14.03.2021

Gdzie się strzelamy ?

  • Tartak
  • Klucz
  • Wielgowo
  • Prochownia
  • Mosty
  • Nie będzie mnie

0 głosujących

Zapraszam do głosowania!

Ankieta zakończy się 12.03.2021 r.
Spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami forum TaktycznySzczecin!****REGULAMIN GŁOSOWANIA

****!!! LIMITY J !!!

****REGULAMIN SPOTKAŃ
Na spotkaniach obowiązuje ograniczenie wiekowe od 15 roku życia ze zgodą od rodzica:

****WZÓR ZGODY OD RODZICA
Osoby, które w dniu rozgrywki nie będą dysponowały pisemnym pozwoleniem od rodzica nie zostaną dopuszczone do gry!

Wszystkie wymagane dane muszą być podane(Wystarczy 1 rodzic/opiekun)!
Brak danych skutkuje niedopuszczeniem do gry!

Jeżeli nie wiesz, gdzie i jak dojechać na miejsce spotkania przejdź do:
****POPRAWIONA MAPA DOJAZDU DO MIEJSCÓWEK
Przypominam, iż wszyscy gracze bez wyjątku zobowiązani są do posiadania oznaczenia trafień w postaci kamizelki odblaskowej

Oznaczenia stron na OBA RAMIONA.
Są obowiązkowe dla każdego gracza
Brak oznaczeń może skutkować niedopuszczeniem do gry.

Oczywiście w pełnej gotowości na godzinę 10:00 :wink:
Głosy osób, które nie przedstawiły się w dziale “Witam, chciałbym się przedstawić” nie są brane pod uwagę

Przypominam że limity J (CQB oraz w lesie) są bezwzględne. Jeśli nie jesteś pewny czy spełniasz limit sprawdź to bo możesz nie pograć!
Jeśli zagłosowałeś a się nie pojawisz poinformuj w temacie. Nie musisz podawać przyczyny.

Jest ktoś w stanie zabrać z Mierzyna lub centrum ? : )

Czy będzie ktoś jechał z Nowego Miasta albo Centrum i miałby wolne miejsce żeby się zabrać?

Będzie to moja pierwsza strzelanka więc jestem całkowicie zielony.
Dwa szybkie pytania, odnośnie znaczników trafień czy oprócz kamizelki odblaskowej może być dodatkowo (albo zamiast) czerwona chusta jak są te w ładownicach typu “dead rag”?
Czy oprócz limitów FPS są jeszcze dodatkowo jakieś limity minimalnej odległości dla poszczególnych typów replik? Nie widziałem żadnej wzmianki w regulaminie.

Czerwona chusta nie jest zalecana. Administracja może przymknąć oko ale nie zawsze, lepiej pójść na stacje paliw i kupić kamizelkę odblaskowa. Co do FPSów to jak jesteś blisko z mocniejsza replika to lepiej boczniaka mieć i z niego skorzystać. Każdy wie ze to gra w której się obrywa ale niektórzy by preferowali nie dostać z bliska z mocniejszej repliki.

Mierzymy sie w Joulach nie FPS - niby to samo, ale można się zaskoczyć :wink:

Odległość strzału - był ładny artykuł Kocura dot. odległości MED ale zniknął. Za założenia zakładamy, że nie chcesz nikomu zrobić krzywdy i starasz sie nie celować w głowę/tkanki miekkie.
Repliki powyżej 450FPS/1.88J wymagają noszenia sprawnego boczniaka <1.14J
Repliki poniżej 450FPS/1.88J wymagają zdrowego rozsądku - inną sytuacją jest kiedy strzelasz semi do kogoś z 5m celując w nogę/polecak/kamizelkę, a czym innym sytuadcja kiedy wpadasz do okopu/ za wał i nawalasz na ślepo i na auto do przeciwnika z 5m.
Pierwsze to “normalna” sytuacja, a drugie to prosta droga do bana (+ lima pod okiem od przeciwnika :wink: )

W skrócie - pomyśl czy na miejscu osoby do której celujesz chciałbyś dostać z tej repliki z tej odległości - to odpowie na Twoje pytanie dotyczące minimalnej odległości :wink:

