14 - 16.06.2019 S.T.A.L.K.E.R. Pomiot Zony

Stowarzyszenie Brotherhood of The Irish Whiskey, Stowarzyszenie Za Horyzont oraz grupa RST Explor zaprasza na Larpa osadzonego w uniwersum serii S.T.A.L.K.E.R. Impreza ta jest Larpem z ELEMENTAMI ASG oraz jest nastawiona na przeżycie przygody w klimatach postapokaliptycznych.

Informacje podstawowe:

  1. Strona WWW: https://stalker.szczecin.pl/;
  2. Data wydarzenia: 14 - 16.06.2019;
  3. Miejsce: ulica Grabowa 1, 70-761 Szczecin, Polska
  4. Cena: 80 zł
  5. Liczba uczestników: 50 osób

Prolog (fragment):
… W Polsce takie laboratorium powstało tuż przy granicy z byłym NRD w już istniejącym zakładzie włókien syntetycznych Wiskord. W 1958 roku, pod przykrywką otwarcia nowej linii produkcyjnej sztucznych włókien grubszych od jedwabiu używanych do produkcji opon samochodowych, nazywanym kordem, zaczęto zwozić sprzęt laboratoryjny do badań nad materiałami rozszczepialnymi, głównie uranu 235 i uranu 233. Materiał do badań z początku był dostarczany bezpośrednio z ZSRR drogą morską, a od roku 1971 z odległej o 137 km od Szczecina niemieckiej elektrowni atomowej pod Greifswaldem. Mimo utrzymywania badań w największej tajemnicy, na początku lat 80 minionego wieku do mediów zaczęły wyciekać informacje o tzw. świecących pociągach (zał. nr 3), czyli o przewożeniu materiałów promieniotwórczych koleją, co rozpoczęło falę protestów… (fragment historii Pomiotu ZONY)

Prolog (całość):

Założenia:

  1. Fabuła gry będzie się rozgrywać w 2010 roku na terenie Polski. Zatem będzie to swego rodzaju prequel tego, czego doświadczamy w serii gier S.T.A.L.K.E.R. Nie uświadczymy tu obecności frakcji takich jak Wolność, Powinność czy Czyste Niebo z prostego powodu, bowiem jeszcze nie zdążyły się wytworzyć. Chcemy wrócić do korzeni i nadać klimat towarzyszący pierwszym stalkerom, którzy co dopiero przeczesują Zonę i tak na prawdę nie mają pojęcia co ich może spotkać.
  2. Gra stawia na odkrywanie, poznawanie, eksplorację i przygodę, a Wasze działania dopiero pokażą do jakiej i czy w ogóle frakcji Wam najbliżej. Zatem osoby które nastawiają się na wielką strzelaninę… Mimo że pojawi się poważniejsze starcie… No cóż… To nie ta impreza.
  3. LARP ten będzie zawierał elementy ASG, to znaczy, że będzie możliwość walki za pomocą replik ASG, jednakże amunicji będzie jak na lekarstwo.
  4. Liczba uczestników: 50 osób.
    Link do założeń: https://stalker.szczecin.pl/zalozenia/

Regulamin:
https://stalker.szczecin.pl/regulamin/

Mechanika gry:
https://stalker.szczecin.pl/mechanika-gry/

Kontakt:
https://stalker.szczecin.pl/kontakt/

Strony FB (możliwy również kontakt):

  1. Strona wydarzenia: Stalker - Pomiot Zony
  2. Brotherhood of The Irish Whiskey: Brotherhood of the Irish Whiskey
  3. Za Horyzont: Za horyzont.szczecin
  4. RST Explor: RST Explor

Zapraszamy!
PS. Wayne Approved :slight_smile:

Widoczne elementy ubioru cywilnego w postaci płaszcza, > skurzanej > kurtki, bojówek, kominiarki, bluzy itp. w kolorze innym niż czarny;

poprawcie tą skurę

ogółem fajnie, ale co dokładnie tam będzie się działo? od 14 do 16, więc nocka na pewno, nie byłem nigdy na żadnym larpie, ale klimaty akurat moje. zaciekawiło mnie to dość bardzo.

Najprościej mówiąc (Dla osoby która nigdy nie była na Larpie):

  1. Eksploracja Terenu jak w serii Stalker;
  2. Wykonywanie zadań fabularnych, które będą dzielić się na główne (Linia fabularna), oraz poboczne jak w typowej grze RPG.
  3. Tak jak zaznaczyłem wcześniej, larp posiada elementy ASG. Więc proszę się nie nastawiać na strzelanki takie jak do tej pory istnieją na taktycznym. Jako organizatorzy zapewniamy własną amunicję i tylko tę można używać.
  4. Należy też się nastawić na odgrywanie postaci niczym w teatrze. Grasz tak jakbyś był częścią uniwersum. Zabroniona gadka o świecie rzeczywistym w czasie trwania larpa.
  5. Istnieje mechanika “Permadeath” - czyli jak twoja postać zginie to musisz się przebrać i odradzasz się jako nowa zupełnie postać. Zaznaczam że cały dotychczasowy ekwipunek fabularny zostaje w wyniku śmierci utracony.

W razie czego pytaj dalej, jak czegoś nie rozumiesz i dzięki za uwagę :slight_smile:.

no, taki trochę tryb azazela z CoC. na to zwróciłem uwagę i mi się to spodobało.
kwestia tego, że w sumie każdy uczestnik będzie bandytą, co nie? ewentualnie jajogłowym, bo wojsko stricte dla orga zarezerwowane?

że strzelanki nie będzie aż tak to się rozumie. a nawet powiem, że mi to pasuje, bo wziąłbym udział z samą cz-tką 75d.
co macie na myśli mówiąc integracja? poznanie ludzi, ognisko, piwo, czy wprowadzenie w larpa, uczenie się postaci, ewentualnie dla kompletnie nowych - pomoc z wejściem w odgrywanie roli? :wink:

Powiem tak:

  1. Masz CZARNE elementy stroju wyraźnie widoczne typu płaszcz, bluza, SKÓRA :slight_smile: itp. = bandyta. Jeżeli masz np czarne rękawiczki to bez przesady. Dlatego daliśmy też zdjęcia poglądowe. Inaczej mówiąc należy się wzorować na avatarach gry Stalker. Dla jajogłowych są tylko 2 miejsca. Dla stalkerów 38 a dla bandytów 10.
  2. Wojsko i mutanci podlegają pod NPC i nie są frakcją grywalną dla uczestnika.
  3. Integracja - poznanie ludzi, ognisko, piwo, wóda, tańce, rzyganie i inne atrakcje. Nie zamierzamy gadać o Larpie. No chyba że ktoś zapoda temat to spoko.
  4. Zaznaczam że będziemy mocno uczuleni na FPSy.

ad1: dobra, ogarnąłem. czyli trzeba ogarnąć, czy zmieszczę się w skórę :smiley: jak nie, to kupić dres :smiley:
ad3: ideolo
ad4: właśnie… jak z fpsami w boczniakach? fajnie by było odłożyć mkę na bok, no ale jak już będzie trzeba, to zmienię w niej sprężynę na cqbówkę

W mechanice są zawarte informacje ad. FPS czyli:

  1. Do 350 FPS - dozwolone strzelanie do każdego w strefie ASG (łącznie z mutantami), możliwość strzelania w podziemiach.
  2. OD 350 DO 400 - zakaz strzelania do mutantów i w pomieszczeniach.
  3. Zakaz dla uczestników używania broni z możliwością strzelania ogniem ciągłym (Czyli Mka odpada z marszu).

mka z mechaniczną blokadą na semi?

Jeżeli zobaczę na akredytacji Mkę gdzie wystarczy że zmienię selektor ognia na “pew pew pew”, to nie przejdzie. Sama gadka w stylu “Bedę strzelał tylko na semi” mnie wcale nie przekonuje (doświadczenie larpowca). Jeżeli Mka (bo widziałem takie) nie ma najmniejszej możliwości strzelania fullauto to przejdzie.

Rozumiem, że trzeba potwierdzić tożsamość, ale imie i nazwisko powinno wystarczyć. Ja ide grać czy brać pożyczkę? :laughing:

Robimy imprezę full legal, zatem wszelkie procedury prawne muszą zostać zachowane. To że ja cię znam nie znaczy że zna cię osoba z innego stowarzyszenia.

