Witam - Mały

Ksywa:Mały
Imię: Paweł
Mundur: Brak
Ekipa: Brak
Replika: Thompson M1A1 , Glock 17
Zainteresowania: Strzelanki, samochody.
Za jakoś czas dojdzie jeszcze mundur i Crosman R1 Full Auto

Dobry :slight_smile:

1 Like

Witam

Dzien dobry :wink: A crossmann R1 to nie wiatrówka przypadkiem ?

Cześć

Tak to wiatrówka

Jak już Padło pytanie
Czy to nie jest problem strzelać się na asg z wiatrówki kulkami bb plastikowymi ?:thinking:
Trochę nowe w temacie i dopiero zaczynam swoją przygodę z Asg
Pozdrawiam.

Jest problem bo masz mniejszy kaliber więc więcej energii na mniejszej płaszczyźnie

Na dodatek mamy prędkość kulki ok 130m/s a na wiatrówce na lekkim plastiku będziesz miał z 200m/s

Więc my nie strzelamy z wiatrówek w ogóle. Ludzie już kombinowały dużo razy by wejść na pola asg z wiatrówką ale kończyło się na tej samej energii ale bardzo małej powierzchni kulki/naboju

Czyli nie ma szans żebym wszedł z wiatrówka na pole ?
Wyszło mi około 370 fps na kulce 0,13 g

Możesz mieć 370fps ale zobacz na to na jakiej płaszczyźnie rozprzestrzenia się energia

Niby 1.5mm ale tak naprawdę robi robotę

Na dodatek poprostu będziesz miał za mało zasięgu jak zredukujesz moc. Nawet na normalnej mocy i kulce czyli ok 2.5 gram masz zasięg ok 100m. W wiatrówkach nie ma gumki podkręcającej kulki by dalej leciała więc robisz replikę bezużyteczną

Gdzie znalazłeś polimerowe kulki airsoftowe w kalibrze 4,5mm? :slight_smile:

@Sasza pisz w jednym poście prosze :wink: Jak chcesz coś uzupełnić minuta po minucie to edytuj poprzedni post - łatwiej jest to czytać.

Takie coś znalazłem :thinking:

Właśnie się starałem, przyzwyczaiłem się do messengera

Minimalna waga kulek do lasu to 0.25g, to na prawdę minimalna. 0,13g nie wcelujesz w człowieka z 15m.

Wiatrówka nie ma systemu hopka opowiedzialnego za 50% zasięgu w replice airsoftowej.

Pominę już fakt problematyczności regulaminu i dopuszczenia wiatrówki w limicie J.

Chcesz grać w airsoft, kup replikę airsoftową.

A kiedy kolejny raz przyjdzie Ci do głowy zamawiać cokolwiek z militaria.pl, to znajdź najbliższą ścianę, rozpędź się i z całej siły uderz w nią głową :smiley: To nie jest sklep, gdzie znajdziesz coś fajnego z replik (w dobrej cenie), a obsługa w sklepach stacjonarnych zazwyczaj wie o ASG tyle, ile ja o hodowli jedwabników :wink:

1 Like

Dobra to już wszystko wiem
Czyli muszę zostać przy thompsonie i boczniaku GG MK23 Special
I chyba się widzimy za jakiś czas :wink:

Tomson na plecy i śmigasz :wink: Nawet jak ma 1.14J to spisze się lepiej niż wiatrówka na 0.13g kulkach :wink:

1 Like

Jeszcze pytanie z innej beczki
Dlaczego nie jest honorowana pełna maska z siatka ?:thinking:

Jak rozwali ci się kulka to odłamki pójdą ci w oczy. Nie strzelamy metalowymi kulkami a nawet drogie plastikowe kulki mogą się rozwalić. Mając maskę na zęby (tzw. STALKER) najadłem się parę razy plastiku.

1 Like

Wrzuć sobie w google fraze “HardBall” to taka bardziej szurnięta odmiana ASG, gdzie ludzie naparzają do siebie z wiatrówek właśnie.
Ich zabezpieczeniem jest zazwyczaj pełna metalowa maska + okulary pod nią :wink:

Siatkę możesz sobie zarzucić jako pierwszą warstwę, ale pod to obowiązkowe są okulary/google ochronne. Mając na twarzy “siatkową” maskę nie będziesz w stanie wygodnie złożyć się do kolby i przyrządów celowniczych.

No chyba, że kupisz kolbę pod maski przeciw gazowe, jak ta:

(źródło

Akurat thompson ma trochę niżej kolbe i nie było problemu z celowaniem z maska
Czyli okulary pod maskę i będzie dobrze
Jeszcze jakieś cenne informacje ?
Dopiero jakby zaczynam przygodę wiec chętnie posłucham :wink: