Tania replika dla kolegi (mniej niż 500zł)

Pomagam szukać koledze pierwszej repliki do ASG, ale nie jestem szczególnie doświadczony więc postanowiłem zapytać się tych którzy są bardziej (doświadczeni).
Kolega poszukuje repliki: (od góry najważniejsze cechy)

  • By się nie zepsuła szybko i była w miarę celna
  • By kosztowała nie więcej niż około 500 zł
  • Jak najmniej taniego plastiku, najlepiej metal (wiem, że metalowe są drogie więc dobre tworzywo sztuczne będzie idealne)
  • By była repliką do lasu
  • Repliką karabinu szturmowego, karabinka, lub pm’a
  • Aby się trochę wyróżniała, najlepiej inne niż G36 i AK47 (i ich warianty)

Kolega ma 16 lat ale jest spory więc dłuższe/cięższe mogą być.

Tak na koniec jeszcze to przepraszam jak piszę w złym dziale, ale wydawał mi się najodpowiedniejszy więc jak jestem w złym miejscu to proszę powiedzieć to się przeniosę

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Będzie ciężko bo do 500 zł nie kupisz dobrej metalowej emki a z opisu wynika że o to chodzi.

Polecane repliki to:
Cyma AK ale nie z serii 5XX - musialby sie wypowiedziec ktos kto to ma.
G36 JG
Ja mam 2 augi - tez sa spoko jak ktos lubi układ bezkolbowy.

Wszystkie trzy są plastikowe - ale ten plastik nie przeszkadza w granicach 450 fps.
Wszystkie wytrzymaja jakis czas na stockowych czesciach i te 400-450 fps.
Kazda ma inne plusy i inne minusy.

Niech kolga spojrzy sobie na taiwangun.com - tam sa najtańsze repliki.
Gunfire.com - tam większy wybór ale i ceny różne i jakość … z przeceny repliki (taka przecena -30% i więcej) to prawie pewność że coś z repliką nie do końca jest dobrze.

Dziękuję, porozmawiam z nim jeszcze i zobaczymy.

Taniej nie będzie, chyba nigdy nie widziałem jej tańszej

Ze swojej praktyki - tylko jedna z moich replik miała (i to nie przez cała swoją karierę) metalowe body. Była to też jedyna z moich replik, która wymagała naprawy po tym, jak (plastikowe) body się złamało (w wyniku dociśnięcia klapą mocno załadowanego bagażnika).
Jeszcze jedna po kilku latach użytkowania zwyczajnie pękła w wyniku zmęczenia materiału (szlag trafił to miejsce w body, które przenosiło obciążenia).

Tanich strzelb-pompek tu nie liczę, tych szlag trafił 3 czy 4.

Wniosek, który z tego wyciągam: sensowne plastikowe body nie jest złe. O ile nie zostało zrobione w wersji “byle taniej”. Caveat: mocowo nigdy nie wchodziłem w wartości powyżej tych 400-450fps o których pisze Kocur. Więc się nie wypowiem o wpływie mocniejszej sprężyny na trwałość body repliki.

Olej abs i bierz coś co ma Nylon, np King Arms