Limity J dla snajperów (2-4 takty)

Błędy, nowości, problemy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gawron89
Kontakt:

Re: Limity J dla snajperów (2-4 takty)

Post autor: Gawron89 » 18 stycznia 2019, 14:32

Errhile pisze:Zgadza się. Pamiętasz również, że żadna z moich replik nie przekracza ok. 1,1 J, a przynajmniej tak twierdzi oficjalne forumowe chrono.

Z kolei ja pamiętam czasy, kiedy był w Szczecinie limit na 400fps, kropka. KM, DMR, snajpa - nic nie miało pozwolenia na mocniejsze walnięcie.
Nie to jest ciężarem debaty.
Errhile pisze:Zastanawia mnie natomiast cały czas, skąd wziąłeś akurat takie "bezpieczne dystanse" dla poszczególnych energii, i jak definiujesz "lekko osłonięte ciało" i dlaczego postrzał w mundur to tak samo jak postrzał w kamizelkę "w grubo osłonięte ciało". Nie mówiąc już o tym, że w gorączce walki rzadko masz okazję wybrać, w jaką część ciała delikwent zostanie postrzelony - Ty się przemieszczasz, cel się porusza, mamy wiatr i/lub roślinność po drodze. O okresleniu, czy klient ma płyty w kamizelce, czy nie - to już w ogóle można pomarzyć.
Rzuć okiem na odległości MED z uwzględnieniem przeciętnej masy kulki.
W kwestii lekko/grubo osłonięte ciało - przykład:
lekki - combatshirt/koszulka termo i nic więcej.
gruby - grube umundurowanie / kamza / kurtka.
Tak wiem, jak będziesz chciał się czepić to powiesz, że przecież na 15-30m nie odróżnię czy człowiek ma kurtkę czy combata. Nie mniej większość doświadczonych/inteligentnych graczy świadomie celuje w "grubo osłonięte" ciało przeciwnika - patrz na @Kocur, który wielokrotnie mając kogoś na muszce rezygnuje ze strzału, bo nie ma pewność trafienia "w bezpieczne miejsce".
Grając z DMR/Snaperką masz lepszy przegląd pola, celujesz w przeciwnika, który często jeszcze Cię nie widzi i możesz wybrać punkt trafienia.

@Snajper - owszem, po części masz rację, ale pamiętaj ze TS to "masówka", gdzie może przyjść każdy i nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie.
Z zaufanymi ludźmi możesz iść nawet na Hardball i wyjść bez obrażeń i śladów na ciele. Możesz też przyjść na TS i dostać z 5m po twarzy z CQB'ówki i wyglądać jak pryszczaty podlotek przez tydzień.
Pamiętaj, że w przypadku TS organizatorzy zawsze ponoszą częściową odpowiedzialność cywilną za wszystko co stanie się w czasie strzelania, więc nie dziw im się, że próbują normować pewne rzeczy ...

Awatar użytkownika
Tomazo
Kontakt:

Post autor: Tomazo » 18 stycznia 2019, 17:44

Snajper pisze:Czytam te wasze wypociny i spieranie się między sobą i słabo mi. Wiele czasu bawiłem się na strzelankach no limit. Ludzie tam mieli nawet po 600 w automacie. Ì wszyscy się dobrze bawili. Wy tutaj próbujecie coś zmienić na siłę, co nie ma większego sensu. Bo wszystko i tak się rozbija o odległość strzału, a nie o moc. Jeśli ktoś ma Ci zrobić krzywdę, to zrobi i żadne limity czy przepisy go nie powstrzymają. A psuje to zabawę innym graczom. Jeśli ktoś jest idiotą i nie umie się bawić to powinien być wydalany ze strzelanek, a nie ograniczyany mocą. Moc będzie ograniczona, a idiota zostanie. Osobiście jestem przeciwny jakimkolwiek limitom (poza CQB).
Mogę przyjść z moim AR 15 na twoją strzelankę? Będziemy się dobrze bawić - no w każdym razie ja na pewno.
t.Ch

Awatar użytkownika
Snajper
Kontakt:

Post autor: Snajper » 18 stycznia 2019, 17:50

Tomazo pisze: Mogę przyjść z moim AR 15 na twoją strzelankę? Będziemy się dobrze bawić - no w każdym razie ja na pewno.
Nie widzę problemu. W końcu postrzelam z kałaszka
Sekcja Strzelców Wyborowych. SSW 01 Snajper
JEBAĆ LIMITY!!! Tak jestem przeciw
"Bo ja nie mam cycków wcale,
Więc mi użycz swoją pare."

