Boczniak na początek

Witam, jestem nowy w środowisku ASG i nie wiem jaki pistolet wybrać. Cena do 250 PLN. Jako główną replikę mam snajperkę i nie mam jak się bronić przed atakiem z bliska. Mam nadzieję na w miarę szybką pomoc.

Sugerował bym AEPa.

Scorpion Well R2, Glock CM.030 (lub któryś z tuzina mu podobnych, co tam Ci się spodoba - np. CM.127). Jest szansa, że zmieścisz się w zakładanym budżecie.

Odpadają koszty gazu, plus AEPy mają z reguły tryb auto. A to w sytuacji obrony na bliskim dystansie się przydaje.
Plus - mają niewielką moc, więc nikt nie będzie miał pretensji, że z takiego oberwał.

Problemem może być bateria - NiMH wielkości zapalniczki jednorazowej zimą będzie sprawował się marnie (noszenie repliki przy ciele, w cieple, powinno pomóc, ale wtedy zapomnij o szybkim dobyciu). NiCd do nich robi chyba tylko Tokyo Marui, a to są koszty - wybije Cię ponad zakładany budżet. Podobnie jak adaptacja pod baterię LiPo.

Zimą większość gaziaków też będzie sprawować się marnie. Jeżeli ma to być głównie broń boczna, to i nimh da radę, szczególnie jak dbasz o baterię.

Jeżeli jednak wolisz gaziak, to podobno beretty od STTI są świetne i kosztują ~100zł. Nie mają blowbacka, więc zużywają mniej gazu i lepiej działają w niższych temperaturach.

Najważniejsze to żeby moc była niska. 250 fps w zupełności wystarczy a ludzie nie będą się czepiali gdy dostaną z bliska.

Spróbuj dorwać Glocka od WE, do 250 spokojnie dostaniesz i w zimę specjalnie nie będzie miał słabych osiągów

Nie musi koniecznie być super sprawny zimą bo i tak wtedy rzadko strzelam ale zawsze to pomaga. Na początku myślałem nad AEG ale zobaczyłem blow-back. Ale budżet to budżet więc AEG raczej wejdzie. Dzięki za pomoc.

PS. Byłaby jakaś szansa na pujście z wami na strzelaninę mając niecałe 13 lat? Jak nie to szkoda ale mam kolegów z którymi mogę się strzelać.

Znalazłem cm.127 za 230, wydaje się spoko.
https://www.militaria.pl/cyma/pistolet_aeg_cm127_-_tan_cym-01-019698_g_p93566.xml

Google-fu jest w Tobie słabe, młody padawanie…
http://www.taiwangun.com/en/electric-2/cm-127-cyma?from=listing&campaign-id=19 ten sam model, tylko czarny, za 170zł. A sklep bardzo wiarygodny.

W kwestii wstępu na strzelanki się nie wypowiem, nie jestem na bieżąco z ustaleniami forum w stosunku do nieletnich poniżej 15 roku życia.



  1. Na spotkaniach organizowanych przez forum Taktyczny Szczecin obowiązuje ograniczenie wiekowe od lat 15. Do rozgrywki dopuszczani są gracze, którzy ukończyli 15 rok życia posiadający zgodę od rodziców.(Wzór podany w temacie strzelanki) lub autoryzowana legitymacje niepełnoletniego gracza.

Ok, dzięki Van

Errhile, po prostu szukałem czego innego i przy okazji znalazłem. I tak dzięki bo nie przepłacę.