Limity J dla snajperów (2-4 takty)

Błędy, nowości, problemy
Awatar użytkownika
Van
Kontakt:

Re: Limity J dla snajperów (2-4 takty)

Post autor: Van » 21 stycznia 2019, 17:07

Errhile pisze:Gaziaka albo AEPa, panie kolego. Ostatnio Arek mi pokazywał linka do dokładnie takiego samego Colta, jak mój (w tym wersji 2'5", której ongi nie kupiłem - i do dziś pluję sobie w brodę) - a mój Colt, mimo ponad 8 lat na karku, wczoraj na Dobrej służył mi do ostatniej niemal kulki w bębenku (zdaje się że w temperaturze ujemnej gdzieś koło 20-21 kulki gazu zaczęło brakować), kiedy główna się... zrypała.

AEP - czy to Glock 18, czy np. wz.61 Skorpion - to też bardzo zacny wynalazek. Nikt Ci nie będzie miał za złe, że siejesz z niego serią na bliskim dystansie (a czy kupisz TM, czy Cymę albo Wella, o, to już wolna wola szlachecka).

Naprawdę - można.
Hmm...nie stricte do Ciebie, ale chyba Kocur biega ze snajperka i też boczniakiem. No i widziałem jak go używa :)

A co do gazowki, wczoraj swojej tez używałem, Heroda nawet ściągnąłem. Fajnie głośno strzela :)

Awatar użytkownika
Errhile
Kontakt:

Post autor: Errhile » 21 stycznia 2019, 17:29

Kocur biega z... kocim miotaczem absurdu. Nie pierwszym zresztą, pamiętam u niego różnych dziwnych wynalazków co najmniej kilka. Ten akurat był niegdyś G36c, o ile wiem... to tak w kwestii detali technicznych :) .

Natomiast fakt, jest to replika mieszcząca się w limitach CQB, i na tyle poręczna, że używa jej jako bocznej.

Awatar użytkownika
Kaine
Kontakt:

Post autor: Kaine » 21 stycznia 2019, 22:22

Kocur ma Kociego PM-a

Awatar użytkownika
Gawron89
Kontakt:

Post autor: Gawron89 » 21 stycznia 2019, 23:32

@JZP grajać z DMR nie raz zostawałem lub przekradałem się na tyły wroga (Nie musiałem przy tym udawać krzaka :) ). Strzelanie w plecy/z za górki/w okopie z >450 (czymkolwiek byś nie strzelał) to "brak kultury" i brak wyobraźni.
Sam grając z DMR wykorzystuje boczniaka kiedy dystans spada < 20m i mam pewność strzału (grając ze szturmem z resztą też). Nikt tutaj nikomu nie chce robić krzywdy....
Grałem CQB z replikami >450, nawalanki full auto na >500 i obywało się bez szkód to prawda. Jednak na masówkach typu TS nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie lufy i nie wiesz komu wychodzisz pod lufę, dlatego ...

Moim skromnym zdaniem:
a) skręcamy limity do niskich wartości,
b) zachowujemy stare limity, czy też te które zaproponował K.R.Z.A.K w innym poście + dokładamy boczniaki.

Owszem na wielu "zachodnich" polach gra się na niższych limitach, ale tam też wymaga się boczniaków ;) Nawet mimo, iż limity są "irracjonalnie niskie" jak na nasze standardy.

Awatar użytkownika
JZP
Kontakt:

Post autor: JZP » 22 stycznia 2019, 6:08

Tak jest gawron, ty to gadasz konkrety i za to Cię lubię. Masz u mnie piwko :)
Jeżeli już do tego doszło, że zmieniamy limity to może zróbmy głosowanie czy snajperzy powinni mieć boczniaka czy też nie. Niech zadecyduje demokracja.
Chciałbym również poznać wasze zdanie czy czujecie się bezpiecznie grając w drużynie przeciwnej i czy świadomość, że będę miał bron krótką poprawi wasz komfort bezpieczeństwa.
Let The hunt Begin

Awatar użytkownika
waYne
Kontakt:

Post autor: waYne » 23 stycznia 2019, 9:50

@jzp - z bronią na strzelanki nie przychodzimy....

