Zakupy w komisie WMASG

Hej,

Znalazłem jedną dość interesującą ofertę w komisie wmasg i zastanawiam się jak wyglądają zakupy przez ten serwis. Po zalogowaniu nie miałem niczego specjalnego do złożenia oferty. Wygląda to tak, jakbym miał za pomocą PW ustalić szczegóły, przelać pieniądze i czekać czy może nie zostanę zrobiony w wała.

Ktoś już tam kupował i może zdać relację jak to wyglądało w kwestii zabezpieczeń przed oszustami? Nie liczę odbioru osobistego, bo tutaj wiadomo że nie ma problemu.

Takie same zasady jakbyś kupował na każdym innym forum - kontakt przez priv i tyle. Kupowałem już trochę tam rzeczy , fakt jakieś pierdołki a nie repliki itp ale nie miałem jak na razie - odpukać - żadnych problemów.

Jak chcesz kupic replike na wmasg to dogadaj sie z gościem na pw i ustal aby za przesyłkę zapłacić przy odbiorze.

Mam zamiar kupić tylko magi, więc nie wiem czy płatność przy odbiorze wejdzie w grę. Stosunkowo cenę na pewno mocno podniesie.

same magi tez możesz ugadać aby płacic przy odbiorze a cena nie będzie dużo wieksza jedynie cena za przesyłke wzrasta o ok 5zł

19,50 bodajze za przesyłkę pobraniowa w poczcie polskiej

A żeby nie dać się w wała zrobić to poproś o dokładne zdjęcia, będą one w razie czego materiałem dowodowym. Zakupy na wmasg odbywają się na zasadach rękojmi.

Jeżeli umówisz się z kimś na transakcję przez WMASG i zgodzisz się na płatność za nabywany towar z góry - zawsze nalegaj (aż do skutku) na podanie pełnych danych do przelewu, tzn. imię, nazwisko, dokładny adres z ulicą i kodem pocztowym. Dlaczego? Niektórzy podają jedynie imię, nazwisko i numer konta. Jednak to, że jakiś Jan Kowalski ma konto w danym banku nie oznacza jeszcze, że bank umożliwi Ci namierzenie niesolidnego kontrahenta. Najpewniej wręcz przeciwnie, odmówi podania dalszych danych, gdyż banki obowiązuje tajemnica bankowa mająca na celu ochronę danych klienta. Oczywiście banki udostępnią odpowiednie dane organom ścigania, jednak jedynie w toku już prowadzonego postępowania. Oznacza to, że będziesz najpierw musiał zainicjować postępowanie składając zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, potem zaś będziesz musiał czekać na dalszy rozwój spraw, co z pewnością potrwa tygodnie, nie dni. Jeżeli zatem ktoś odmówi podania tychże danych - olej go. Jak mu nie zależy to nie.

A poza tym zawsze proś o przesłanie dodatkowych zdjęć sprzedawanego towaru i pytaj o szczegóły co do niego. Uczciwy sprzedawca nie będzie robił problemu z przesłaniem dodatkowych materiałów.

Herod chyba wszystko napisał o tym, o czym należy pamiętać. Jeśli jest dobry kontakt ze sprzedającym to można mu raczej zaufać. Osobiście kupiłem kilka rzeczy w ten sposób z czego jedną była replika, kiedy zdecydowałem się na płatność przy odbiorze, bo jednak 1000 zł puścić i potem się bawić to nie przyjemne, natomiast przy drugiej pozycji zaufałem i 350 puściłem przelewem. Nie miałem nigdy żadnych problemów i miejmy nadzieję, że ich w przyszłości nie napotkam. Tak jak już wspominałem. Kontakt ze sprzedawcą + dobrze poprosić o dodatkowe zdjęcia.

Dzięki wielkie za informacje. Następnym razem skorzystam, bo teraz jak się okazało, ktoś mnie ubiegł :/.