Kamera

Witam szanowne towarzystwo ASG’ejowe.

Od pewnego czasu dręczy mnie pomysł kupienia kamery na nasze spotkania, ale jestem w tym temacie kompletnie zielony, i tutaj rodzą się moje pytania. Jakie kamery polecacie? Na co zwracać uwagę przy kupnie (poza tym że ma być mała i wytrzymała)?

Contour roam 2 tyle w temacie :wink:

Najpierw kup sprzęt do asg :stuck_out_tongue:

Co do kamer

Najlepiej contour (np. roam 2 plus)(montujesz go na boku np hełmu) lub go pro (np. 3 black)(montujesz na froncie np hełmu). zwracać uwagę na rozdzielczość, jak nagrywają ruch itd…czas pracy…

Jest też kamera SJ4000 (podróba go pro)która kosztuje ok 350 zł i ma parametry porównywalne z budżetową wersją go pro ale łatwo kupić podróbę.

Jak masz trochę kasy w zapasie bierz gopro albo sony hdr.
Później w kolejności contour, a taniej kupisz ‘podróbki’ GoPro, jak np. wspomniane przez Pioruna SJ4000, najlepiej wpisz na youtubie nazwy kamer jakie Cię interesują (po cenach) i będziesz mógł łatwo porównać obraz i dźwięk w każdej z nich :wink:

Ale uwaga bo często nie ma takich samych ustawień przez co 1 jest gorsza a druga lepsza.

To zależy do czego kamera ma być i jaki jest budżet. Jeśli do montażu na głowie/sobie i masz kase to go pro 4. Jeśli kamera ma być do nagrywania z broni do przodu (np scope cam) to najlepiej nagrywają kamery z zoomem optycznym. Żadna kamera sportowa nie ma zooma optycznego. Wtedy musisz kupić mała cyfrówkę, dorobić obudowę i przystosować replikę. W mojej ocenie najlepsze jest połączenie obu wersji, na broń kamera z zoomem np x15-20 do scope cam, x9 do kolimatora. Do tego druga na głowie żeby mieć całość sytuacji oraz 3 na broni na Ciebie. Samo nagrywanie z głowy do przodu jest lipne bo nie widać za wiele, zazwyczaj widac rece, bron + kilka metrów do przodu, nie widać prawie nigdy celu.

używam drift hd ghost ,miedzy innymi na rowerze i w aucie jako rejestrator i poza tym że lipnie nagrywa nocą ,ma same plusy ,może jest miej znana od serii go pro,a na prawdę warto ,na jednej baterii idzie ujechać prawie 3,5 godziny