Pytania żółtodzioba

Dzień dobry,

tak jak się odgrażałem, tak wyjeżdżam ze swoim pierwszym problemem.

Generalnie nigdy nie brałem udziału w tego typu rozgrywkach i nawet nie wiem po prostu czy mi to podpasuje, więc na początek chciałbym kupić coś, po czym nie będę płakał i da się to ewentualnie sprzedać.

Myślałem o używanych replikach, na olx cała masa tego, np:

Natomiast jeśli wybijecie mi kupowanie używek z głowy, to nowe brałem pod uwage takie:

Ogólnie jak by mi sport podpasował, to chciałbym pełną gębą wjechać z replikami wschodnich broni, jednakże myślę, że na początek nie ma to znaczenia

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Po pierwsze: od Tanich Militarii trzymaj się z dala. Sklep ma marną opinię w kwestii jakości, serwisu i rozwiązywania problemów w ramach gwarancji.

Po drugie, CM 028s to niestety porażka - o ile sama Cyma 028 to piękna karta w historii budżetowego airsoftu, i nie widzę nic złego w polecaniu jej na pierwszą replikę, o tyle składana kolba ze ZnAl’u to tragedia. Wcześniej czy później (raczej wcześniej) się łamie w punkcie mocowania. Szkoda Twoich nerwów i pieniędzy. Jeżeli koniecznie chcesz replikę AKSa, szukaj takiej ze stalową kolbą.

Kupowałem na tanich militariach i nie mogę złego słowa powiedzieć. Towar był na stanie, przyszedł szybko i nie różniło się to niczym od Taiwanguna czy GF. Z ich serwisem nie miałem do czynienia, ale po przebojach z gunfire wydaje mi się że sklepowe zawsze będą kiepskie.

Jeżeli chcesz używkę, to zobacz na post Gawrona, ewentualnie spytaj czy ma coś czego nie wystawił. On zajmuje się serwisem i sprzęt od niego przed sprzedażą jest rozbierany i robi mu podstawowy przegląd ze smarowaniem. Używka z internetu to loteria. Może być zadbana, ale może też być targana i nieoszczędzana. A wbrew temu co wyczytasz wśród społeczności to nie fps, zasięg, rof czy inne bzedy są na początku ważne, a to czy sprzęt jest bezawaryjny. Jak braknie Ci 5m zasięgu, to podejdziesz. Jak będzie problem z pluciem kulek, niepodawaniem czy zacinaniem to będziesz się tylko wkurzał i nie będziesz czerpał przyjemności z zabawy.

I wbrew pozorom nowe repliki wcale nie są idealne, no chyba że niechińskie. Jak kupisz nową, to dostaniesz karteczkę z przestrzelaniem i pomiarami fps z odchyleniem ± 2 fps od deklarowanej wartości. Nie wierz w to. Piszą tak tylko dlatego że wiedzą że raczej nie masz chrono i tego sam nie sprawdzisz. No a jak masz chrono, to już jesteś na tym poziomie że nie wierzysz w świętego mikołaja i kartki z sklepowymi pomiarami.

Wujek Dobra Rada rzecze : popytaj na forum masa ludzi ma po kilka replik,pogadaj,pożycz. Widzę spory rozrzut w kwestii repliki,przyjdż na spotkanie pomacaj zobacz co ci lepiej leży i wtedy zastanów sie nad kupnem.I po raz kolejny forum,ludzie mający po kilka replik sprzedają je tutaj

Ps. Chyba że jesteś jak wielu z nas INNY
Ps2. Inny czyli jak np. ja Lubiacy M14,Kalachy,Mki,Famasy,Scorpiony,Mp5,Stzrelby to wtedy będziesz miał problem z wyborem

Dzięki Wam bardzo za wszelkie porady :slight_smile:.

Czyli rozumiem, że po prostu mogę wpaść w następną niedziele, pogadać, posłuchać ewentualnych porad, popatrzeć co tam macie. To myślę, że faktycznie będzie najlepszą opcją, niżeli kupowanie czegoś “na siłe”.

Dzieki jeszcze raz

Weź ochronę oczu, kamizelkę odblaskową i cokolwiek, co robi jakie-takie zdjęcia (tzn. lepsze, niż robiłby nadgniły kartofel). I generalnie od razu część towarzystwa Cię pokocha :stuck_out_tongue: (tylko potem wrzuć na forum link do tych zdjęć).