Kupno munduru, jaki kamuflaz?

Witam ponownie! :wink: Chcialem was wszystkich moi drodzy zapytać jaki jest polecany kamuflaż munduru do naszych miejscówek. Wcześniej myślałem o multicamie lub flecktarn. Chyba, że coś lepszego macie do polecenia? :smiley:

A to już co kto lubi.

Flecktarn jest bardzo skuteczny (tylko, że brzydki, w opinii wielu osób).
Multicam (i mnóstwo wariacji na jego temat - MTP, Camogrom, Multicamo, i sto innych) jest bardzo popularny od paru lat.
Jest sporo bardzo ciekawych kamuflaży rosyjskich, ale tu już trzeba by się znać.
Ja sam z dużym sentymentem wspominam DPM.

Generalnie - przy typowych airsoftowych dystansach wzór maskujący na mundurze rzadko ma decydujące znaczenie. Ważne, żeby było to coś z grubsza w “leśnych” kolorach, bo jednolita plama czerni albo inny zdecydowanie się wyróżniający ubiór faktycznie potrafią sporo zepsuć.

Fleck zjada multi na dzień dobry w naszych terenach w 80% przypadków

Najlepiej kup to pod co byś chciał mieć jakieś oporządzenie i tyle :stuck_out_tongue_winking_eye: Tylko broń boże nie dawaj czarnych kamizelek bo to bo już skrajny debilizm

Legion forest Helikona jako odpowiedź na gejowe multichłamy. :ok_hand:

Ciuchy helikona mundurowe to ultra chłam XD

A możecie merytorycznie, bez obrzucania się błotem…?

Poliestrowa bluza. Tyle w temacie jeżeli chodzi o helikona.

No takich odpowiedzi się nie spodziewałem, ale dzięki :smiley: a możecie mi powiedzieć gdzie w Szczecinie znajdę sklep z mundurami, zebym mógł przymierzyć albo coś, bo zamawiać przez internet to srednio widze, bo to juz moze byc losowanie z rozmiarami :wink:

Oj, to będzie problem.
Z drugiej strony - jak się zdecydujesz na konkretny wzór, to można sprawdzić w rozmiarówce danej armii jaki będzie na Ciebie pasował. Np. mundury brytyjskie (MTP i starsze, w DPM) mają podany w centymetrach wzrost i obwód w klacie (bluzy i kurtki) albo obwód w pasie, obwód w biodrach i długość nogawki po wewnętrznej stronie (spodnie) delikwenta na którego będzie pasować. I pasuje, jeszcze nie słyszałem, żeby nie pasowało.

Amerykańskie mają szerokie kategorie rozmiarowe, trzeba to sprawdzić w tabeli.

Niemieckie - nigdy się nie interesowałem, ale na pewno też rozwiązali to prosto i praktycznie. Ajgor Ci doradzi :slight_smile:

Helikon… no, tu jest różnie. Więc trzeba dobrze patrzeć na tabelę rozmiarów dla danego modelu, bo można się przejechać (mam dwie ich kurtki identycznego kroju ale różne modele. Ta sama wielkość w jednym modelu to M, a w drugim L…)

Shotgun na Krzywoustego 5
Www.shotgun.com.pl

Właśnie zdecydowałem się na flecktarna, zeby dobrze się kamuflować :grin: nawet mam pomysł na kompletne umundorowanie, ale to powolutku krok po kroczku, narazie muszę ogarnąć spodnie i bluzę/kurtkę :wink:

Kurtki nie bierz, jak już to bluza albo smock :slight_smile:

A co do rozmiarówki, niemiecka jest najlepsza. Potem USA