FIA

Siema.
Czy ktoś z Was kiedyś zetknął się z tematem FIA w Szczecinie lub okolicach? Idea wydaje się szczytna pytanie czy u nas jest na coś takiego zapotrzebowanie.

Pozdro
T.

FIA w Szczecinie nie ma.
Jeśli jednak jesteś chętny na takie działania to jest Jednostka Strzelecka nr 4031. Oni działają głównie w weekendy.(praktycznie co tydzień mają jakieś zajęcia)

Dzienks.
O Strzelcu wiedziałem, chciałem porównać go właśnie z FIA. Przy okazji - myślicie, że u nas byłaby szansa na stworzenie oddziału terenowego o takim profilu? To jednak trochę inna specyfika działania niż nasze niedzielne strzelanki :wink:

pozdro
t.

Nie wiem. Stworzyc mozna ale kto bede organizowal szkolenia itp. Jak ktos chce to polecam strzelca. Duzo dobrego o naszej jednosce slyszalem.

Odświeżam temat.
Pomału klaruje się pomysł na stworzenie OT FIA w Szczecinie. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany piszcie do mnie na PW.

pozdr.
Tomazo

Polecam objasnienie na czym FIA polega i czym sie zajmuje co mogloby zachecic pare osob :slight_smile:

@Haski: niby tak, ale w dobie internetów pisanie takich rzeczy na forum mija się z celem. Niemniej pokrótce:
Podstawowa sprawa: FIA to organizacja proobronna, która ma osobowość prawną. Jest jednym z członków założycieli Federacji Organizacji Proobronnych pod patronatem MON.
Celem funkcjonowania jest szkolenie członków w ramach sieci oddziałow terytorialnych z zagadnień związanych z wojskowością.
Szkolenia są obowiązkowe (co najmniej raz w miesiącu, miejsce - w zależności od miejsca w strukturze terytorialnej).
Wiecej na http://fia.com.pl oraz kanale YT (Stowarzyszenie FIA).

A ja zdecydowanie odradzam wam romans z FIA, jest to typowy biznesowy projekt nastawiony na wyciąganie pieniędzy z Waszych kieszeni a standardy szkoleń rodem z lat 80 w Warszawie raczej ludzie już się na nich poznali i omijają te formacje szerokim łukiem :slight_smile:

Hey White,

Dzięki za to info. Mógłbyś nieco szerzej rozwinąć tą opinię? Na jakiej podstawie tak sądzisz? Masz własne doświadczenia z FIA? Dla nas to raczej organizacja znana jedynie z otchłani internetu i mało kto miał z nią osobiście styczność. Wszelkie dodatkowe informacje, zwłaszcza z pierwszej ręki, będą pomocne.

Coś w temacie się ruszyło? Wstępnie byłbym chętny

Wstępnie to nie ma w ogóle tematu.