Administracja

Hej! :wink:

Czy jest możliwość wybór nowych administratorów polowych na naszym forum?

Aktualnie mamy 7 użytkowników należących do administracji, jednak tylko dwóch prowadzi aktywny udział w życiu forum, prowadzeniu strzelanek. Warto dodać kilka aktywnych osób, w celu eliminowania występujących konfliktów na imprezach.

Jeśli ktoś się znajdzie na złapanie ludzi i zorganizowanie gry, to nie zawsze są sprawdzane limity, pozwolenia. Często-gęsto osoba która próbuje poprowadzić, zorganizować grę, ma za małe plecy i nie ma takiego “poważania” u biorących udział, bez kolorowej nazwy na forum.

Pozdrawiam

Diabel,Diabeł,Diabeł na Prezydenta tfu na admina

Ps.Dokladnie jak pisze Diabeł więcej adminów polowych

Dzięki Diabeł za poruszenie tematu, przedyskutowaliśmy go z pozostałym składem administracji i zostaną podjęte kroki ku temu co opisałeś. Oczywiście masz jak najbardziej rację za co dziękujemy bo czasami “świeże” spojrzenie osoby trzeciej pokazuje nam jakieś niedociągnięcia których nie widzimy jako administracja :slight_smile:

Miło to słyszeć. :blush: Dzieki za szybką reakcję.

Diabeł powiedział: “Warto dodać kilka aktywnych osób, w celu eliminowania występujących konfliktów na imprezach.”
Aktywne osoby, eliminacja konfliktów, dodanie kilku ogarniętych… Tor przeszkód.

Jakich przeszkód? To tylko kwestia decyzyjności - jest kilka osób które bez problemu potrafią bez problemu poprowadzić rozgrywkę, a jak trzeba ogarnąc “problematycznych” uczestików robią to bez problemu … kwestia nadana “tytułu” to jedynie formaność - jedynym problemem jest czy owe osoby chciałby pełnić rolę moderatora :slight_smile:

Chętni na pewno się znajdą :wink:

Dawno mnie nie było ale problem jest od dawna,na wielu spotkaniach nie było NIKOGO z administracji.Rozumiem spotkania spotkaniami życie życiem.Dlatego pomysł Diabła jest spoko więcej Adminów polowych=że ktoś będzie.Druga sprawą jest organizacja rozgrywki,dziękuje ludziom którzy ogarniają(Slayer,Kocur itp) .Nie wiem czy pamietacie ale Slayer całe gotowe rozgrywki przygotował TU na Forum

Ps. Jak ja to widzę: Spotkanie z adminów polowych jest Zenek.Czesiek i Heniek w tym samym czasie mogą sprawdzic pozwolenia,chronowac,sprawdzic szamty i inne rzeczy.Czym ich wiecj tym szybciej ogarniamy zbiórke
Ps2. Kwasy były,są i zawsze będą ale przy większej liczbie polowych adminów szybciej je sobie wytłumaczymy i rozwiążemy
Ps2. Jesteśy dorosli ale przychodza tez dzieci z rodzicami więc moze powstrzymajmy sie od K…w,h…w i innych takich,jedna kula tez zabija,to że masz rofa 5000 nie znaczy ze ZAWSZE przez chaszcze przelecą

I NAJWAŻNIEJSZE DOPRECYZUJMY ZASADY,ROZPIĘTOŚĆ TERENU,LECZENIE ITP.Aby było miło czego wam i sobie serdecznie życzę

A my znowu męczymy administrację żeby coś zrobiła. Czy to spotkania absolwentów szkół specjalnych ? ]=)) No nie. Więc należy się ogarnąć jak w życiu wg jakichś reguł. Wybieramy przez głosowanie lub aklamację tymczasowego admina spośród obecnych, który spełnia nast. warunki: 1. Jest osobą znaną 2. Zarejestrowany od dłuższego czasu 3. Gra z nami i jest w porzo w czasie strzelanek i na forum 4. Zna regulamin TS 5. Miło jak ma chrono. 6. No i jest jego zgoda. Może dobrać sobie pomocników. Dostał nasze zaufanie. Przebieg odprawy każdy zna. Więc nie ma co się rozpisywać. Nie wpuszczamy niezarejstrowanych, nie mających glejtu TS graczy (inne kluby strzeleckie) , bez poręczenia forumowicza.
Anonimowość, brak doświadczenia, podkręcona szybkostrzelność i moc replik, bieganie w tshirtcie, bez stalkera to są główne powody awantur. Jak powiedziałem są dość rzadkie.

