22.09.2019

Gdzie się strzelamy ??

  • Krzekowo 2
  • Krzekowo 3
  • Warszewo 1
  • Warszewo 2
  • Panorama
  • Wielgowo
  • Prochownia
  • Tartak
  • Klucz
  • Nie będzie mnie

0 głosujących

Zapraszam do głosowania!

Ankieta zakończy sie 20.09.2019 r.
Spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami forum TaktycznySzczecin!****REGULAMIN GŁOSOWANIA

****!!! LIMITY J !!!

****REGULAMIN SPOTKAŃ
Na spotkaniach obowiązuje ograniczenie wiekowe od 15 roku życia ze zgodą od rodzica:

****WZÓR ZGODY OD RODZICA
Osoby, które w dniu rozgrywki nie będą dysponowały pisemnym pozwoleniem od rodzica nie zostaną dopuszczone do gry!

Wszystkie wymagane dane muszą być podane(Wystarczy 1 rodzic/opiekun)!
Brak danych skutkuje niedopuszczeniem do gry!

Jeżeli nie wiesz, gdzie i jak dojechać na miejsce spotkania przejdź do:
****POPRAWIONA MAPA DOJAZDU DO MIEJSCÓWEK
Przypominam, iż wszyscy gracze bez wyjątku zobowiązani są do posiadania oznaczenia trafień w postaci czerwonego materiału! Materiał w innym kolorze nie może być używany do oznaczeń!

Opłata za taśmę (oznaczenie stron) 1zł. Każdy kto nie ma znacznika - płaci, niezależnie czy jesteś w drużynie oznaczonej czy nie.

Oczywiście w pełnej gotowości na godzinę 10:00 :wink:
Głosy osób, które nie przedstawiły się w dziale “Witam, chciałbym się przedstawić” nie są brane pod uwagę

Przypominam że limity J (CQB oraz w lesie) są bezwzględne. Jeśli nie jesteś pewny czy spełniasz limit sprawdź to bo możesz nie pograć!
Jeśli zagłosowałeś a się nie pojawisz poinformuj w temacie. Nie musisz podawać przyczyny.

Proszę o dodanie do ankiety miejscówki “Głębokie” z parkingiem na ognisku przy jeziorze głębokim.

Znacznik na gmaps parkingu: Parking Jezioro Głębokie
Podpułkownika Hieronima Kupczyka 2, 71-370 Szczecin
https://maps.app.goo.gl/SPcsjbM1fpfbi56SA

Miejsce zbiórki: Pinezka
W pobliżu: Głębokie-Pilchowo, Szczecin
https://maps.app.goo.gl/sNZgjZCsRUuMQQqFA

Temat właśnie na tapecie, loading…

EDIT: Miejscówka dodana do listy, poprawiona została również mapa dojazdu do miejscówek, proszę o sprawdzenie czy dla wszystkich jest widoczna i czy wszystko jest jasne.

Jak z pieszymi tam? W niedzielę ma być ciepło.

Miejscówka z 4 stron otoczona wałem, spacerowicze obchodzą ją od strony krzekowa 2.
Ostatnim razem trafiła się 1 osoba która przechodziła do stajni ale dopiero po 14.

Niezależnie, która miejscówka wygra proponuję rozegrać jeden meczor z nowościami, o ile będzie ze 30 osób:

  1. Dowódcy
    a/ formują zespół z żywych graczy w terenie lub na Respawnie
    b/ zespół liczy do 4 ludzi w tym dowódca
    c/ zespół zostaje rozformowany, gdy dowódca musi wrócić na Respawna
    e/ dowódcą może być każdy gracz; funkcję pełni do końca gry
    f/ jeden dowódca przypada na 4 graczy, jeżeli grupa liczy 15 osób to można sformować 3 zespoły na starcie

  2. Medycy
    a/ każdy gracz leczy jeden raz
    b/ gracz, który posiada bandaż wykonuje samoleczenie owijając bandaż wokół ręki
    c/ samoleczenie wykonuje się jeden raz między Respawn’ami
    d/ liczba trafień dwa, trzecie schodzi się na Respawn.

