Tuning Aug gearbox v.3

Witajcie
Chciałbym coś dodać do swojego maleństwa :smiley:
Nic nie wymieniałem, jedynie przewody w GB.
Co można na początek wymienić itp.
Link do repliki (dla potrzebujących) :
http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-7853-Replika-karabinka-GFG29-A1-Multicam-R-.html

Od razu mówię, że z AGami za dużo wspólnego nie miałem, ale zapodam uniwersalnego seta tunningowego :mrgreen: .

1.gumka hop-up -zwiększa skuteczny zasięg repliki przy niewielkim koszcie, polecam zieloną G&G w mojej opini jest nieco lepsza od czarnej systemy (mam wrazenie, że trudniej jest ją zamontować, 2-3 razy zdarzyło się, że “podwinęła” sie w komorze.)

2.lufa precyzyjna - zwiększa zasięg i celność repliki (głównie to drugie) prawdopodobnie przybędzie ci kilka dodatkowych FPSów. Jeśli chodzi o konkretny model - według mnie nie ma sensu iść na kompromisy. Kupuj Prometheusa. Teoretycznie na rynku są tańsze zamieniki ale mają kilka problemów
-losowość wykonania
-gorsze efekty
-szybsze zużycie

3.Komora hop-up - Co do tego polecam najpierw zapytać się osób bardziej obytych z AUGiem. Może okazać sie, że stockowa daje radę

4.Gearbox - większa niezawodność repliki (przy rozsądnym tunningu) opcjonalnie większe fpsy, szczelność, ROF (szybkostrzelność). W przypadku GB nie ma potrzeby od razu wymieniać części, na początek powinno starczyć podkładkowanie i smarowanie. Jeśli chcesz powymieniać jakieś części - nie mam pojecia co siedzi w stockowym więc nie mam jak ci podać :mrgreen: .

Gumka i precka na początek do tego musisz się przerzucić na lepsze kulki (najlepiej madbull)

Lub też G&G, które swoją renomę mają ugruntowaną od wielu lat.

Patrząc na testy Wmasg luf precyzyjnych EDGi Custom o średnicy 6,01 mm oraz 5,98 mm najlepiej z powyższych wypadają G&G, nieco niżej MadBull, ( zacięły się w lufie o średnicy 5,98 mm ) i dalej mogę dodać Guardery ( w 6,01 miały zacinkę ), więc kuleczki G&G możesz brać bez jakichkolwiek obaw. Poprę jeszcze Krzaka. Kupując preckę najlepiej dołóż do Prometheus’a Lay Lax’a. Nie ma co wydawać na “półśrodki”. Tutaj dodam, że najlepiej byłoby zamówić na Jar-Mix’ie, dla pewności iż jest to oryginał prosto z magazynów Lay Lax’a :wink:

Myslalem o wydaniu ~200 zł, precka 350? Xd. Ale okej, dziękuję, z czasem kupie dodatkowe zabawki :wink: