[REVIEW] HK416D VFC Retro Arms Split Haskiego

Długo się zbierałem żeby coś o tym napisać, dalej mi się nie chce dlatego będzie biednie :smiley: :smiling_imp:

Na początku września pojawiła się u mnie replika po tuningu w Whisky’s Workshop - klik. Dokładniej chodzi o replikę HK416D od VFX na licencjach Umarex.

Przedstawiam setup ogólnie:
• Gearbox RetroArms Split V2
• Głowica tłoka RetroArms
• Tłok RetroArms
• Przerywacz trybu ognia RetroArms
• Zębatki helikalne SHS
• Głowica cylindra SHS
• Cylinder typ 2 SHS
• Zębatki helikalne SHS 100:200
• Opóźniacz SHS
• Dysza SHS
• Gumka HopUp Madbull Czerwona
• Sorbo
• Nowe kable + mosfet z aktywnym hamulcem (nie ten ze zdjęć)


Uwaga!
Jako, że zdjęcia są dużej roździelczości i nie przegląda się ich wygodnie na forum załączę link do albumu który znajduje się na fanpage serwisanta.
>>>KLIK<<<

Osiągi:

Replika w tej konfiguracji zasilana akumulatorem li-po Electro River 11.1V 3S 25C na sprężynie SP90 Guarder osiąga stabilne 335FPS z rofem 16,7RPS (równo 1000 kulek na minutę). :smiling_imp:

Przy sprężynie (podobno) SpecnaArms M120 osiągała ~425FPS (nie pamiętam dokładnie), a ROF nie był sprawdzany.

Coś o samej replice:

HK416D VFC na licencji UMAREX. Zakupiłem ją na początku września 2014r za 1755zł na SpecShopie. Niektórzy mówią, że dałem 1000zł za oznaczenia :unamused: . Może dla innych nie liczy się to, jest to “koszerna” replika :stuck_out_tongue:
Wykonana naprawdę dobrze, zadbano o szczegóły. Bardzo dobrze złożona, zero luzów i naprawdę wytrzymała.
Fabrycznie generowała 300FPS z przyjemnym ROFem (nie pamiętam jaki był). Mimo tej niskiej prędkości wylotowej miała przyzwoity zasięg.

Na tę chwilę wygląda tak. Dorobię bardziej szczegółowe zdjęcia, ale już nie dzisiaj :smiley: >>>KLIK<<<

Czas na zabawną historię z nią związaną :smiley:
Łamaliście kiedyś deski? Dokładniej chodzi o metodę podparcia o ścianę, a następnie wykonanie silnego kopnięcia w środek deski. Nawet patyki tak się łamie, wiecie o co chodzi :smiley:
Natomiast ja tydzień po zakupie upadłem z repliką, nie zdążyłem się obrócić na plecy. Podparłem ją o ścianę i z pełnym impetem całym ciałem wleciałem w nią. :smiling_imp:
I co? I nic, wszystko ok :smiley:

Zdecydowanie polecam tę replikę.

Coś o samym GB:

Moim zdaniem jest warty ceny. Wygodna i szybka wymiana sprężyny, duża wytrzymałość jak przystało na RA (producent podaje M190 włącznie).

Dobrze jest mieć pewność, że nie pierdolnie w tańcu i wygodę tej wymiany :smiley:

Jak wygląda wymiana sprężyny oraz ile trwa?

  1. Wybijam dwa piny.
  2. Ściągam upperbody z frontem. (Czasami zdejmę bez górnego GB, a czasami razem :smiley: ).
  3. Jeżeli nie udało mi się w punkcie drugim to ściągam górną część GB wraz ze zintegrowaną komorą HU i lufą.
  4. Odkręcam śrubę zabezpieczającą prowadnicę.
  5. Wyjmuję prowadnicę wraz ze sprężyną.
  6. Zmieniam sprężynę i składam w odwrotnej kolejności.

Proszę - parę zdjęć żeby sobie to lepiej zobrazować :stuck_out_tongue: >>>KLIK<<<

Całość zajumje coś około 5 minut, zależy jak długo się męczę z założeniem body do kupy.
Oczywiście body było piłowane, żeby GB mogło wejść. Straciłem boltcatch, a żeby wsadzić górną część GB muszę pociągnąć dźwignię przeładowania :laughing:


Zakończenie :sunglasses:

W taki sposób pochwaliłem się Wam swoim setem tunningowym oraz przybliżyłem w sumie nowinkę ze świata AirSoftu :smiley:
Możliwa do zmacania na strzelance jak będę miał dobry humor :slight_smile: :wink:

A jak humor będzie zły to lepiej nie podchodzić :smiley: ?

1000 za oznaczenia ale sama replika piękna, unikatowa - kozacka :slight_smile:
Oby długo posłużyła :wink:

Też mam nadzieję, dlatego takie części zainwestowane :smiley:

Zapomniałem podać całkowity koszt repliki (replika + tunning + koszty serwisowe) to 3820zł :smiley:

Replika adekwatna do ceny :smiley: