19.05.2024 - SCENARIUSZ - "Działania wojenne" - Klucz

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Przecież domyślam się jak ma wyglądać leczenie, ale pytam o jasne sprecyzowanie organizatora.

Nie będę się później kłócił z medykiem jeśli stwierdzi, że już raz mnie uleczył i więcej nie może bo tak było w regulaminie xD

Doprecyzowuję. Tylko raz a potem na respawn.

Każdy gracz może zostać opatrzony tylko raz przez medyka bądź w sektorze garnizonowym przez dowolnego żywego gracza, po czym musi udać się na “respawn” i wrócić do gry zgodnie z mechaniką.

ma jutro ktoś miejsce ktoś może zgarnąć z Pomorzan? Kolegę mi wojsko zgarnęło do roboty :sob:

2 Likes

Ktoś przez zdroje będzie przejeżdżał i by mógł mnie zgarnąć?

1 Like

Mógłbym mnie ktoś zabrać ze sobą? Podjadę gdzie będzie trzeba. Mieszkam w okolicach Warszewa.

1 Like

Jadę jutro - Stocznia - Łasztownia - Basen górniczy - Rondo Zdroje - Podjuchy - Klucz … jak ktoś jest po drodze to z chęcią zabiorę

1 Like

Ja z chęcią się zabiorę. Gdzie dokładnie na stoczni?

1 Like

Mogę podjechać kawałek, z chęcią się zabiorę

Czesc ja moge zgarnac cie bys musial podejsc na wlosciańską pod kościół o godzinie 8:00

Pożyczyłem Panu(pomarańczowi) okualry przezroczyste, proszę o kontakt

Dzięki za grę, super się grało.

2 Likes

Również dziękuję za grę. Scenariusz mega rozbudowany i fajnie się grało. Jedyny minus to mapa w której grzało potężnie, komary ssały mocniej niż kobieta pod latarnią a vietnamskie krzaki mocno skracały i ograniczały teren bójek. Ale tak to koks totalny :cowboy_hat_face:

3 Likes

Dzięki wszystkim za dobrą grę
Było swietnie🙂

1 Like

następnym razem jak będę dowodził to będę strzelał swoim w dupy aby biegli do przodu, bo tłumaczenie i krzyki nie pomagały xD

1 Like

Dzieki wszystkim za zabawę. Jutro postaram się podać wyliczenie punktowe.

7 Likes

Minęło kilkanaście godzin to można pisać na spokojnie
Dziękuję bardzo za grę. Miła odmiana od zwykłej siepy. Dzięki za współpracę i liczę na kolejne tego typu inicjatywy

2 Likes

Dzięki Kleszcz i reszta która mu pamagała za mega fajna imprezę.
Bawiłem się świetnie w formacie innym niz codzniedzielna jebanka - było naprawde dobrze.
Kilka moich uwag:

1. Opisanie trzech roznych mechanik w zaleznosci od ilosc iludzi prowadzi do duzo trudniejszego zrozumienia co bedziemy grali. Podczas odprawy nie ma czasu obgadac wszystkich mechanik, a nie da sie ich wczesniej zapamietac i zrozumiec bo sa 3 wersje.

2. Opis na kartkach misji - mozna zerwac dopiero od 11:30 itp - bardzo dobry pomysl. Nie trzeba pamietac mechanik bo najwazniejsze jest wydrukowane.
    To samo kolor flagi pokazujacy ktorej strony to zadanie - bardzo fajne.

Ja bym jeszcze dodal misje dla obu stron gdzie w zaleznosci od odleglosci od respa - jedna strony moglaby zerwac o 11:30 a druga np 20-30 min pozniej. Tak zeby nie trzeba bylo pilnowac przez caly czas trwania rozgrywki. Im wiecej informacji wydrukowanych na kartce misji tym mniejsza szansa na blad.

1. Rozmieszcznie respow - pomaranczowi mieli dosc kiepskie wyjscie z respa bo krzaki z lewej uniemozliwialy omieniecie zasadzki niebieskich. Wydaje mi sie ze resp w kierunku na strzelnice oraz na autostrade bylyby odrobine lepsze - obie strony mialyby rownie latwe wyjscie z respa (ale to zawsze bedzie zalezne od miejscowki w ktorej jest strzelanie).
2 Likes

Ode mnie to, co mówiłem @Kleszcz jeszcze w czasie gry - zdjęcie satelitarne w roli mapy - szczególnie, gdy jest to zdjęcie satelitarne terenu zarośniętego jak cholera - się nie sprawdza. Nie widać właściwie nic poza drogami.

Mniejsza o system współrzędnych - choć opanowanie korzystania z MGRSa nikomu by nie zaszkodziło - ale naprawdę byłbym wdzięczny za uczciwą mapę topograficzną (tak, z warstwicami i cała resztą).

Tu by sprawdziło się open topo z geoportalu z cieniowaniem terenu. Gdzieś na laptopie mam przygotowane ale nie wiem czy klucza

1 Like

Na przykład.
OpenTopo z Geoportalu to dobre źródło.

Mnie chodzi po prostu o coś, co będzie mapą, a nie zdjęciem lotniczym. Coś, na czym widać więcej, niż tylko korony drzew :wink:

1 Like