06.01.2019

Gdzie się strzelamy ?

  • Krzekowo 1
  • Krzekowo 2
  • Warszewo 1
  • Warszewo 2
  • Mosty
  • Panorama
  • Prochownia
  • Klucz
  • Nie będzie mnie

0 głosujących

Zapraszam do głosowania!

Ankieta zakończy sie 04.01.2019 r.
Spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami forum TaktycznySzczecin!****REGULAMIN GŁOSOWANIA

****!!! LIMITY J !!!

****REGULAMIN SPOTKAŃ
Na spotkaniach obowiązuje ograniczenie wiekowe od 15 roku życia ze zgodą od rodzica:

****WZÓR ZGODY OD RODZICA
Osoby, które w dniu rozgrywki nie będą dysponowały pisemnym pozwoleniem od rodzica nie zostaną dopuszczone do gry!

Wszystkie wymagane dane muszą być podane(Wystarczy 1 rodzic/opiekun)!
Brak danych skutkuje niedopuszczeniem do gry!

Jeżeli nie wiesz, gdzie i jak dojechać na miejsce spotkania przejdź do:
****POPRAWIONA MAPA DOJAZDU DO MIEJSCÓWEK
Przypominam, iż wszyscy gracze bez wyjątku zobowiązani są do posiadania oznaczenia trafień w postaci czerwonego materiału! Materiał w innym kolorze nie może być używany do oznaczeń!

Opłata za taśmę (oznaczenie stron) 1zł. Każdy kto nie ma znacznika - płaci, niezależnie czy jesteś w drużynie oznaczonej czy nie.

Oczywiście w pełnej gotowości na godzinę 10:00 :wink:
Głosy osób, które nie przedstawiły się w dziale “Witam, chciałbym się przedstawić” nie są brane pod uwagę

Przypominam że limity J (CQB oraz w lesie) są bezwzględne. Jeśli nie jesteś pewny czy spełniasz limit sprawdź to bo możesz nie pograć!
Jeśli zagłosowałeś a się nie pojawisz poinformuj w temacie. Nie musisz podawać przyczyny.

Głosujcie na Panoramę. Zagramy prosty scenariusz z trudnymi zadaniami otwierający Nowy Rok. Przećwiczymy schwytanie i eskortowanie jeńców. Gra z podziałem na dowódców i szeregowych, ciekawe role pełnione w zespołach, mobilny respawn i najważniejszy gracz w teatrze wojny o pokój - Zespół Taktyczny.
Instrukcja gry http://asg.mikado.home.pl/asg/panoramamamut.pdf
Swoją odwagę możesz wykazać dobijając przeciwnika, medalu nie dostaniesz . Zamiast tego ciepła rąsia dowódcy i renta inwalidzka do końca życia.
Wydrukuj, przeczytaj i nie zawiedź. Inaczej porwie Cię UFO i przebada.

UFO to już chyba kogoś tutaj porwało :laughing:

No i dałeś się nabrać.

A powiedz mi Slayer, Ty te wszystki taktyki, meldunki radiowe i inne herezje bierzesz z jakiegoś konkretnego źródła czy sam wymyślasz?

Jeśli to pierwsze to podaj linka, chciałbym poznać autora tych absurdów :slight_smile:

Do czego zmierzasz?

Do tego, że Ci kompletnie odjebało?

E tam jesteś w tym dużo lepszy. I wątpie, żeby ktokolwiek Cię dogonił.

Do źródła z którego czerpałeś materiały do swojej, hmmm… “mechaniki” .

P.S. Herod, po kilku dniach ale jednak odbił piłeczkę :smiley:

Oj tam, to nic osobistego :slight_smile:

Mam pytanie do administracji. Czy oprócz głosowania na miejscówki można też oddawać głosy na tryb rozgrywki? Bo mam propozycję, mianowicie - chciałbym wiedzieć, czy w niedzielę gracze chętniej wezmą udział w scenariuszu Slayera (napisz posta o treści SLAYER), w którym zespoły taktyczne i klany będą odbijać jeńców, czy w moim (napisz posta o treści HEROD), w którym chodzi głównie o trzymanie mnie za kutasa?

Spoko. Opracowuję scenariusze tylko na niedzielę. I sami głosują, ja nic nie narzucam. Przychodzą gracze zróżnicowani pod względem przygotowania. Trzeba im rozpisać role ( w końcu ASG to gra ze scenariuszem), wytłumaczyć prostym językiem co mają robić, jak planować. A jeśli masz uwagi do moich opracowań, nic nie stoi na przeszkodzie napisać mi to. Chętnie wprowadzę zmiany. Natomiast tak ostentacyjne podważenie mojego wysiłku, zniechęca chyba też innych.

No szkoda, że odebrał to jako atak hehe bo reszta się uśmiała.

Zostaw stronę 1 i 5 a resztę generalnie wywal. Zostawiłbym niektóre akapity jako zestawy dobrych rad, bo faktycznie mogą być przydatne, ale resztę - wywal. Kompletnie nie masz pojęcia na ten temat. Próbujesz ludzi nauczyć mówić, a będą wyłącznie seplenić.

Nie, nie, nie - ja serio chcę wiedzieć który scenariusz będzie lepszy. Proszę o głosy, gdyż wprost nie mogę usiedzieć z ciekawości.