Należy zwiększać aktywność i samoorganizację a nie przerzucać to na administrację. Oczywiście zawsze admini mogą zaingerować w przebieg naszych wyborów, ale nie róbmy chłopakom dodatkowej roboty. Zwyczajnie weźmy sprawy w swoje ręce. ]=))

Samo mianowanie moderatorow nic nie da. Bo kogo chcielibyście dac na moda? Pewnie Radzia, Kocura i Slayera? I co to zmieni? Przed nominacja też ogarniali rozgrywkii nie potrzebowali do tego zielonego nicku. Może dajmy wszystkich moda i problem się sam rozwiąże?

Problem jest głębszy moim zdaniem a mianowicie brak chęci u środowiska do przejawiania inicjatywy czego konsekwencją są jałowe strzelanki gdzie ludzie po 12 jadą do domów, brak scenariuszy czy jakichkolwiek innych alternatyw. Co prawda są inne inicjatywy ale jest to powiedzmy podziemie szczecińskie :wink:

Niech administracja jak chce zajmie się tym problemem bo to on jest główną przyczyną nudy jaka panuje w Szczecinie. Jedyna żywa dyskusja jest jak ktoś dostanie w zeby albo z bani.

Jeśli chcecie nominować nowych modów to moim zdaniem powinniście to zrobić jak za starych czasów a więc to społeczność wybiera zgłoszonych kandydatów. Pokażcie że jest jakaś nagroda za aktywność i wykazywanie inicjatywy bo obecnie nie ma żadnej, więc po co się starać?

To teraz ja dodam swoje 3 grosze.

Nie byłem na strzelankach +/- 2 lata?
Od około półtorej miesiąca jestem co tydzień i frekwencję mam zamiar podtrzymać.
I wiecie co? Nie zmieniło się nic a nawet jest odrobinę “smutniej”.

Dalej jest tak, że KAŻDY czeka na administrację aby zacząć grę (notorycznie słuchać w tłumie głosy typu “uuuuuu gdzie jest admin” albo jeszcze bardziej dosadne).
Później słychać teksty typu - “srutututu czy jest jakiś moderator”.

Kiedy Wy się nauczycie, że myślenie ludzi jest proste jak budowa cepa?
Jeśli jest forum i są admini a pod nimi “mody” to ludzie ZAWSZE będą “wymagali” określonych czynności od tych osób.
NAWET TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA TO, ŻE PO PROSTU MAJĄ TAKIE “STANOWISKA”.

I ZAWSZE wszelkie niedociągnięcia będą spadać na tych, którzy siedzą na górze. Dosłownie siedzą.
Chłopaki są już mocno wyeksploatowani życiem prywatnym, sprawami rodzinnymi, innymi hobby.
W przerwie muszą znaleźć czas aby poza spotkaniem na piwie i omówieniem nowych punktów regulaminu czasem wpaść na strzelankę i ją rozpocząć.
Nie wspomnę o tym jak ZAJEB… by było aby zostali z nami na te dwie godziny postrzelać. Nawet raz na miesiąc w sezonie jesiennym lub wiosennym (lato wiadomo - scenariusze, urlopy itepe itede miliony innych powodów).

No to moje pytanie jest - po co trzymać taką formę społeczności? Taktyczny Szczecin - co my mamy z tym zagadnieniem wspólnego oprócz biegania z karabinami na kulki po lesie w mundurach?

Dla spójności? Nie ma jej.
Dla przestrzegania regulaminu? Jest on przestrzegany czasami bo nie ma kto go weryfikować w 100%.
Dla zasady? Po jaką cholerę?!
Dla fejmu? Ludzie się pytają co to k… jest taktyczny Szczecin?! A Ci co strzelali 10 lat temu i chcą wrócić nie wiedzą nawet o jego istnieniu bo na FB szukają asg albo airsoft Szczecin.

Zburzyć, zakopać, zaorać i posiać trawę.

Może lepiej wyjść ze średniowiecza zabierając rycerskie zasady i regulaminy ze sobą aby stworzyć nową społeczność na NORMALNEJ/DARMOWEJ platformie kontaktowej, do której dostęp jest łatwiejszy i szybszy a przede wszystkim wygodniejszy dla młodszych użytkowników, na których niebawem ta społeczność będzie się opierać?
Admini odetchną z ulgą bo pozbędą się ciążących i prześmiewczych tytułów a ludzie może w końcu zaczną luźniej podchodzić do niedzielnej strzelanki oferując częściej coś od siebie.

Natomiast jeśli chcecie lecieć w kosmos po nowe technologie aby rozwijać się bardziej budując mocniejszą grupę ludzi to na pewno musicie zastanowić się nad stanowiskami jakie pełnią pewne osoby, które można nazwać w sumie duchami.
Może pora na rewolucję? Może nie.
Wyobraźcie sobie motyw Taktycznego Szczecina jako forum z miłośnikami survivalu, paintballa, strzelectwa. Jedna wielka taktyczna społeczność. Pewnie zaraz odezwą się teksty typu “farbiarze nie bo to tam sramto”. Piątka. Zróbmy coś w końcu porządnie. Od tego mogli by być admini aby budować i powiększać nasze forum i społeczność zamiast być i dostawać coraz częściej pocisk od młodszych.

Niestety nie osiągniemy tego tekstami typu:

Szczepan: “Samo mianowanie moderatorow nic nie da. Bo kogo chcielibyście dac na moda? Pewnie Radzia, Kocura i Slayera? I co to zmieni? Przed nominacja też ogarniali rozgrywkii nie potrzebowali do tego zielonego nicku. Może dajmy wszystkich moda i problem się sam rozwiąże?”

Dalej napisane: “Co prawda są inne inicjatywy ale jest to powiedzmy podziemie szczecińskie”

Chłopie skąd Ty się urwałeś?

Szopen napisał: Dawno mnie nie było ale problem jest od dawna,na wielu spotkaniach nie było NIKOGO z administracji
Slayer: A my znowu męczymy administrację żeby coś zrobiła. Czy to spotkania absolwentów szkół specjalnych ?

I tak będzie w koło! Administracja nie będzie miała życia niebawem bo tak jak w kraju ciągle ludzie będą od nich wymagali więcej a i co najgorsze będą rozliczać za to czego nie robią!
Społeczność albo się rozpadnie na mniejsze albo po prostu umrze śmiercią naturalną bo będzie już tak toksycznie, że będziemy na siebie szczekać.

W niedzielę jeśli wpadnę i nie będzie admina albo moda to z chęcią poprowadzę odprawę. A i się przeturlam bo nawet jak będzie to z chęcią pomogę. I w sumie tylko dlatego, że Slayer w jakiś sposób mnie do tego zmotywował po 2 latach mojego siedzenia w domu na dupie.

Także Panie i Panowie - albo w tę stronę albo w tamtą.

Bolo - jedno sprostowanie bo ogólnie się z toba zgadzam ale jest pare drobiazgów.

  • nie zostanę nigdy modem na taktycznym z prostego powodu - ja nie mam 18 lat i nie myślę że zawsze będzie dobrze. Ludzie często zachowuje się mega głupio - a bycie oficjalnym modem powoduje że w przypadku wypadku - ma się ostro po dupie. Ogarnąć strzelankę mogę bo umiem. Odpowiadać za głupotę innych nie zamierzam. (pozdrawiam małolata który na wiskordzie przeszedł na 2 piętrze między oknami na zewnątrz bo chciał mnie zaskoczyć… nawet do debila nie strzelałem bo bałem się ze idiota spadnie)

  • ograniecie odprawy jest w miare proste. Ustalenie 2 w miare równych stron - jak pokazały ostatnie mosty też da rade o ile nie zrzuci się tego na randomowych ludzi. Wymyślenie jakiegoś nowatorskiego scenariusza - to jest problem. Możemy do zarzygu grać 3 linie, 2 flagi, 3 flagi, obrone jakiejś górki itp - bo to jest przećwiczone i zazwyczaj będzie ok. Nowe scenariusze wymagaja dużego doświadczenia żeby nie zrobić ich źle. Ustalenie punktów kluczowych, najlepiej bez ograniczenia terenu, mikro zasady - i dobór terenu. To nie jest proste. Im więcej komplikacji - tym większa szansa że 70 % ludzi nawet nie będzie wiedzieć co grają i w jaki sposób.

-Organizacja strzelanek mega męczy. Ciągli spóźnialscy, nieprzygotowani, niesłuchający, wpierdalajcy się w środku gry w ustalone składy itp. Roznoszenie flag samemu i zbieranie ich samemu - bo nie ma chętnych do pomocy. Taka zupełna bezmyślność dużej części ludzi. Nic dziwnego ze modzi mają po pewnym czasie dość. Do tego mają prace/urlopy/inne zainteresowania. Po 5 latach organizowania praktycznie co tydzien strzelanek mialem 3 lata odpoczynku od asg wiec mnie to już tak nie rusza. Pozatym jedna sprawa - nie musze. A to dużo zmienia w porównaniu do tego że się musi ogarnąć bajzel. Bo modzi jak są to muszą i to dobija.

I to co najważniejsze. Organizowanie strzelank to nie jest kwestia koloru nicku. To jest kwestia tego żeby ci się chciało.
Więc Bolo - jak chce ci się - pomagaj. Nawet jak jest administracja i oni to docenią. Ogarnąc strony, słuchać uważnie kto gdzie ma respa i choć poprowadzić swoją stronę we właściwe miejsce. Zebrać flagi. itp drobne pierdoły. Zaproponować scenariusz, poprowadzić jedną stronę.
To się tyczy wszystkich.

Macie pomysł na scenariusz - opiszcie go dokladnie na forum. Nie zarys taki żeby inni zrobili reszte.
I bardzo pomyślcie jak ludzie wam go z premedytacją spierdolą. Jak wykorzystają mechanike w zły sposób. Jak nagną czy gdzie mogą nie zrozumieć.

Z jednej strony cieszę się że nie było mnie w tym tygodniu na taktycznym bo mogłem się w kameralnym gronie postrzelać beż kwasów.
Z drugiej - taktyczny to pierwszy kontakt z asg dla wielu ludzi. Ludzi którzy nic nie ogarniają, nie znają zasad czy to formalnych czy nieformalnych. Zaczynają i nie mają ogarnięcia. Więc zakładanie że będa znali jakieś ograniczenia terenu które nie były wykrzyczane 10 razy na odprawie - są farsą.
Dla mnie ktoś doświadczony kto przychodzi na taktyczny i z premedytacją nie zakłada stalkera bo nie lubi… zwyczajnie prosi się o jakieś kwasy i ma za dużo kasy na dentystę.
O bezpieczeństwo każdy musi zatroszczyć się sam.

Czy potrzebujemy nowych moderatorów - a pewnie. Nigdy za dużo moderatorów :slight_smile:
Ale najpierw niech wykażą inicjatywę.
Więc bierz Bolo Diabła pod pachę bo on też się udziela i organizujcie strzelanke jak jest bieda. Flaga kosztuje 10 zł - warto mieć jedna czy dwie pod ręką.

Szopen, nie wiem czy pamiętasz czasy młodości i w jakim wieku dowiedziałeś się co słowo na K znaczy, ale jak chcesz się nauczyć czegoś nowego w tym temacie to te “dzieci” będą najlepszym źródłem wiedzy. Nie wypada bluzgać w pracy ani w domu, więc fajnie że mogę chociaż w lesie sobie rzucić kurtyzaną. Jak byśmy szukali jakiegoś antagonisty dla kapitana dobrej zabawy to byłby to porucznik poprawność polityczna. Wspomniane przez Szczepana “szczecińskie podziemie” jest zresztą efektem pewnego zakazu z przed kilku lat na TS, wprowadzonego w trosce o młodych.

Bolo, nie zgodzę się z tym że trzeba zaorać to co jest teraz i posiać trawę. Forum nie jest jakąś archaiczną formą komunikacji i wystarczy że ktoś nie szuka w facebooku, tylko w google i trafi w to miejsce. Jeżeli ktoś nie potrafi nawet tego, to może lepiej że nie będzie się strzelał bo z najprostszą modyfikacją scenariusza też sobie nie poradzi. Próg wejścia do środowiska ma być łatwy, a nie zerowy. Na chwilę obecną trzeba użyć google, przeczytać regulamin (ze zrozumieniem) i przedstawić się. Nazwij mnie boomerem, ale aż tyle będę wymagał od młodzieży.
O ile stary wyjadacz pojedzie sobie do innych miast, czy skorzysta ze “szczecińskich podziemi”, o tyle ktoś kto zaczyna zabawę musi mieć jakiś punkt startu. I moim zdaniem bardzo dobrze że ten punkt startu jest obecnie tylko jeden, bo przynajmniej nie ma jakiejś głupiej rywalizacji środowisk. A to że jest to osobny serwis i nie ma odgórnej siły w hameryce która mówi chociażby jakich słów można używać a jakich nie, to tylko plus.