Zdaję sobie sprawę o tym że pomiar jest na Joulach i docelowej wadze kulek. Czytałem trochę o tym fenomenie “Joul Creep”, tak że taki pomiar zdecydowanie ma większy sens niż tylko FPS na 0,2g. Byłem ciekaw czy jest z góry narzucona jakaś minimalna odległość na mocniejsze repliki czy po prostu właśnie na zdrowy rozsądek. Oczywiście nikt nie chciałby oberwać z mocnej snajperki z paru metrów i nikt ze zdrowym rozsądkiem nie strzelałby na taki bliski dystans z mocniejszej repliki.
Jeśli chodzi o trafienia w głowę to jak rozumiem przypadkowe trafienia albo gdy ktoś ma tylko wystawioną głowę poza osłonę są w porządku? Widziałem na różnych filmach na YT jak niektórzy celowo celują w głowę mimo że mogliby trafić bez problemu centralną masę ciała i kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.

Krótko mówiąc, chodzi o to, żeby nie być - kulturalnie rzecz ujmując - świnią wobec innych graczy.

Jeśli trafisz kogoś w głowę, bo nic innego zza osłony nie wystawało - mówi się trudno.
Jeśli strzelasz do sylwetki i przypadkowo trafisz w głowę - mówi się trudno.
Jeżeli strzelasz z (rozsądnie) bliska, widzisz całego przeciwnika (albo większą część jego ciała) i trafisz w głowę (bo tak się złożyło w dynamicznej sytuacji) - mówi się trudno.

Zdecydowanie na niekorzyść strzelca przemawia w takiej sytuacji “sianie” serią, szczególnie przy dużej szybkostrzelności.

Weź pod uwagę, że (nawet przy sporym dystansie i rozsądnej mocy repliki) trafienia, zwłaszcza w głowę, potrafią być bolesne, i trafionemu mogą zwyczajnie puścić nerwy. Więc czasem parę nieuprzejmych słów pod adresem strzelca czasem poleci, a i na opadnięcie emocji trzeba będzie chwilę poczekać.

Jest paru takich “snajperskich jutuberów” (KickyMustang) owszem i należy traktować ich jako przykład czego nie robić.

Reasumując: Nie rób drugiemu co Tobie nie miłe.

Mnie jednak nie będzie.

Oficjalnie:
Wygrywa: MOSTY
Przypominam ze widzimy się o 10.00 w pełnej gotowości!!!
Przypominam nieletnim o pozwoleniach oraz wszystkim o znacznikach trafień, znacznikach stron oraz POZBIERANIU PO SOBIE ŚMIECI!!!

Sory mnie jednak nie będzie :frowning:

baaaaaardzo duzo przerw w grze - tak mozna ujac w 4 slowach dzisiejsza gre

Co die działo?
Niestety nie byłem :pensive:

W skrócie - były 32 osoby więc z racji deszczu niezła frekfencja.
Z uwagi na temperature troche batki padaly szybko.
Deszcz padał tylko chwile więc kto się przestraszył deszczu niech żałuje.
Ale ogólnie mosty jako miejscówka są lekko spalone - co i rusz ktoś się kręcił, oglądał mosty, z pieskami, na rowerkach z dziećmi itp.
Drugiej rozgrywki w której na 40 minut - 30 minut staliśmy czekając na 4 różne ekipy cywili - nie dokończyliśmy.
Był pomysł żeby iść na prochownie koło parkingu ale trochę za późno już było.
Ogółem - w puszczy teren koło nowego parkingu prochowni jest aktualnie jednym sensownym miejscem na strzelanie. Albo zupełnie głębiej w las. Bo spacerowiczów nawet deszczowa pochmurna pogoda nie zniechęcała.
To samo co Krzekowo 1. Lipa bo w lato jak bedzie dobra pogoda to tam non stop ktos bedzie i sobie nie pogramy.

Kocur, w Puszczy jest dużo miejsca do ganiania się i strzelania.
Tylko dalece nie wszędzie da się obok znaleźć parking na X samochodów.

Myślę, że P.T. towarzystwo podjęło by sensowne kroki, zakładając, że nie będzie miało wozów tuż obok.

I taka sugestia dla co młodszych stażem po kilku rozmowach dziś przed grą: nie nastawiajcie się że będzie gdzie zostawić plecaki, torby i pokrowce. Nastawiajcie się, że będziecie mieć cały czas wszystko ze sobą.
To się daje zrobić, tylko trzeba pokombinować, jak się pakujecie.