Amator - Zapraszam do dyskusji.

Siema tu Holender. Mam kilka pytan odnosnie sprzetu jaki moglbym zakupic na marzec.

  1. Mundur - Chodzi mi tu glownie o spodnie i bluze(kurtke?). Jezeli chodzi o wzor to najlepiej polskich sil zbrojnych moze byc ewentualnie innych byle nie niemiecki badz rosyjski. Orientuje sie jedynie ze na wiosne i np. jesien sa inne wiec co polecacie na okres wiosna/lato. Na mundur jestem w stanie wydac maksymalnie do 250zl

  2. Okulary/gogle - Moze na wstepie nadmienie ze nosze okulary, co by bylo najlepsze w tym przypadku oczywiscie chodzi mi glownie o funkcjonalnosc. Cena nie gra roli bezpieczenstwo najwazniejsze .

  3. Replika1 - Tutaj moje finanse uwzgledniam na 1.5/2tys. Plus jakis tuning, wolalbym raczej cos w stylu m4. Nie dlugo bede w szczecinie i mam zamiar wybrac sie do sklepu shotgun o ile czas na to pozwoli. Co polecacie w tym kierunku ?

  4. Replika2 - czyt. Pistolet. Tutaj chcialbym glocka greengas z blowbackiem oczywiscie. Cena nie gra roli ojciec sie dorzuca :slight_smile:

Zapraszam zajawkowiczow do dyskusji. Piona !

  1. Jak zależy Ci na polskim, to polecam wuzetkę lub camogroma. Ja jestem osobistym zwolennikiem wuzetki, ale słyszałem wiele pochlebnych opinii o camogromie :slight_smile:

  2. Polecam okulary z rodziny Bolle X. Ja mam Bolle X800 i się sprawdzają naprawdę nieźle. Plusem jest to, że można przyczepić do hełmu te gogle. Jeżeli chodzi o okulary, to kiedyś jechałem na tych za 10zł - egzamin zdawały, ale do wygodnych ich użytkowanie nie należało.

  3. Ja jestem zawsze zwolennikiem gietek (G36c). Jeżeli poszukujesz coś w stylu M4 to bierz M4A1 lub M4CQBR (do walk w budynkach). Emki (nie zabawki) to zaczynają się od 650zł (emek cymy, ASG czy dragona omijaj szerokim łukiem). Dobre są emki od Specny.

  4. Glock 17 - u nas w teamie wyjątkową popularnością cieszą się glocki od WE (wszyscy, których spotkałem, wychwalają pod niebiosa)

  1. Camogrom jest produkowany przez polską firmę ale nie jest używany przez polską armię. Ot. Wymysł Helikona. Polska armia używa mundurów w kamuflażu wz.93 i suez(GROM i podobne). Na wiosnę lato spokojnie możesz kupić Mundur wz.93 Letni (w charakterystyczną kratkę). Ale uważaj bo jest też trochę droższy wz.2010 i jego już ŻW się czepia u cywili.

  2. Wybierz sobie model Specna Arms i daj Barakudzie do Tuningu. Jak masz więcej sosu to ci bogaci polecają m4 firmy g&p (Zagadaj do Administratora o nicku Spoon)

  3. Oczywiście Glock 17 WE gen 3 lub 4 (różnice w wyglądzie) W sumie gazówki WE są spoko więc jak nie lubisz kwadratów to możesz wziąć berretę. A, automatyki lubią się psuć

  1. Jak już to wuzeta w ripstopie z helikona bo te armijne to szkoda gadać
    2.masz hajs i chcesz emke? Tylko G&P.
    3.Okulary, ESS ICE/CROSSBOW z wkładką. Żadne podróbki bolli czy innych.
    4.Glock WE albo KSC (nie KSC-KWA)

Jak dla mnie Włodek wyczerpał temat. Ale żeby nie było że się nie znam to :

  1. Tych wzorów trochę się na rynku porobiło. Moim zdaniem dobrze wybrac któryś z multikamuflaży, gdyż ich ubarwienie pomyślane jest jako najbardziej uniwersalne - barwy brązu, ciemnej i jasnej zieleni oraz piaskowy występują o każdej niemal porze roku. Różnice, jakie wystepują pomiędzy konkretnymi wersjami są w sumie dość nieistotne, najbardziej rzucają się w oczy różnice między Crye Precision Multicam, Camogromem oraz MTP. Osobiście - z uwagi na fakt, iż to Twoje początki - polecałbym Camogrom od Helikona, zresztą jedyne, co polecałbym z tej firmy. Strzeż się za to ubrań od TMC!

  2. O goglach się nie wypowiem, ale Bolle nosiłem dotąd z powodzeniem i nie narzekałem.

  3. Replika - podstawa to ustalić co to ma być, potem szukaj najlepszego modelu określonego karabinu uwzględniając budżet oraz wymagania. G&P to oczywiście świetna firma, jeżeli jednak nie chcesz wydawać na replikę większych pieniędzy to na serio przyjrzyj się ofercie Specna Arms. Ja osobiście wybrałbym SA - ale to tylko z uwagi na moje fanaberie - i zainwestował w tuning (tłok, sprężyna, gumka HU, lufa precyzyjna). Nie zaczynaj od gazówek.

  4. Jak Glock to faktycznie WE - doszczelnij magi, kup z czasem preckę i będzie strzelał nawet w niskich temperaturach. Na rynku jest kilka modeli różnych producentów, jednak albo masz w nich plastikowy zamek ™, albo nie działają na mrozie albo wszystko to razem + brak części zamiennych/drogie części zamienne. WE to jedyna firma, której nie dotyczy żaden z tych problemów - sprawdzone.

A jak będziesz chciał coś zmienić to zmienisz, taki urok tego sportu że szpej nigdy nie jest kompletny.