Niestety, zgodzę się z tym że całość działa mocno średnio ostatnimi czasy. Jak zaczynałem te 4 lata temu, to aktywność była spora. Piorun prostował na forum, Wayne wzorowo ogarniał strzelania. Wiadomo że z czasem zmieniają się priorytety w życiu, doba nie jest coraz dłuższa a obowiązków przybywa i nikt nie wymaga żeby robili to cały czas. Problem w tym, że nie ma nikogo na ich miejsce. Może chętni i dobrzy by się nawet znaleźli, ale problem jest z ich mianowaniem.

To co powinno zostać ogarnięte w ramach TS rozbiję na 3 kwestie:

Kwestia techniczna - i tutaj jest super. Forum jest aktualne, a jak ktoś zgłasza błąd to jest aktualizowane.

Kwestia zarządzana forum i ustalania zasad - tutaj zmieniło się ostatnio chyba tylko w kwestii granatów i mocy replik. Regulamin sam w sobie jest mocno rozdmuchany. Z rolą “mechaników” nie spotkałem się w swojej karierze airsoftera. Z rolą medyków owszem, ale o ile są wprowadzani to zawsze według zasad wymyślonych na odprawie. Niech teraz każdy z was się zastanowi czy wie jakie są zasady medyków w regulaminie. To że jak jedna na dziesięć osób pokażę zdjęcie po którym da się zidentyfikować gracza to już chyba fakt powszechnie znany. Niemniej, takie osoby mogą dalej pisać i im się odpowiada. Punkt zupełnie martwy. Notorycznie zadawane są pytania “gdzie parkować”, bo o ile jest mapa dojazdów, to brakuje opisu miejscówek dla ludzi którzy jakiś czas nie byli aktywni lub są zwyczajnie nowi. Potrzeba tak naprawdę jednej osoby żeby to ogarnąć. Regulamin też może spokojnie pisać i zatwierdzać jedna osobna. Jakiś niejasny lub szkodliwy punkt? Można o tym podyskutować na forum i w wyniku ta sama osoba może albo odrzucić albo zatwierdzić sugestie. Jak się nie podoba to zawsze możesz się obrazić, zostać w domu i pograć w CSa na złość nam wszystkim. Marudy były zawsze i jakoś mimo żalu na forum i tak grali po przejściu focha. Warunkiem sprawnego działania jest jednak ponowny wybór takiej osoby raz na rok czy pół roku. Jak będzie kiepsko, to wybierze się świeżą krew.

Kwestia organizowania rozgrywek - samoorganizacja działa średnio, ale nawet bez prawnego orga jakoś udaje się postrzelać. Jeżeli jest jednak jedna osoba z posłuchem i może wystartować grę o 10, a nie o 10:30 czy 11 to jest znacznie lepiej. Do tego 3 proste scenariusze w zapleczu i jak nikt nie ma jakiegoś pomysłu to gramy w to co org powie. Nie podoba się? To na przerwie zgłoś lepszy pomysł. Tutaj też wybór kilku najaktywniejszych raz na pół roku by się przydał.

Kocur, mówisz że nie chcesz być modem na TS, ale jednak w podobnej roli występujesz dość często. Organizujesz strzelankę, wyjaśniasz zasady, balansujesz je pomiędzy rozgrywkami i czasem nawet pomożesz rozwiązać jakiś spór. Jedyna różnica jest w tym że nie jest to oficjalne i nikt od Ciebie nie wymaga żebyś zrobił to akurat ty. Może więc to nie sam problem bycia organizatorem, a raczej definicji tej funkcji?

Panowie z wielką uwagą czytam wasze posty i wyciągam wnioski. Zmiany nastąpiły już wczoraj, osoby zainteresowane zostały o tym poinformowane i zmiana zostanie wprowadzona praktycznie w trybie natychmiastowym. Zostaną ogłoszone osoby mianowane na NOWYCH MODÓW TERENOWYCH (nie adminów) którzy będą mieli pełne błogosławieństwo na:

  • prowadzenie odprawy
  • wyrzucenie kogoś z odprawy bo przeszkadza
  • wyrzucenie kogoś ze strzelanki bo złamał regulamin ect
  • rozwiązywanie konfliktów z efektem przez nich wybranym.