Awatar użytkownika
Tomazo
Kontakt:

Post autor: Tomazo » 18 stycznia 2019, 18:01

No to extra - będzie nas zatem dwóch. Ciekawe czy ktoś jeszcze dołączy. Ale będzie zabawa, ubaw po pachy :D
Może ktoś jeszcze wpadnie? Zapraszamy :mrgreen:
t.Ch

Awatar użytkownika
Szczepan
Kontakt:

Post autor: Szczepan » 18 stycznia 2019, 18:03

Trening z zakladania stazy w gratisie ;)
Szukasz grupy? Sprawdź temat: Rekrutacja t.Ch.
Znajdź nas na Fb: t.Ch.

Awatar użytkownika
Piorun975
Kontakt:

Post autor: Piorun975 » 18 stycznia 2019, 18:33

Problem nad którym tu dyskutujemy by nie istniał gdyby gracze potrafili grać fair, gdyby gracze martwili o bezpieczeństwo swoich kolegów a nie tym czy go trafią z większego dystansu. Problem polega na tym że na co najmniej jednego "snajpera" wypowiadającego się tu notorycznie spływały skargi że wali z bliskiego dystansu. Kupcie sobie boczniaki, nauczcie się zmieniać bron w sytuacji stresowej i dopiero możemy dyskutować o wyższych limitach FPS

Grałem za czasów gdzie nie było limitów fps i na CQB było czasem po 500 fps, tylko raz dostałem po twarzy. Bo każdy wiedział czym operuje i jak to boli. Więc każdy myślał gdzie strzela. A że potem przyszli mało myślący gracze którzy pruli ile w magazynku było, to przyszły limity. Więc nie dziwie się wcale administracji tej decyzji. Piszę tak bo nie gram już w ASG, zajmuje się tylko forum więc nie brałem udziału w głosowaniu.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Van
Kontakt:

Post autor: Van » 18 stycznia 2019, 19:12

Piorun975 pisze:Problem nad którym tu dyskutujemy by nie istniał gdyby gracze potrafili grać fair, gdyby gracze martwili o bezpieczeństwo swoich kolegów a nie tym czy go trafią z większego dystansu. Problem polega na tym że na co najmniej jednego "snajpera" wypowiadającego się tu notorycznie spływały skargi że wali z bliskiego dystansu. Kupcie sobie boczniaki, nauczcie się zmieniać bron w sytuacji stresowej i dopiero możemy dyskutować o wyższych limitach FPS

Grałem za czasów gdzie nie było limitów fps i na CQB było czasem po 500 fps, tylko raz dostałem po twarzy. Bo każdy wiedział czym operuje i jak to boli. Więc każdy myślał gdzie strzela. A że potem przyszli mało myślący gracze którzy pruli ile w magazynku było, to przyszły limity. Więc nie dziwie się wcale administracji tej decyzji. Piszę tak bo nie gram już w ASG, zajmuje się tylko forum więc nie brałem udziału w głosowaniu.
Od czego jest w takim razie regulamin lub po prostu kop w dupę z rozgrywki? Zwracanie wielokrotne uwagi? To może jednak czas kogoś wykluczyć z rozgrywki zamiast narzucać sztuczne limity które rzutują na każdego, nawet tych co grają fair

Awatar użytkownika
Kocur
Kontakt:

