Airsoft a COVID-19

Błędy, nowości, problemy
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 571
Rejestracja: 17 lipca 2014, 17:46
Kontakt:

Re: Airsoft a COVID-19

Post autor: Slayer » 12 lutego 2021, 1:58

Jak to ASG nie jest sportem? toż to konglomerat sportów takich jak: lekkoatletyka, bieg na orientację, strzelectwo, boks (czasem są spiny to fakt), radioorientacja, podnoszenie ciężarów, kolarstwo przełajowe. Znalazłbym jeszcze więcej.
No i taki poseł miał zagwozdkę co z tym ASG. Więc wymyślił, że te wszystkie bażanty to takie małe zoo, z treserami. I wymienił zwierzęta udomowione w ustawie a my to takie dzikie i krnąbrne z księgi dżungli.
Suma summarum decyzja należy do administracji i trzeba się podporządkować.

Awatar użytkownika
Kaktus
Posty: 368
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:55
Kontakt:

Re: Airsoft a COVID-19

Post autor: Kaktus » 12 lutego 2021, 9:12

Był kiedyś jakiś poseł czy tam urzędnik co wymyślił że przechodzenie po czerwono białych pasach to zniewaga barw narodowych. Czy ma to sens? Niezbyt. Ale taki mamy kraj że jak jest się w polityce to trzeba się wybić tworząc jakiś problem i potem go dumnie rozwiązywać. Ktoś kiedyś będzie potrzebował tematu zastępczego i zauważy taką całkiem nieregulowaną zabawę jak airsoft, więc nazwie ją sportem i ureguluje. Musi być dobrze i bezpiecznie, więc max 200 fps, licencja na posiadanie replik, rejestracja replik w komendzie policji, szafa na broń do replik i tak jak w stanach repliki są oznaczane pomarańczowymi końcówkami, to u nas będzie lepiej - cała replika będzie jebitnie pomarańczowa. Oczywiście ze względu na bezpieczeństwo nie można grać wśród spacerowiczów, więc rozgrywki będą mogły być prowadzone na przygotowanych polach z licencją.
Dlatego bardzo cieszę się że airsoft nie jest sportem i możemy przeprowadzać gównoburze czy 500 fps w lesie to okrucieństwo czy rozsądek.

BTW. Bawisz się w to już kilka lat, a pomyliłeś ASG z airsoftem. To pierwsze to przedmiot a nie nazwa zabawy. Teraz pomyśl jak wyglądałby dokument prawny napisany na kolanie który by to regulował i opisywał jak to na rozgrywkach ASG strzelamy do siebie z broni.
PMC Wiskord
Obrazek

Awatar użytkownika
Herod
Posty: 1449
Rejestracja: 30 października 2013, 21:07
Kontakt:

Re: Airsoft a COVID-19

Post autor: Herod » 12 lutego 2021, 10:44

Slayer pisze:
12 lutego 2021, 1:58
Jak to ASG nie jest sportem?
Zgadzam się. Również uważam, że airsoft jest sportem, jednak sportem "nienazwanym", który sprawiałby niepotrzebne problemy definicyjne organom porządkowym i inspekcji sanitarnej wystawiającym mandaty. A nasz aparat państwowy coraz bardziej zbliża się do modelu, w którym obywatel najpierw zostaje ukarany a dopiero potem musi udowadniać, że nałożona sankcja nie ma podstawy prawnej i faktycznej. Moja opinia ma w zamyśle wykazanie trudności, z jakimi zderzyć się może gracz airsoftowy gdy będzie musiał podjąć się takiego zadania. Oraz uświadomić, że "better safe than sorry" jest w dzisiejszych czasach lepszą maksymą niż "wyłącz telewizor, włącz myślenie".
Kaktus pisze:
12 lutego 2021, 9:12
Ktoś kiedyś będzie potrzebował tematu zastępczego i zauważy taką całkiem nieregulowaną zabawę jak airsoft, więc nazwie ją sportem i ureguluje.
Zaczynając od wielkiej kampanii pod szyldem "Czy chcemy uczyć nasze dzieci zabijania?"
Slayer pisze:
12 lutego 2021, 1:58
Suma summarum decyzja należy do administracji i trzeba się podporządkować.
Obrazek
Nihil Verum Nisi Mors
Zapraszam na mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/GoProHEROD

Awatar użytkownika
KMovsky
Posty: 239
Rejestracja: 08 grudnia 2013, 21:15
Kontakt:

Re: Airsoft a COVID-19

Post autor: KMovsky » 14 lutego 2021, 20:02

Kaktus pisze:
12 lutego 2021, 9:12
Musi być dobrze i bezpiecznie, więc max 200 fps, licencja na posiadanie replik, rejestracja replik w komendzie policji, szafa na broń do replik i tak jak w stanach repliki są oznaczane pomarańczowymi końcówkami, to u nas będzie lepiej - cała replika będzie jebitnie pomarańczowa.
Zapomniałeś o podatku kulkowym, 11% od każdej kulki o wadze 0,25g wzwyż. ;)
A no i oczywiście tzw. opłata krokowa (nie mylić z podatkiem), opłata 1gr za każdy postawiony krok w Lesie Państwowym Niezależnej Republiki Katolibanu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość