Pokrowiec

Jeśli natknęliście się na sprzęt asg w dobrej cenie lub znaleźliście białego kruka, przedstaw link innym może kogoś się nim zainteresuje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gregor
Kontakt:

Pokrowiec

Post autor: gregor » 08 listopada 2020, 10:59

Witam.
Na Allegro znalazłem pokrowiec na karabin. Ktoś go kupił bądź posiada ?? Czy możecie coś powiedzieć na jego temat ??
Z góry dziękuje.
Link do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-fut ... 9197351219

Awatar użytkownika
Errhile
Kontakt:

Re: Pokrowiec

Post autor: Errhile » 08 listopada 2020, 11:39

Akurat tego pokrowca akurat od GFC - nie, ale podobny chiński pokrowiec kiedyś miałem. I nie tylko ja.

Chiński nylon, chińskie klamry, chińskie suwaki, chińskie szycie. Rozsypywały się po paru miesiącach. W sumie jedyne ,co się w nich nie rozwalało, to paski. I mam na myśli samą taśmę, bo już punkty jej wszycia w nylon pokrowca to inny temat.

Mocno wątpię, żeby jakość się poprawiła.

Moim zdaniem - szkoda pieniędzy.

Powiedz, co chcesz osiągnąć / do czego konkretnie używać pokrowca / co Ci się w nim tak spodobało?

Z mojego doświadczenia - możliwość noszenia pokrowca na plecach jest zbędna, bo z reguły na plecach mam plecak z innym ekwipunkiem. Ewentualnie wysiadam z samochodu na tyle blisko miejscówki, żeby nieść replikę w ręku. Napakowanie szpejem pokrowca nie jest ani łatwe, ani wygodne, za to w przypadku taniej chińszczyzny wybitnie skraca jej żywotność.
Co więcej, po wyjęciu repliki coś trzeba z pokrowcem zrobić. Pół biedy, jeśli możesz go wrzucić do samochodu. Gorzej, jeśli musisz go wepchnąć pod drzewo (bo złożenie i schowanie do plecaka to... mało praktyczne jest).

Czego ja używam?
Albo chińskiego worka el taniocha, albo materiałowej torby (teoretycznie na wędki). Worek, jako się rzekło, to el taniocha, więc pruć się na obszyciu zaczął dawno temu. Ale to bez znaczenia, bo jego jedynym zadaniem jest ukrycie repliki przed wzrokiem osób niepożądanych, a jak mi się za rok czy dwa rozpadnie, to za naście złotych kupię taki sam. A jednocześnie - jest cienki, miękki i lekki, wiec wyciągam z niego replikę, zwijam i pakuję do plecaka. Torbę kiedyś kupiłem na Allegro (teraz takich nie widzę), ale zasada jest ta sama. Tyle, że materiał solidniejszy, zapięcie na suwak, i uszy do przenoszenia.
Mam jeszcze płócienny worek z demobilu - ta sama zasada - tyle, że doszyłem mu zaczepy do pasa nośnego od repliki. W tej chwili nie używam, bo i replikę zmieniłem, i pas inny.

Awatar użytkownika
Gawron89
Kontakt:

Post autor: Gawron89 » 08 listopada 2020, 13:46

Sezon spokojnie przeżyje, nadaje sie bardziej do magazynowania repliki i jej transportu do/z auta.

Jeśli nie masz takiej Pary w rękach jak @Err to jest szanse, że pokrowiec posłuży kilka sezonów. Choć finalnie wyjdzie chińska jakośc i gdzieś się przetrze ;)

Awatar użytkownika
Kocur
Kontakt:

Post autor: Kocur » 09 listopada 2020, 9:42

Te pokrowce sa zazwyczaj dosc badziewne.
Rączki takie ze na plecahc ciezko sie nosi.
Wiecej niz jedna replika - duza szansa ze cos się porwie.

Duzo sensowniejsze sa duze plecaki z miejscem na replike. Ale mnie nie przekonuja te z lufa na dol.
Sam kupilem plecak za jakies 80 zł na taiwangunie ale juz ich nie ma - jest mega fajny bo przeniesiesz do 5 replik...

Z ali znalazlem najbardziej podobny:
https://pl.aliexpress.com/item/32866421 ... 6062%23461

Duzy plecak > Pokrowiec
http://z-u-p.pl.tl/ ZUP - Przeczytaj może są zarażeni też w twoim otoczeniu

Awatar użytkownika
Kaktus
Kontakt:

Post autor: Kaktus » 09 listopada 2020, 10:00

Mam 2 pokrowce tego typu. Paski do noszenia na plecach są strasznie źle zrobione i jak mocniej szarpniesz to puszczą na szwie. Poza tym małym mankamentem chwalę sobie je bardzo. Był czas jak nosiłem w nim m249 w najmocniej oszynowanej wersji (czyli najcięższej) + mp5k od cymy (znalowe, cięższe niż inne repliki) i nic się nie rozleciało poza wspomnianymi paskami na plecy. Mam go do dziś.

Jeżeli jeździsz na strzelanki samochodem i wygoda noszenia tego po komunikacji miejskiej nie gra roli, to IMHO świetny sprzęt. W większą komorę wkładasz replikę długą, w mniejszą mały zapas w razie awarii repliki głównej i tyle. W domu możesz tak jak ja zawiesić ją pionowo na haczyku za tą małą rączkę z replikami w środku i nic się nie stanie.

Jedyne co mnie zastanawia to cena, bo wydaje mi się że jak ja kupowałem to było raczej 50-70 zł, no ale może podrożało przez te 4 lata.
Kocur pisze:
09 listopada 2020, 9:42
Sam kupilem plecak za jakies 80 zł na taiwangunie ale juz ich nie ma - jest mega fajny bo przeniesiesz do 5 replik...
Wiesz że zwykły śmiertelnik nie musi nosić na strzelanki 5 replik ;)?
PMC Wiskord
Obrazek

Awatar użytkownika
Gawron89
Kontakt:

Post autor: Gawron89 » 09 listopada 2020, 10:49

Kaktus pisze:
09 listopada 2020, 10:00
Jedyne co mnie zastanawia to cena, bo wydaje mi się że jak ja kupowałem to było raczej 50-70 zł, no ale może podrożało przez te 4 lata.
Bo kupowałeś go u mnie jak były w promocji :D
Ogólnie tą torbę przy promocjach da się wyrwac za jakieś 65zł, a za 100zł można miec wtedy taką "lepszą" wzmacianą, albo nawet podwójną" :P

Awatar użytkownika
Kaktus
Kontakt:

Post autor: Kaktus » 09 listopada 2020, 11:17

Czarną kupowałem u Ciebie na promce. Do świni w kolorze tan kupowałem ze sklepu na bank i w cenie koło 70 zł. W tamtych czasach nawet nie myślałeś jeszcze o AsgBox ;).
PMC Wiskord
Obrazek

Awatar użytkownika
gregor
Kontakt:

Post autor: gregor » 12 stycznia 2021, 23:08

Dziękuje Panowie za wasze opinie. Jeżeli pozwolicie to że przy najbliższy strzelankach będę mógł obejrzeć to co posiadacie :) pozdrawiam !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe aukcje allegro”