Źródła na których bazuję: http://strzelec.pwsz.nysa.pl/wp-content/portal/podrecznik_strzelca.pdf , https://softgame.pl/szkolenie/podrecznik-strzelca-taktyka-indywidualna/ itd.
Trochę z youtube. Generalnie upraszczam co się da, by Forumowicze zagrali coś innego niż “my tu, wy tam gdzie my będziemy”.
Wziąłem z tego to co będzie użyteczne w niedzielę dla kogoś kto dopiero się zapisał na Forum, dla średniaka itp. Przecież każdy może sobie pisać scenariusz tutaj jaki chce i porozstawiać graczy. Ale jednego nie zrobi, nie zmusi ich do tego. No i mamy ankietę. Cóż skoro nie chcą w tym tygodniu zagrać scenariusza…Ich wybór i mi nic do tego. Może zagramy w następną niedzielę.
Co do poprawek w scenariuszu mogę założyć odpowiedni temat. Ale prosiłbym o sprecyzowanie co jest źle i czym to zastąpić a jeśli usunąć to dlaczego.

Jednak nie wytrzymam, choć podobno milczenie jest złotem :wink:
Slayer, jeżeli twoim celem jest m.in. niesienie kaganka oświaty to może warto to robić zgodnie z zasadami? Powołujesz się na materiały Strzelca - gdzie tam są formacje typu Dzida? Gdzie jest napisane, że “w razie ataku na pozycje przeciwnika formacja zawsze jest frontalna (dzida)”. Atak Dzidą :astonished: ??? A potem dojechanie Krążkiem :open_mouth: ??? Dżizas, krążek to może być hokejowy, albo (za przeproszeniem) dopochwowy :wink:
Chcesz “uczyć” ludzi o względnie krótkim stażu - jak ma się do tego podawanie od razu częstotliwości radiowych (swoich i przeciwnika) obydwu stronom??? Najpierw tłumaczysz im różnice między chodem a biegiem (to mega istotne, mało kto przecież to ogarnia na co dzień - ja przykładowo do dziś się gubię i co jakiś czas patrzę, czy jeszcze idę czy już biegnę) a potem rozwalasz system komunikacji. To może od razu SARNEG i dodatkowe kodowania? A co - niech się uczą. Od razu proponuję nazwę taktyczną SARNA zamiast SARNEG - równie taktyczna jak RADAR dla RTO.
Chcesz dobrze - ale słuchaj też innych, którzy jednak coś tam zrobili, i zrobili to zgodnie ze sztuką. Inaczej będziesz dalej brnął dzidą w tworzenie zasad rodem z jemeńskiego buszu (z całym szacunkiem dla jemeńskiego buszu, oczywiście).
Czuwaj!

Dzięki Tomazo. Hmm ze mnie żołnierz żaden, i nawet nie aspiruję by nim zostać w trakcie łupanki. Innych też nie będę urabiał jak trep.Taki jest mój cyrk i moje małpki a reszta należy do tych, którzy przyjdą pograć. Terminologia jest czysto zabawowa, mnie się taka podoba. Ale skrócę już te opisy czy instrukcje, którą nogą rozpocząć eskortę lewą czy prawą.
Także idę po dzidę, bo w niedzielę mam zamiar upolować co nieco z buszu.

@ RakertGames, @Robcio71 - wasze głosy nie będą brane pod uwagę, zapraszam do odpowiedniego działu.

Panowie głosujący na Krzekowo 1 - czy wy kiedykolwiek tam się strzelaliście ?
Przecież to jest łysy teren z masą kręcących się ludzi, gdzie nawet niewielki wiaterek powoduje że nie da się grać na ponad połowie miejscówki.
To jest miejsce na strzelanie w 10 o okopy w środku … a tak to dość płaski teren z nieduża ilością zalesionych kawałków ale nawet bez krzaków.
Jakikolwiek kawałek puszczy bukowej jest fajniejszy.
Jak były budynki to miało to ręce i nogi ale teraz ?
Zauważyliście ten wiatr ?
W ostatnią niedziele wiało okrutnie - ale na szczęście Wielegowo jest dość gęste i osłonięte wałem więc dało się strzelać.
Na krzekowie 1 nie będzie to możliwe … na 2 - tylko na części terenu. A nawet jak cudem do niedzieli się wypogodzi i będzie ładnie - to tam się zawsze kręci tabun ludzi - rowerzyści z pieskami i spacerujący.

Przy aktualnym wietrze mielibyście okazji zobaczyć jak wiatr zwiewa na dystansie 40 m kulki tak 2-3 m w bok - mega śmiesznie się wtedy strzela.

Mosty, Prochownia i Warszewo są dość osłonięte.
Panorama i Klucz tylko częściowo i dużo jest wietrznych otwartych przestrzeni.
Ostatnio wygrało krzekowo 1 i od razu poszliśmy na 2ke.
Tak na serio to dlaczego tak głosujecie ? Bo nie rozumiem.

Co najmniej dwie miejscówki z naszych ankiet wymagają jeśli nie kasacji to choćby małej korekty obszaru gry. Ale to temat na zupełnie inny wątek, tymczasem demokracja rzecz święta. Ja nie głosuję na Krzekowo 1 bo tam wieje nie tylko wiatrem, ale i chujem, tzn. jest tam strasznie nudno. Nie pamiętam, byśmy kiedykolwiek rozegrali tam jakiś super ciekawy pomysł. Pod tym względem Krzekowo 2 ma o wiele lepsze uwarunkowania terenowe, jednak zgadzam się z Kocurem - wiać będzie na obu miejscówkach. Zachęcam do głosowania na K2, gdyż jak widzę niewiele osób będzie miało jaja, by wybrać się na Warszewo.

Jestem również rozczarowany faktem, iż nikt nie zagłosował na mój scenariusz :confused:

Osobiście nie znam miejscówek, więc jakąkolwiek różnorodność u mnie jest na plus - jakoś trzeba poznać co i jak. No i tutaj w sumie propozycja dla tych bardziej ogranych - maly opis danego miejsca byłby spoko…