Post autor: Kocur » 18 stycznia 2019, 19:34

Van bo jeszcze trzeba udowodnić winę i wiedzieć komu chcesz ją udowodnić.
Jestem na strzelankach prawie co tydzien (ostatni żadziej ale rok prawie non stop) i znam z widzenia około 30 % ludzi... Większość jest anonimowa. Nie mają name-tagów, nie wiadomo jak wyglądają na forum bo nie mają zdjęcia które by umożliwiło identyfikacje - zupełnie jak ty. Rozmawiamy sobie tutaj ale wiesz z kim rozmawiasz ?
To co dopiero na strzelance gdzie każdy ubranu w mundur i z maską/okularami na twarzy.
Taki urok tej zabawy. Bo pamiętaj że to jest zabawa którą ktoś ci organizuje i bierze za to odpowiedzialność.
Chcesz się strzelać bez limitów - droga wolna. Zorganizuj coś. Skombinuj ludzi którzy myślą tak samo. A potem próbuj to ogranąć.
http://z-u-p.pl.tl/ ZUP - Przeczytaj może są zarażeni też w twoim otoczeniu

Awatar użytkownika
Van
Kontakt:

Post autor: Van » 18 stycznia 2019, 19:38

Kocur pisze:Van bo jeszcze trzeba udowodnić winę i wiedzieć komu chcesz ją udowodnić.
Jestem na strzelankach prawie co tydzien (ostatni żadziej ale rok prawie non stop) i znam z widzenia około 30 % ludzi... Większość jest anonimowa. Nie mają name-tagów, nie wiadomo jak wyglądają na forum bo nie mają zdjęcia które by umożliwiło identyfikacje - zupełnie jak ty. Rozmawiamy sobie tutaj ale wiesz z kim rozmawiasz ?
To co dopiero na strzelance gdzie każdy ubranu w mundur i z maską/okularami na twarzy.
Taki urok tej zabawy. Bo pamiętaj że to jest zabawa którą ktoś ci organizuje i bierze za to odpowiedzialność.
Chcesz się strzelać bez limitów - droga wolna. Zorganizuj coś. Skombinuj ludzi którzy myślą tak samo. A potem próbuj to ogranąć.
Nigdzie nie powiedziałem, że bez limitu - ale takie zaniżanie jak widać wywołuje burze, nie tylko tutaj na forum.
Udowodnienie winy? No przecież wyżej napisał ktoś, że podobno była wiele razy komuś zwracana uwaga.. :)

Awatar użytkownika
Czaja44
Kontakt:

Post autor: Czaja44 » 18 stycznia 2019, 21:55

Ja napisze jedno. Dyskutujecie tu że te limity są za rygorystyczne, że stracicie wielki zasięg w swoich DMRach, snajperkach bo zabierają wam 50 fps. Moje zdanie jest do tego takie że tu nie mam co płakać a nawet się cieszyć że tylko tyle zostało zmniejszone ( ps. dla mnie to i tak za mało ). Popatrzcie na inne kraje ( np. Francja ) tam limity są dużo ostrzejsze i nikt się nie spina do tego. oto limity we Francji :– Répliques de poing (PA semi automatique) (GBB, AEP, CO2…) jusqu’à 330 fps : Pas de distance minimum d’engagement.
– Répliques longues (semi automatique/pompe) (AEG, GBBR, SPRING, CO2, HPA…) jusqu’à 330 fps : Pas de distance minimum d’engagement.
– Répliques longues (semi automatique) (AEG, GBBR, SPRING, CO2, HPA…) 330 à 400 fps : 5 mètres de distance minimale d’engagement.
– Répliques de soutien (rafales courtes) (M249, M60, LMG, RPK…) jusqu’à 350 fps : 10 mètres de distance minimale d’engagement.
– Répliques de sniper / anti-sniper (semi automatique) (Lunette de visée et bipied obligatoires) : jusqu’à 435 fps : 10 mètres de distance minimale d’engagement.
– Répliques de sniper (Spring ou gaz à actionnement manuel) : jusqu’à 467fps : 20 mètres de distance minimale d’engagement.

I co tam każdy ma fajny zasięg jest bezpiecznie i bez spin. Można, można. Wiec cieszmy się ze mamy tak nie duże limity. To tylko zabawa
quiet and effective

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”