozwolenia" tej definicji nie wyczerpuje.
O czymś takim jak replika ASG nawet się nie wspomina.
I nie, replika ASG nie jest "urządzeniem do gry w paintball". Owszem, zasada działania podobna, zasada zabawy też nosi pewne cechy podobieństwa, ale nie jest to jednoznacznie jedno i to samo: nigdzie w prawie nie jest to powiedziane. Choć zapewne można by taką definicję w treści umowy ubezpieczeniowej zawrzeć.

Nie mówię, że nie da się przed sądem udowodnić, że czarne jest białe albo na odwrót - dużo zależy od tego, jak dobrego się ma prawnika - ale nie po to się ubezpieczam, żeby w razie W szarpać się po sądach z ubezpieczycielem o wypłatę odszkodowania. Już mi się zdarzyło dochodzić swoich praw przed polskim sądem, dziękuję, więcej wolałbym tego nie musieć robić.

Stąd też prośba do koleżanki Owieczki o szczegóły i objaśnienia.
Bo zaproponowała ciekawy produkt, i jak widać powyżej, parę osób było by wstępnie zainteresowanych kupnem... o ile będą mieć pewność, że kupują dokładnie to, co myślą, że kupują.
Offline
Awatar użytkownika

Kaktus

  • Posty: 301
  • Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:55

Re: Ubezpieczenie OC - dla członków forum :)

Post05 kwietnia 2018, 7:59

Ubezpieczenia mają bardzo dużo wspólnego z hazardem. W jednym obstawiasz że coś się stanie, w drugim boisz się że że coś się stanie. W obu przypadkach też podmiot organizujący musi zarobić. W obu przypadkach też, im mniejsza szansa na wypłacenie pieniędzy tym większa stawka. Mój znajomy wykupił kiedyś ubezpieczenie na zawody z górskich zjazdów rowerowych (sport ekstremalny) i za taką przyjemność musiał zapłacić ponad 1000zł za 3 dni (za odpowiedni pakiet oczywiście). Na samych zawodach parę osób się połamało, więc cena nie dziwi. Niektórzy uważają airsoft za sport ekstremalny, ale myślę że dla podbicia ego, bo nie wiem zbytnio jakie duże ryzyko ponosi każdy z nas.

Trzeba też wspomnieć o tym, że ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania jeżeli nie będą spełnione podstawowe założenia. Ubezpieczenie OC w wypadku samochodowym nie zostanie wypłacone jeżeli kierowca był pijany lub samochód nie posiadał przeglądu technicznego, nawet gdyby był w super stanie. I tak jest też tutaj.
Cytując:
3)  wyrządzone wskutek użycia broni przerobionej w sposób
zmieniający jej rodzaj, kaliber lub przeznaczenie.

Tuning repliki odpada. Pod to da się nawet podciągnąć repliki z taiwanguna gdzie przy co drugiej jest opis tuningu - łożyska i sprężyna +10, ale jest.
I druga sprawa - że podpinane jest to pod paintball, który jest sportem i ma swój regulamin zakładający wymaganie maski.

Więc IMHO nie ma tutaj ściemy. Jeżeli ktoś strzeli z stockowej cymy 380 fps z 10 metrów i przebije skórę innego gracza z założoną maską, to dostanie odpowiednie odszkodowanie.

Jako że cena się zgadza, to wrzucę tekst piosenki ;D
Nigdy nie wierz jej, ta wróżba nie
Była warta 70 złoty
Jakie wojo? Przecież w Polsce nie
Biorą do woja po szkole
Trzeba było przepić pieniądze te
Albo zgubić to mniejsza szkoda
Mogłeś też tą kasę oddać mnie
To bym wydał przy drodze ...
PMC Wiskord
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

owieczka

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 23 czerwca 2015, 10:25

Re: Ubezpieczenie OC - dla członków forum :)

Post05 kwietnia 2018, 11:22

Przekażę wasze pytania prosto do PZU - będziemy mieli wtedy jasne odpowiedzi na "papierze" :)
Poprzednia

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości