Celownik laserowy.

Mam pytanie odnośnie stosowania celowników laserowych na naszych strzelankach. Czy to na CQB, czy w lesie. Czy jest to dopuszczalne ? Bo nic nie znalazłem na temat w regulaminie. No bo jednak to jakaś namiastka promienia laserowego. Pytam bo jest takie coś :
https://www.militaria.pl/swiss_arms/mikrocelownik_laserowy_na_szyne_picatiny_263877_p37228.xml?cat=1297
I znalazłem to coś za pół ceny : https://matisto.sklep.pl/mikrocelownik-laserowy-na-szyne-swiss-arms-celownik
Więc kupiłem. Powiesiłem toto pod KP-05 KJW. I okazało się że po wyregulowaniu ( ma regulację w pionie i w poziomie) i oczywiście na optymalnej wadze kulek i ustawieniu hopka. Pistolet rzeczywiście strzela tam gdzie świeci czerwona kropka i to nawet w nieźle oświetlonym pomieszczeniu. Bardzo to ułatwia szybkie celowanie. No chyba że ktoś jest Dziki Bill Hickok i wystarcza mu muszka i szczerbinka. W moim przypadku stwierdziłem że o wiele szybciej mogę wycelować i oddać strzał. Bill nawet nie powinien wychodzić z sallunu do mnie :smiley:
Krótko mówiąc. Można to używać ? Czy nie można ?

Można

Dziękuję Szczepan. Ale dobrze by było gdyby w temacie odezwał się ktoś z “oficjeli”. Żeby była jasna jasność.

Możesz zamontować.
Nie możesz włączać i celować w twarze ludzi podczas strzelania.
Zwyczajnie z uwagi na ryzyko uszkodzenia oczu.

Nie. No jasne. Przecież nikt nie będzie się tym posiłkował na 5 m. Ale 20-30m już tak. I wtedy nikt nie celuje w środek czoła tek jak Clint Eastwood w filmach, tylko w korpus bo jest troch większy od głowy (:
No dobra. Można, ale z głową.

Nie - zwyczajnie nie mozna.
Bo nie masz nigdy pewnosci ze nie zaswiecisz komus w oczy.
Mozesz miec zamontowany na replice ale uzywac na ludziach nie mozesz.
Mozesz sobie strzelac do puszek.

Ale latarkami po 1000000 lumenów to można nawalać ;D

Nie podpowiadaj, bo i latarek zabronią. Zaraz jakiś zapis na kolanie napiszą, niczym polski ład i będziesz musiał latarkę zdemontować z repliki :wink:

Nie no może mieć zamontowaną, tylko nie może jej używać :smiley:

Czy mi sie wydaje czy wy zaczynacie sie zachowywac jak kompletni debile ?
Przecież nawet krótkotrwałe zaświecenie laserem w oko może powodować trwały uszczerbek.
Proponuje Szczepna żebyś sobie zapalił laser i głeboko w niego spojrzał kilka razy - bo to co wypisujesz to zwykły kretynizm.
Nie bedziemy testować czy laser ma ponizej 1 mV, 5 10 czy 40. Czy przepala balony czy tylko uszkadza wzrok ze zorientujesz sie o tym po kilku miesiacach.

Druga sprawa ze uzywanie lasera w lesie jest kompletnie bez sensu.
A w CQB dość często widzisz tylko głowę wiec celowanie tak zeby nie przejechac po oczach nie jest łatwe.

Nikt wam nie broni organizowania sobie strzelanek gdzie bedziecie świecić sobie po oczach czym tylko chcecie.

Po pierwsze nie ma zakazu używania laserów w regulaminie.

Po drugie lasery są powszechnie używane na imprezach w Polsce. Oczywiście są też imprezy gdzie są one zakazane(koncepcje unplugged)

Po trzecie masz kretynskie argumenty. Idąc twoim tokiem rozumowania to zakażmy replik bo ktos spojrzy głęboko w lufe jak będzie miał zacinke.

Po czwarte hamuj piętami z językiem. Jak nie umiesz pisać bez obrażania to zostaw te robote mądrzejszym.

Aktualnie większość imprez zorganizowanych (tam gdzie ubezpieczani są uczestnicy) banuje lasery (czerwone, zielone, niebieskie), tak samo jak laserowe świecidełka (np. oświetlacze laserowe) i latarki o turbomocy (te ze stałym oznaczeniem o emitowaniu wiązki "lasera’, tak są takie).

Temat tak samo śliski i dyskusyjny jak moje kulki 0.50g, co to metalowe nie są , ale magnes je przyciąga … :stuck_out_tongue:

Wow, ekstra :heart: DMRki grają czy tylko CQB ze wzgl na mały dystans​:rofl:?

KMy pod limit CQB