AK

AK-12 pięknie wygląda http://www.defence24.pl/news_kalasznikow-z-konkurentem-w-testach-rosyjskiego-systemu-ratnik

chociaż AEK-971 też bym niepogardził

2 zdjęcie z tych 2 wygląda jakby połączyć mp5 z ak

Nie, tak akurat wygląda Vityaz :slight_smile:

Pozostaje nam cieszyć się naszym berylem z fabryki Łucznik w radomiu :slight_smile: i poczekać może coś wymyślą tak jak żołnierza przyszłości system tytan

Nasz beryl to tak naprawdę ich kałach. Choć nie powiem, te nowsze wersje beryli są już milsze dla swoich użytkowników.

Ja pokładam wielkie nadzieję w MSBS-a. Szkoda, że ja już z tego nie postrzelam…

No msbs to nasza lepsza mysl techniczna,tylko zeby jeszcze o kupnie sprzetu dla wp decydowali gen.ktorzy uczestnicza w cwiczeniach i akcjach na poligonach i wiedza co jest potrzebne i co dobre,a nie sieroty jakies ministry jak siemoniak czy generalowie dziadki. Ktorzy albo nie byli nigdy w wp albo zapomnieli o wojsku,szkoda mi naszej armii.

Znam ten ból od środka. To jeden z powodów dla których odchodzę. Prawie dwadzieścia lat od powstania beryla, a dopiero co wymieniają AKMS-y na beryle w mniejszych jednostkach. Jakby jeszcze Glauberyty wymienili na nowsze modele… Nie wspominając o nadal służących Wanadach - pistolet dobry do samoobrony i zawodów strzeleckich, średnio zdający się na nowoczesnym polu walki.

Albo wist

Wisty głównie na misje idą. A z tego co słyszałem Wist jest świetnym przykładem, tego, jak nie robić pistoletów. Czytałem książkę o Lublińcu, Komandosi woleli zabierać ze sobą Wanady, zamiast Wistów, bo były z nimi same problemy. Każdy z moich znajomych, który był na misji na nie narzekał. Zacięcia i wypadanie magazynków to przy nich codzienność.

Współczuje naszym żołnierzom,no nic jaki rząd taki sprzęt,czyli chuj…y.

To nie wina rządu(w sumie tak) tylko zamiast kupić glocki/Beretty dali się wykazać WATowi i wyszło co wyszło.

To dobrze, że robimy swoje uzbrojenie i pojazdy. Tylko róbmy to dobrze. Zamiast takiego wista, nie lepiej byłoby odświeżyć visa? Trytowe przyrządy, szyna ris, poprawa ergonomi…
Dobra konstrukcja została wymazana przez komunę, tylko dlatego, bo była wzorowana na zachodniej konstrukcji. Zamiast tego dano nam radzieckie wynalazki gdzie myśl techniczna brzmi: przecież strzela. Najgorsze jest to, że już tyle lat siedzimy w NATO, a nasi zalani betonem decydenci nadal są nieczuli na potrzeby nowoczesnej armii. W końcu tyle lat było dobrze…

Cała prawda hehehe