Trening z nawigacji 09.10.2016

Organizowane szkolenia/treningi
Awatar użytkownika
Gumiś
Kontakt:

Re: Trening z nawigacji 09.10.2016

Post autor: Gumiś » 10 października 2016, 19:38

Szczepan, wcale nie musisz dawać łatwiejszych punktów. W końcu na symulacjach też często występują takie sytuacje i to jest element zabawy.

Jeśli szukasz inspiracji do rozwoju tego typu treningów to może dobrym pomysłem byłaby próba przećwiczenia niektórych procedur dla chętnych w poszczególnych punktach nawigacyjnych? Taki tylko luźny pomysł... :)
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)

Awatar użytkownika
Piorun975
Kontakt:

Post autor: Piorun975 » 10 października 2016, 20:11

Ew. Dorzucić szyfrowanie ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Szczepan
Kontakt:

Post autor: Szczepan » 10 października 2016, 20:20

Wszystko fajnie,tylko każdy kolejny pomysł,każde ciekawsze urozmaicenie wymaga czas,sił i środków, a takich za bardzo nie posiadam.

Poza tym zainteresowanie takimi wydarzeniami jest niewielkie,więc nie widzę sensu na tego typu dodatki.
Szukasz grupy? Sprawdź temat: Rekrutacja t.Ch.
Znajdź nas na Fb: t.Ch.

Awatar użytkownika
Bober
Kontakt:

Post autor: Bober » 10 października 2016, 20:45

A gdyby włączyć to w zwykłą strzelankę?
Tzn scenariusz polegałby na odnalezieniu i zdobyciu punktów na mniejszym obszarze.
Każdego z punktów broniła by jedna/dwie osoby.
Atakujący mieli by liczebną przewagę, ale broniący mieli by element zaskoczenia po swojej stronie.
Mogło by się udać.
Snajperzy są w takiej ilości, żeby nimi obstawić kilka punktów.

Brzmi sensownie?
Z ekipy t.Ch.
Obczaj mój Instagram.

Awatar użytkownika
Errhile
Kontakt:

Post autor: Errhile » 10 października 2016, 21:03

Szczerze mówiąc, nie - ze względu na spodziewane zainteresowanie.
I stopień ogarnięcia środowiska - poza zorganizowanymi grupami niestety nieadekwatny do potrzeb organizowania bardziej złożonych scenariuszy.

Przerobiliśmy to przy okazji ośmiu edycji KZR'a dość dokładnie :(

Awatar użytkownika
Gumiś
Kontakt:

Post autor: Gumiś » 10 października 2016, 21:59

Szczepan - po dłuższym namyśle przyznaję Ci rację. Co do pomysłu Bobera - również jestem tego samego zdania co Err.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)

Awatar użytkownika
n0timportant
Kontakt:

Post autor: n0timportant » 11 października 2016, 12:06

Bardzo fajna inicjatywa - mam nadzieję, że będzie więcej.
Pozdrawiam!
Eksplorator

Awatar użytkownika
Mivak
Kontakt:

Post autor: Mivak » 11 października 2016, 16:56

Były by gdyby zainteresowanie wzrosło. Ale jak widać większość woli bezmyślne nawalanki.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.) Obrazek http://www.bros.pl/

Awatar użytkownika
Bober
Kontakt:

Post autor: Bober » 12 października 2016, 11:17

Z jednej strony rozumiem niechęć do organizowania czegokolwiek dla małej garstki osób.
Z drugiej strony, było nas dwukrotnie więcej na tym treningu, niż kolegów z Airsoft Szczecin, którzy strzelali się tego dnia na prochowni.
Wszystko zależy od układu odniesienia.
Tak, czy inaczej - jestem chętny na wszelkie potencjalne treningi w przyszłości.
Jak nabiorę nieco doświadczenia, też chętnie jakiś zorganizuję.
Z ekipy t.Ch.
Obczaj mój Instagram.

Awatar użytkownika
Errhile
Kontakt:

Post autor: Errhile » 12 października 2016, 11:35

Bober, koledzy z AS strzelali się, w ilu się strzelali - bo mniej-więcej tylu ich zostało. Byliśmy jako grupa częscią tamtego środowiska, i jego zamieranie było głownym powodem przeprowadzki tutaj.

To raz.

Dwa, oni strzelali jakiś przygotowany scenariusz, czy tylko mniej-więcej bezsensa, wiesz może? Ja ich nie spotkałem, nie było okazji zapytać - ale podejrzewam, że bezsensa robili. Ot, pobiegać, postrzelać.

Niestety, organizowanie czegokolwiek, przygotowywanie terenu, to są sprawy pochłaniające duzo czasu i energii. Minimalnie prosty pomysł, jak rozłożenie 15 odcinków taśmy w lesie i zapisanie na nich kodów wymagało żeby Szczepan poświęcił dzień wcześniej 4 godziny swojego czasu. Do tego czas poświęcony na ustalenie lokalizacji punktów, i wrzucenie tematu mnie, zebym załatywił wydrukowanie map w kolorze.

Porządny scenariusz w rodzaju późnych KZR'ów wymagał 5-6 godzin na rozłożenie fantów w lesie (4-6 osób, 2-3 samochody), plus wcześniej rozpoznania terenu pod lokację punktów fabularnych (min. 2 osoby, 4-6 godzin), czasu poświęconego na przygotowanie samych fantów nie będę nawet próbował szacować, bo ja isę zajmowałem tylko częścią z nich (ale generalnie robiły to też 2-4 osoby).

Dolicz od tego 2-3 godziny sprzątania lasu po scenariuszu w gronie 4 osób. I nadzór / sędziowanie scenariusza, żeby gracze mieli do kogo się zwrócić w razie niejasności.

Czasu poświęconego na pracę koncepcyjną (przez 3 osoby) też nie podejmuję się wyliczać.

KZRy gromadziły do 60-80 osób, jeśłi dobrze pamiętam rachunki. Scenariusz do 10-12 osób zachowujący podobny stopień złożóności wymagałby minimalnie mniej czasu na przygotowanie rekwizytów - czasu w lesie poszło by tyle samo (chyba, że zredukowalibyśmy stopień złożoności / obszar scenariusza).

Przy treningach wygląda to nieco inaczej, ale wówczas podstawowym pytaniem jest to o rodzaj treningu. Też trzeba się przygotować, mieć odpowiednie rekwizyty, program / plan szkolenia.

Więc wybacz - za dużo wysiłku, za mały efekt.

...i nawet słowem nie wspomniałem o kosztach finansowych...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szkolenia/Treningi”