Wiskord, teren zielony

Strzelanki dookoła budynków na Wiskordzie wspominam przyjemnie, więc czemu by nie zrobić na nim terenu zielonego? Jest tam sporo zarośli i kup gruzu gdzie walka może być naprawdę ciekawa. Zapraszam do dyskusji. W linku szczegółowa mapa.

Mapa już nie odzwierciedla rzeczywistego stanu tamtego terenu.

Część na południowy wschód od dużego budynku to obecnie gruzowisko. Da się tam grać, ale jest zbyt niebezpiecznie jak na standardy TS. Na pewno jest tam dużo niebezpieczniej niż na samym budynku, szczególnie jak popada i zrobi się ślisko.

Teren oznaczony jako CQB jest bezpieczny i nawet przeprowadziliśmy tam kiedyś akcję sprzątania po jednym wypadku. Ale mimo tego jest to raczej teren zurbanizowany niż CQB, bo walki na bliski kontakt jest tam śmieszna ilość. Ograniczenie 350 FPS nie jest tam złe, ale nazwa CQB może mylić.

W czerwcu na kominie przez cały sezon letni będzie działać bungee więc też ludzie będą tam się poruszać.

Do czerwca trochę czasu, a zawsze mozna usunąć miejscówkę z ankiet na ten czas.

Potwierdzam, “Garaże” (oznaczone jako CQB) użytkowane są praktycznie co sobotę i dla grupy <20 os. jest to obszar wystarczający.

Teren “zielony” jest o tyle problematyczny, że:

  • “gruzowisko” wymyka się spod definicji terenu bezpiecznego w myśl TS. (Dla nas nie stanowi problemu… :slight_smile: ),
  • Teren pomiędzy wjazdem a garażami - praktycznie 0 osłon, poza większymi kępami krzewów.

Aktualnie użytkując ten teren prowadzimy tam działanie na 3 obszarach:

  • garaże,
  • gruzowisko,
  • budynek.
    Jednak poza “garażami” pozostałe tereny nie spełnią oczekiwań TS w zakresie bezpieczeństwa :wink:

Nie będzie już taś śmiechowo jak wydarzy się coś bardziej poważnego od stłuczonego kolana. Inaczej wygląda sprawa kiedy na strzelankę przychodzi grupka kolegów w liczbie 20 osób a inaczej jak masz pod opieką nieletnich i w razie czego ich rodziców na karku.
Dla tego TS rezygnuje z organizacji strzelanek w mniej bezpiecznych miejscach.

Dokładnie to mam na myśli, choć nie widzę nic “śmiechowego” w tym co napisałem :wink:

Co do tych mniej bezpiecznych miejsc to mógłbym polemizować, bo niemal każda miejscówka w okolicy szczecina ma “niebezpieczne” miejsca. W porównaniu Garaże na wiskordzie VS śp. Dobra Teren Zielony liczba pułapek jest znacznie mniejsza na garażach (po tym jak zasypaliśmy dziury).