Jaką replikę wybrać na prezent

Witam, mam sporą zagwostkę, sam osobiście nie interesuję się replikami, jestem w trakcie zdobywania uprawnień na broń palną ale ja nie o tym. Kilka razy zabrałem szwagra na strzelnicę wraz z instruktorem, który również mi pomaga uzyskać wymagane "papiery, strasznie mu się spodobało, nie ma jednak czasu ani finansów na to, aby mocniej w to inwestować. W szczególności do gustu przypadły mu karabiny snajperskie / wyborowe. Chłop ma w ten weekend urodziny, wpadłem na pomysł, żeby razem z jego młodszym bratem, złożyć się na jakąś replikę, tak, żeby mógł sobie postrzelać w swoim ogródku - sporym. Zastanawiamy się między trzema modelami, nie wiem czy mogę wrzucać linki, podam więc tylko ich nazwy z jednej ze stron. Dodam, że budżet to 250 zł na osobę, czyli w sumie 5 stów.

Karabin snajperski ASG z lunetą i dwójnogiem (WEL-03-008119) G - 419 zł
Specyfikacja:

Napęd: Sprężynowy
Prędkość wylotowa: 500 fps
Zasięg celnego strzału: Do 50 m
Rodzaj magazynka: Low-cap
Gearbox: Standardowy
Korpus: Metal i polimer
Długość całkowita: 1255
Waga: 2640 g
Cechy dodatkowe: Posiada dwójnóg (mocowany na szynę RIS 22mm), a także lunetę 3-9x40.


Karabin snajperski ASG MB01 z lunetą - oliwkowy (WEL-03-019102) G - 431 zł
Specyfikacja:

Napęd: Sprężynowy
Prędkość wylotowa: 400 fps
Zasięg celnego strzału: Do 60 m
Rodzaj magazynka: Low-cap
Pojemność magazynka: 35 kulek kalibru 6 mm
Gearbox: Nie dotyczy
Korpus: Metal i polimer
Długość całkowita: 1145 mm
Waga: 2970 g
Cechy dodatkowe: Szyna RIS do montażu optyki. Luneta w zestawie.

Karabin snajperski ASG MB03EL - zestaw (WEL-03-000139) G - 377 zł

Specyfikacja:

Napęd: Sprężynowy
Prędkość wylotowa: 400 fps
Zasięg celnego strzału: Do 60 m
Rodzaj magazynka: Low-cap
Pojemność magazynka: 29 kulek kalibru 6 mm
Gearbox: Nie dotyczy
Korpus: Metal i polimer
Długość całkowita: 1140 mm
Waga: 2700 g
Cechy dodatkowe: Luneta i dwójnóg w zestawie. Szyny RIS.


Być może polecicie coś innego do tego górnego limitu 500 zł? Chcielibyśmy jeszcze w tej cenie kupić chłopowi zapas kulek, 28g? 30g? oraz tarcze wraz z jakąś tarczą strzelecką.

EDIT:
Zaznaczam, że replika będzie służyła na 90% jedynie rekreacyjnie, żeby “postrzelać” przy jakiś okazjach. Dlaczego akurat “snajperki” chłop się jara 4 taktowym zamkiem, czuje się jak w jakimś filmie :smiley:

https://www.taiwangun.com/pl/karabin-snajperski-sprezynowy/cm-701c-cyma?from=listing&campaign-id=19 Do tego jakaś lunetka za około 100 zł i starczy na paczkę kulek :wink:

Wszystkie welle to to samo gówno. Którego nie kupisz ma te same części z plasteliny (w drodze do snajpienia wywalasz z niego praktycznie całe wnętrze). Pomijając fakt że kupienie snajperki pod zastosowania inne niż “postrzelanie” do puszek to to poroniony pomysł (na start rzecz jasna, bo “snajperki” w airsofcie to liczby czterocyfrowe).
W tej cenie weź cymę którą podrzucił @Ajgorę lub na GF’a wpadły jakieś Classic Army spreżynowe.

Jesli chcesz mieć fun w strzelaniu na dłuższe dystanse to kulki 0.36g+