Kurde słabo, moje stalkerskie serduszko krwawi bo w takim razie średnio widzę swój udział w zabawie :frowning:

@Talib - full legal to full legal, ma swoje zasady, ale sugeruje zbierać np. Numer PESEL (wystarczy do ustalenia tożsamożści, wykupienia ubezpieczenia na czas imprezy itd.) - tak robią większe imprezy, które wymagaja jednoznacznej identyfikacji użytkownika itd. :wink:


Co do samej imprezy, rejestruje się jak tylko zniknie wymóg podania numeru dowodu :wink: Tym bardziej, żę po drodze zaliczamy jeszcze Metro2033 w Poznaniu ( więć stylówka będzie przygotowana :wink: )

@Gawron89 - Nie mogę spełnić Twojej prośby. Numer dowodu jest potrzebny do pokazania że przyszły uczestnik ma zdolności prawne.

Zdolności prawne? dziecko które urodziło się ma prawa, baa i ma też dowód osobisty. Przekazywanie nr dokumentów zakończyło sie z wprowadzeniem RODO.

Jeżeli jest dla Was problemem podanie numeru dowodu lub innego dokumentu tożsamości w rejestracji, to po prostu nie zapisujecie się/nie bierzcie udziału w Larpie. Tego typu sprawy uzgadniane były z osobami zarządzającymi terenem Jeziora Szmaragdowego i okolic.

@Talib - kiedy jeszcze częściej miałem dotyczenia z tematem Ochrony Danych Osobych (w urzędach i biznesie) zawsze panowała jedna zasada - Pobieraj minimalną ilość danych osobowych niezbędną do wypełnienia czynności. Niestosowanie się do tej zasady kończyło się źle przy kontroli IDO (Inspektora Danych Osobowych).

Nie wiem do czego potrzebny jest Wam numer dowodu, do jakich konkretne czynności? :wink:
Z “Dobrych praktyk” stosowanych w realnym świecie:
a) zrób formularz zapisu zawierający: imię i nazwisko, adres i pesel (po samym numerze PESEL da się stwierdzić czy osoba ma 16+ ),
b) dodaj do formularza informację o konieczności okazania się dowodem przed rozpoczęciem imprezy (w czasie akredytacji)
c) sprawdz dowód w przed imprezą weryfikując numer pesel.

Potwierdzeniem “zdolności prawnych” jest również dokonanie przelewu z konta na Twoje nazwisko (nie da się go założyć bez okazania dowodu osobistego w banku).

@Talib z całego serce kibicuje temu evntowi i napromieniowana część mojego serca cieszy się jak p***bana, że stalker zawita do szczecina (już pakuje tuszonke do plecaka), ale w/w kwesita jest gwoździem do trumny.
W przypadku gdyby znalazł się jakiś wredny Ch. który podpierdzieli Was do IDO macie przechlapane na całej linii.

\

Edit: To do czego pije to tak zwana zasada adekwatności:

ADEKWATNE STOSOWNE I OGRANICZONE
RODO odwołuje się do zasady adekwatności choćby w motywie 39 preambuły, gdzie wskazuje, że „Dane osobowe powinny być adekwatne, stosowne i ograniczone do tego, co niezbędne do celów, dla których są one przetwarzane. Wymaga to w szczególności zapewnienia ograniczenia okresu przechowywania danych do ścisłego i niezbędnego minimum. Dane osobowe powinny być przetwarzane tylko w przypadkach, > gdy celu przetwarzania nie można w rozsądny sposób osiągnąć innymi sposobami> . Aby zapobiec przechowywaniu danych osobowych przez okres dłuższy, niż jest to niezbędne, administrator powinien ustalić termin ich usuwania lub okresowego przeglądu".

źródło: RODO: przetwarzanie danych pod kątem adekwatności - rp.pl

Siedziałem w tematach pokrewnych ponad 5 lat i uważam, że na prawdę strzelacie sobie w stopę…

Gawron, to o czym pisze Talib zostało z góry narzucone przez stowarzyszenie “Za Horyzont”, nie przeskoczymy tego niestety.

@Insers sugeruje więc uświadomić prezesa stowarzyszenia, że jest na prostej drodze do problemów z IDO (nawet jeśli Wasz zbiór ma charakter “doraźny” - takie zbiory mają trochę inne prawa). Jeśli chcecie spóbować to swoimi ograniczonymi zasobami wiedzy mogę spróbować go przekonać do zejścia ze złej drogi… Inaczje odpowiedzialność za cudzą niewiedzę spada na Was (tak to jest przy full legal…).