Osaka
Kontakt:

Post autor: Osaka » 23 stycznia 2019, 10:56

Da to tu tez się wypowiem :) Czy masz DMR czy 2/4 takta zawsze musisz mieć krótka. Na żadnym scenariuszy w Polsce czy na świecie nie możesz bawić się w strzelca wyborowego nie mając Krótkiej. Przykłady Border, RC, Misja Afganistan, Bergen. Wymieniać dalej?!? Do tego DMR to DMR tak jak w palnej. Nie przerobisz M4 czy kalacha i bedziesz się bawić. Ma mieć odpowiednik w palnej i koniec. Tez był bym za tym. A skoro tyle wkładasz w tuning mocowy to powinno Cię być stać na elektryka nawet za 150 zł jak i mniej. Dobra luneta nie kosztuje 1/5 ceny. A skoro kogoś nie stać na taki wydatek niech przerzuci się na szturm i będzie tez dobrze. Wybierasz sam sobie”funkcje” to powinieneś się liczyć z tym ze tak powinno być i będą wydatki. Każdy ma prawo się wypowiedzieć ale uważam ze powinnismy brać przykład od najlepszych co robią duże imprezy jak i mniejsze i ludzie się fajnie bawią. Zreszta niektóre grupy jeżdżą tez po Polsce i mogą potwierdzić te słowa. Wiec jak dla mnie jezeli chodzi o 2/4 takty i DMR. Odpowiednik w Palnej, limity takie jak sugeruje administracja 600/550, boczniak obowiązkowy(ma działać masz go używać a jak nie no to ban na jakiś czas aż się nauczysz :))

Awatar użytkownika
Van
Kontakt:

Post autor: Van » 23 stycznia 2019, 11:53

Osaka pisze:Nie przerobisz M4 czy kalacha i bedziesz się bawić. Ma mieć odpowiednik w palnej i koniec.
hmm..Gruzja:
Some Georgian Special Army and Police units use VSS Vintorez, TAR-21 and M4A1 configured as marksman rifles
Izrael:
The M4A1 is used as a marksman rifle, equipped with Harris bipod and Trijicon ACOG telescopic sights. The M4A1 replaced the M16A2, which is still used by some infantry reserve units.
-- tutaj pikachu surprised meme --

jak dla mnie wymóg odpowiednika palnego jest po prostu głupi. to nie milsim. może jeszcze pełny szpej inaczej zakaz wstępu?

Awatar użytkownika
Errhile
Kontakt:

Post autor: Errhile » 23 stycznia 2019, 12:03

Wiesz, @ Van, to jest trudno definiowalne, ale jeśli wziąłbym moje MP5K PDW, podczepił od niego bęben to zgodziłbyś się, że używam repliki karabinu maszynowego, i powinny mnie limity dla KM obowiązywać?
I wobec powyższego mogę wsadzić do środka sprężynę dającą mi bezsensyliard FPS, powiedzmy 500fps (co jest wykonalne, choć przy tak krótkiej lufie pewnie dość trudne), czyli odpowiednio wiele Jouli?

Wiem, że to z mojej strony reductio ad absurdum, ale technicznie do zrobienia (acz jak wyżej wspomniałem, trudne).
Z drugiej strony kiedyś chodził mi po głowie pomysł PS90 z zasypową konwersją STANAG i elektrycznie podkręcanym hi-capem od M4 oraz dwójnogiem VLTOR w roli repliki wsparcia. Ot taki "miotacz absurdu" ;) Na szczęście nigdy nie wprowadziłem tego w życie :P

Awatar użytkownika
Van
Kontakt:

Post autor: Van » 23 stycznia 2019, 12:12

Errhile pisze:Wiesz, @ Van, to jest trudno definiowalne, ale jeśli wziąłbym moje MP5K PDW, podczepił od niego bęben to zgodziłbyś się, że używam repliki karabinu maszynowego, i powinny mnie limity dla KM obowiązywać?
I wobec powyższego mogę wsadzić do środka sprężynę dającą mi bezsensyliard FPS, powiedzmy 500fps (co jest wykonalne, choć przy tak krótkiej lufie pewnie dość trudne), czyli odpowiednio wiele Jouli?

Wiem, że to z mojej strony reductio ad absurdum, ale technicznie do zrobienia (acz jak wyżej wspomniałem, trudne).
Z drugiej strony kiedyś chodził mi po głowie pomysł PS90 z zasypową konwersją STANAG i elektrycznie podkręcanym hi-capem od M4 oraz dwójnogiem VLTOR w roli repliki wsparcia. Ot taki "miotacz absurdu" ;) Na szczęście nigdy nie wprowadziłem tego w życie :P
Oczywiście! A z dwójnogiem, lunetą i zrobieniem dwutaktu przy każdym strzale, jesteś snajperem. Tylko musisz mieć przenośny kosz i piłkę pod ręką. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”