  3. Dobijanie
    niedozwolone

  4. Respawn
    bez ograniczeń

Idea jest taka, że dowódcy kształtują grę.

W takim razie, fajnie będzie jeśli każdy weźmie z sobą mały bandaż. (Zwykły dziwny za 1zł z apteki)

Do której godziny zazwyczaj trwają strzelanki?

Nie ma na to reguły, ale zwykle koło 13 zaczyna się pierwsi ludzie wykruszać.
Reszta bawi się dalej - ale w dzisiejszych czasach zwykle około 14 impreza się zwija.
Z drugiej strony w ostatnią niedzielę jakiś tuzin wytrwałych stwierdził, że “nie ma sensu dalej tego ciągnąć” o 15…

Errhile gdyby rozgrywka nie ugrzęzła a ludzie mieli z sobą więcej prowiantu, gra pewnie potoczyłaby się jeszcze godzinkę. :wink:

Brzydal, gdyby szafa miała szelki… :wink:
Dawno, dawno nie widziałem w Szczecinie, żeby niedzielna łupanka potrwała do 16 (scenariusza to insza inszość).

no i sam teren dał się we znaki

Hej, to jest teren poligonu?

Ale o co pytasz?

Mosty?
Tak, to kiedyś zostało zbudowane jako poligon saperski.
Nie, obecnie nie jest terenem wojskowym

Krzekowo 3?
Formalnie jest to teren wojskowy.

Mega spoko inicjatywa z tymi medykami i dowódcami. W ostatnią niedzielę nic nie ustalaliśmy, przynajmniej drużyna niebieskich, i chyba wszyscy poszli do ataku na pałe więc jacyś dowódcy by się przydali :stuck_out_tongue:

To chyba byłem na innej strzelance… w pierwszej rundzie Aszur koordynował, Talib bronił mostu, ja prowadziłem natarcie na prawej flance.
W drugiej Talib wziął konkretną ekipę i ruszył prawą flanką, ostatecznie zajmując okopy przy 2. moście, a Aszur koordynował obronę flagi (potem się to zmieniało, w miarę potrzeby i rozwoju sytuacji).

To, że cała masa ludzi nie miała radiostacji i nie było z nimi kontaktu / możliwości przekazania, gdzie są potrzebni - na to już nie mieliśmy wpływu.

No dobra, ale nikt nie ustalał oficjalnie dowódców.

Z mojej perspektywy to wyglądało tak, że zaczęliśmy rozgrywkę i każdy oprócz taliba, który został na obronie, poszedł na atak bez żadnego omówienia planu.

Nawet jeśli potem to się unormowało to nie było to oficjalne. Już chrzanić to, że na samym początku tylko jedna osoba broniła punktu. Ważniejsze jest w tym wszystkim, że rozgrywka, runda była bez przygotowania ani omówienia.

@Siewiele - to że ludzie nie stoją w punkcie obrony nie oznacza, ze nie bronią perymetru. Broniliśmy lewej (od naszego mostu) strony w 2-3 osoby na daleko wysuniętej flance, chwile potem jak spadliśmy wróg wjechał na nasza flagę od tejże strony… Więc to że nikogo nie widzisz przed sobą nie oznacza, że nikogo tam nie ma :slight_smile:

A dowódcy na niedzielnej strzelance … hmm mało kto ma tyle punktów charyzmy i respektu, żeby ogarnąć wszystkich.

Talib to dobry przykład. Szturmu z Klucza nie zapomnę chyba nigdy. W ten dzień po raz pierwszy padła mi bateria.

Akurat wtedy to raczej razem broniliśmy tej lewej flanki :smiley:.
Jak uważacie. Dla mnie pomysł z dowódcami grup około 4 osób jest dość fajnym pomysłem i można chociaż raz spróbować :stuck_out_tongue: