Zestaw szturmowy na start i trochę dłużej

Mam pytanie, mianowicie potrzebuje pomocy przy wyborze zestawu na start i trochę dłużej. Piszę to, ponieważ mam tu konto a brat też się wkręcił w ASG i nie wie co wybrać.

Kryteria:

Budżet: 1100-1200 Polskich monet
Replika główna: M4, nie M16
Boczna: byle jaka, byleby z tłumikiem albo możliwością montażu.
Inne: kamizelka taktyczna, zapasowe magazynki, kolimator do eMki.

Wybij bratu z głowy ten tłumik do bocznej.
Ani to skuteczne, ani wygodne.

Jaka kamizelka, jakie magazynki, ile tych magazynków…?
I weź pod uwagę, że 1200zł na taki zestaw to wcale nie jest dużo.

Kamizelka byle jaka, nie znam się na nich, ewentualnie coś spróbuję ogarnąć, magazynki mid-capy aby nie grzechotki, tak ze 3 na start chyba starczy, w sumie będą 4.

Pytanie na czym wam najbardziej zależy? Odnoszę wrażenie że trochę na lansie (nic złego, każdy ma swoje priorytety), choć mogę się mylić. Jeżeli przede wszystkim chcesz wyglądać kozacko, to kupuj to co Ci się najbardziej podoba.
Jeżeli jednak chcesz być skuteczny to:

  • Odpuść boczniaka na początek. On nie jest obowiązkowy, szczególnie dla szturmiaków. Jeżeli replika główna będzie skuteczna na 40m, to konfrontacji na 10m będzie baaardzo mało. Jeżeli kupisz boczniaka, to musisz od razu wydać na dobrą kaburę, bo gdy nie będziesz mógł go skutecznie dobyć, to będzie jedynie zbędnym balastem. Tłumik do boczniaka, tak jak napisał Errhile jest kiepskim pomysłem bo znacząco obniża jego skuteczność. Ciężej dobyć, ciężej manewrować w małych pomieszczeniach. A boczniakiem strzelasz raczej na max 20m.
  • Zanim kupisz kamizelkę, to kup mundur, albo przynajmniej wybierz kamuflaż jakiego chcesz używać. Jeżeli kupisz fajnie wyglądającą kamizelkę, a potem kupisz inny mundur to będzie się gryźć i wyglądać dość dziwacznie.
  • Kolimator - tutaj musisz określić na czym Ci zależy. Jeżeli chcesz jakiś fajny model z gier w stylu Eotech, to musisz podać konkret i ktoś kto miał tego dużo podpowie firmę. Jeżeli zależy Ci tylko na skuteczności, to wybierz najtańszy z obowiązkową możliwością regulacji i sensowną baterią. Ja tutaj polecam ściągnąć z alliexpress, bo za 80 zł dostaniesz solidny z możliwością regulacji, 4 znakami do wybory, 2 kolorami, płynną regulacją jasności i co ważne, na baterię 2032, czyli tanią i trzymającą tydzień ciągłego włączenia.

Ok, więc będzie bez boczniaka, a mundur wz.2010. Kolimator bardziej praktyczny niż wyglądający.

Czyli oporządzenie pod magazynki STANAG, 3-4szt, bez kabury na pistolet, i w wz.93 lub zielone (olive green, ranger green, etc).

Sugerował bym jakiegoś małego, prostego chestriga. Plus pasek do spodni, żeby worek zrzutowy do niego dopiąć.
I brałbym chińszczyznę w tym wypadku. Tanio, a pewnie i tak dwadzieścia razy będziesz wymieniał, bo Ci sie znudzi. Nie zdąży się rozlecieć.

Ok, dzięki. A sytuacja o tyle dobra, że jak bratu się nie spodoba to ja przejmę sprzęt szturmowy a oddam mu snajperkę to sobie do tarcz postrzela. Wygryw.exe
A broń jaką wybrać?

Replikę najlepiej. Inaczej się z Tobą nie będę chciał strzelać.

Sorry, ciągle mylę chyba przez to, że co roku jeżdżę na festyn wojskowy a tam to jako broń wystawiają.

A teraz poprawnie napiszę: Jaką REPLIKĘ wybrać?

Mr.Partio: a poszukałeś (czy tam brat) coś samodzielnie? Pomimo wszystko w pierwszej kolejności polecam poszukać szerzej SAMODZIELNIE (YouTube, wmasg) i zawęzić trochę pole wyboru. Bo jak napiszesz “chcę M4” to w odpowiedzi masz milion wariantów, do tego ludzie mają swoje własne preferencje plus do tego pozostaje budżet: jak zaczniesz od munduru, kamizelki, kolimatora to z 1200zł zostanie ci 800. Jak od 800 odejmiesz np. 50 na baterię to jest już 750, itd. itd…

Pytam się bo nie znam się na tym za dobrze i nie chcę wybrać czegoś co będzie zmarnowaniem pieniędzy. W oko wpadło mi to Replika karabinka Specna Arms SA-A04 ONE™ - airsoft, asg, militaria Na początku tuningu nie będę robił, może później.

http://zbrojownia.linuxpl.com/index.php?cPath=23_176
Zjada specnę na śniadanie.