Uwierzcie mi lub nie ale przy samym forum jest dużo pracy (redagowanie postów, usuwanie botów, wyjaśnianie problemów zgłoszonych na PW, odpisywanie na X wiadomości na FB) i może tego nie widać z punktu widzenia osoby która nie jest wtajemniczona. Co do samych rozgrywek… tak są czerstwe i nudne ale to jest efekt tego co powtarzam do znudzenia - czy ktoś ma jakiś pomysł na grę ?? - Cisza…
Panowie zadaniem Administracji/modów nie jest zabawianie was w niedzielne przedpołudnie bo nie jesteśmy w przedszkolu czy płatnym evencie…

Ja wiem że łatwo jest narzekać i wytykać pewne rzeczy nie robiąc samemu nic w kierunku żeby to sie zmieniło… czy kiedykolwiek komukolwiek kto do mnie napisał z pomysłem na grę powiedziałem NIE ?? Nie przypominam sobie, wręcz przeciwnie zawsze mówiłem że służę pomocą czy to w zakresie odprawy moderacji, redagowaniu mechaniki czy jakiś itemów. zgłosiło się kilka osób gdzie temat finalnie umarł…

Jak trafnie zauważyliście są też inne rzeczy które osoby z administracji mają na głowie i z ciężkim bólem serca nie jesteśmy w stanie być co niedzielę na strzelance dlatego jest zamysł modów terenowych którzy będą naszą prawą ręką.

Zmiany będą zarówno w samych strukturach jak i w miejscówkach i to praktycznie może nie na dniach ale w przeciągu tygodnia - dwóch. Proszę wszystkich i każdego z osobna dajcie coś z siebie a potem usiądziemy razem po strzelance i sobie wytkniemy nawzajem co poszło nie i tak i będziemy oceniać nasz wkład. To co powtarzam do znudzenia to WY tworzycie tą społeczność i to od WAS zależy jak niedzielne spotkanie będzie wyglądało :slight_smile: Ja też chętnie stanę w szeregu popierdziele głupoty i ewentualnie posłucham albo nie co ktoś przygotował a potem i tak będę grał o fragi (przykładów jest mnogo ze spotkania otwierającego sezon 2020). Po co się trudzić inwestować swoje prywatne pieniądze jak i tak ludzie grali o fragi :slight_smile:

Co do samej mapy i rozpisania wszystkich miejscówek, parkingów etc zostało to poprawione już jakiś czas temu (osobiście to zrobiłem) i jest to kolejna rzecz której osoba 3 nie widzi ale jest wszystko podpisane jak dla małych dzieci a tak jak powiedział Kaktus jeżeli ktoś ma z tym nawet problem (mapa jest podlinkowana i wyróżniona na czerwono w poście przy każdej ankiecie) no to może faktycznie niech zostanie w domu…

Reasumując moje wypociny i stopień w jaki opadają mi ręce… Ogarniamy się i działamy w każdym aspekcie niedzielnych strzelanek i organizacji scenariuszy a będzie dużo ciekawsza zabawa :slight_smile:

p.s.
Przeanalizujcie kto bierze czynny udział w konwersacji w tym temacie :slight_smile: Stara gwardia której zależy chyba jeszcze na czymkolwiek żeby niedzielna strzelanka nie rozpoczynana o 12.00 i gra toczyła się o flagę czy 3 linie :slight_smile: a ilu jest zarejestrowanych użytkowników ?? No w ch(&^*(). Nie daje wam to do myślenia :slight_smile:

Podsumowanie okej ale! mam pytanie -Czy moderatorzy będą wybrani przez Centralę czy też pobawimy się w wybory?

@Slayer - Administracja będzie typowała ludzi na modów terenowych, jeżeli się sprawdzą i będą chcieli to robić to zostają w gronie modów terenowych jeżeli coś według nich będzie nie “halo” w każdej chwili mogą zrezygnować i na jego miejsce zostanie wytypowana kolejna osoba. Nikt nikogo do niczego nie przymusza i nie wymaga… no chyba że inicjatywy i zaangażowania ze strony ludzi w realizację pomysłów i rozgrywek na niedzielnych strzelankach :slight_smile:

Kaktus wiesz dlaczego Kocur robi to co robi??Bo go wk… denerwuje jechanie na strzelankę i czekanie aż łaskawie ktoś coś wymyśli.Szkoda mu poprostu czasu który mógłby spędzić inaczej.A że nie chce być modem cóż życie.

Ps.Nie wiem czy to zauważyliście ale jak jest Kocur 99% ludzi mysli że on wszystko ogarnie
Kocur szacun że nadal ci sie chce ,chwile sie strzelamy wiec wiem jaka to wyglada