Szkolenie CQB

Jako, że odzew w temacie treningu CQB jest duży, to pora ustalić termin. Musiałem wywalić tamten post bo nie mogłem dodać ankiety, a chcę by każdy się wypowiedział na temat terminu bo widzę, że są pewne już plany

I w sumie nadal nie mogę dodać ankiety :confused: Zrobimy to ręcznie.

Pasują mi soboty 11ty, 18ty i 25ty listopad.

Plan szkolenia mogę zrobić ja, ale chętnie posłucham też Waszych propozycji co chcielibyście przećwiczyć szczególnie. Ja bym proponował na pierwsze spotkanie zrobić wszystko od podstaw by poznać Wasze umiejętności, najwyżej się pójdzie szybciej z tematem

Ankiety mogą dodać tylko admini, i też mamy tą opcje tylko w 1 dziale włączoną.

A mógłbyś napisać o szkoleniu coś więcej?

Przy okazji 18tego możesz mieć trochę mniejszą frekwencję jako że wtedy odbywa się scenariusz Noc Wiedźm

Dołączam się do pytania

Potwierdzam. Ponadto, 11.11 jest święto niepodległości, więc raczej Frekwencja też niższa.

Cóż, to w takim razie zrobimy to w grudniu albo 25.11. Pomyślimy.

Jeżeli chodzi o szkolenie to nie wiem co zrobiliście do tej pory, patrzyłem tylko na zdjęcia, widziałem jednak pewne niedociągnięcia.

Dlatego proponuje zrobić trening od podstaw, czyli obsługi broni, postaw strzeleckich, poruszania się w różnych szykach, zdobywania pomieszczeń, pokonywania schodów i przeszkód, strzelanie w szyku, awarie etc etc etc.

Można zrobić zatrzymywanie, samochód też kiedyś, kajdankowanie i sprawdzenie, konwojowanie. Jak macie tsrcze to można powtórzyć wszystko z tarczą. Do tego wykorzystanie huków

Dobrze, poproszę w takim razie o wpisywanie się na listę chętnych, bo chciałbym się za to zabrać, przygotować sobie jakiś konspekt, a nie wiem czy Wy chcecie :wink:

1…
2…
3…

  1. Piorun
  1. Piorun
  2. KMovsky

Niestety ale 25ty mam pracę i dupa.

Nowy termin podam ze wstępnym planem treningu w ten weekend

Nie ma co się forsować kolego.
Moim zdaniem, lepiej zebrać grupę chętnych na spokojnie, niż na gwałt się spotkać w pięciu i świrować.
Tak już niestety jest, że na treningach otwartych frekwencja nie powala.
Ale jak dasz ludzim szansę się na spokojnie zapisać na listę, to się z pewnością uda.
Też jestem chętny, jeśli tylko termin będzie pasował.

Nowy termin: 16.12.2017r (zapasowy 13.01.2018)

Plan treningu jest taki, że spotykamy się na mapie Dobra CQB, krótko omawiamy sprawy organizacyjne, ostatnie poprawki sprzętu, zakładamy okulary i idziemy na budynki gdzie zaczniemy działać. Generalnie zimno nie będzie nam przeszkadzać, bo (przynajmniej) na I treningu nie będzie strzelania, sam trening na sucho, bez strzelania.

Plan jest taki:
09:00 - spotkanie
09:00-09:20 - sprawy organizacyjne
09:20-09:30 - przygotowanie
09:30-13:30 - trening
13:30-14:00 - omówienie i zakończenie treningu

Program (tutaj jestem elastyczny i jeżeli chcecie przećwiczyć jakieś konkretne rzeczy to jestem otwarty na propozycje):

  1. Postawy strzeleckie i prawidłowa obsługa broni
  2. Szyk - teren otwarty i zamknięty
  3. Sprawdzanie pomieszczeń, pokonywanie przeszkód, załomów
  4. Pokonywanie schodów (góra i dół)
  5. Awarie broni
  6. Obezwładnianie i zatrzymywanie osób
  7. Zatrzymywanie pojazdów
  8. Tarcza (czyli praktycznie całość od nowa tylko, że z tarczą)
  9. … i wiele innych…

Nie spodziewajcie się, że całość uda się zrealizować na I spotkaniu. Nawet tego nie zakładam. Stawiam na pierwsze 3 punkty, ale to wszystko zależy od Waszego zaangażowania i jak to będzie szło. Trening przeznaczony jest dla osób 18+, mających przynajmniej podstawowe pojęcie o tym jak trzymać broń w ręku.

Tak więc jeszcze raz otwieram listę obecności
1.
2.
3.

  1. Piorun

Przewidujesz jakies minimum (i maksimum) uczestnikow czy przy ktorych zrealizujesz spotkanie?

  1. Piorun
  2. KMovsky

Z praktycznego punktu widzenia myślę, że liczba (około) 10 osób pozwoli nam sprawnie ćwiczyć tak aby każdy widział, ćwiczył i żebym ja mógł też każdego indywidualnie zobaczyć, ogarnąć Was grupowo gdy będą ćwiczenia w parach, sekcjach. I żeby to miało właśnie sens gdy będzie trzeba wejść do pokoju i zabezpieczyć więcej niż jeden kierunek. Różne pozycje, różne zadania i chciałbym by to możliwie realnie ćwiczyć a nie na zasadzie “dobra, tam ktoś z naszych by stał”

Nie chce też jakiś sztywnych ram ustawiać, zobaczymy jaki będzie odzew. Zachęcam by przychodzić grupami po 2-4 osoby nawet. Mi będzie łatwiej wtedy i można by ilość rozszerzyć

Zostały 3 tygodnie, w grafiku załatwione wolne. Prosiłbym o deklaracje osób, które będą lub chcą być ale coś tam coś tam (niepewny grafik, okres)

Co prawda nikt mi nie potwierdził ale żeby nie było, niestety w mojej pracy grafik się zmienia, ludzie chorują i ktoś musi przyjść w sobotę do pracy i kimś jestem ja. Jakbyście byli chętni dalej, to jest termin zapasowy, mam wtedy urlop :slight_smile:

Roger that

Przyjąłem. W styczniu się zadeklaruję czy będę.

06.10.2018 w rejonie Gorzowa organizowane przez Vtke szkolenie miedzygrupowe z zakresu CQB/MOUT. Szczegóły na priv