15.05.2022

Gdzie się strzelamy ?

 • Wzgórza Bukowe - test miejscówki
 • Nie bedzie mnie

0 głosujących

Z uwagi na test ‘nowej’ miejscówki w ankiecie dostępne są tylko dwie opcje będę/nie będę.
Szczegóły dotyczące miejsca, planu rozgrywki pojawią się w pierwszym zarezerwowanym poście.

Zapraszam do głosowania!

Ankieta zakończy się 13.05.2022 r.
Spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami forum TaktycznySzczecin

Spotkanie rozpocznie się w Niedzielę, 15.05.2020 10:00 :wink:
Głosy osób, które nie przedstawiły się w dziale “Witam, chciałbym się przedstawić” nie są brane pod uwagę.


Kwestie organizacyjne:

 1. Jeżeli nie wiesz, gdzie i jak dojechać na miejsce spotkania przejdź do: Mapa dojazdu do miejscówek
 2. Wszyscy gracze zobowiązani są do posiadania oznaczenia trafień w postaci kamizelki odblaskowej
 3. Oznaczenia stron na oba ramiona są obowiązkowe dla każdego gracza.
 4. Od chwili przybycia na teren odprawy, do czasu zakończenia spotkania gracz zobowiązany jest posiadać certyfikowaną ochronę oczu (okulary lub gogle ochronne). Jej ściąganie w czasie odprawy, rozgrywki czy przerw w grze jest kategorycznie zakazane.

Istotne zasady, limity i regulamny:

 1. Regulamin głosowania
 2. Limity mocy replik
 3. Regulamin spotkań TS

Gracze niepełnoletni (Regulamin TS I.10):

 1. Na spotkaniach organizowanych przez forum Taktyczny Szczecin obowiązuje ograniczenie wiekowe od lat 16.
 2. Do rozgrywki dopuszczani są niepełnoletni gracze, którzy ukończyli 16 rok życia, posiadający zgodę rodzica/opiekuna prawnego lub autoryzowaną legitymację niepełnoletniego gracza.
 3. Gracze nieletni zobowiązani są do posiadania legitymacji nieletniego gracza na każdym spotkaniu.
 4. Osoby niepełnoletnie, które w dniu rozgrywki nie będą dysponowały pisemnym pozwoleniem od rodzica lub legitymacja niepełnoletniego gracza nie zostaną dopuszczone do gry.
 5. Gracze poniżej 16 roku życia będą dopuszczeni do rozgrywki tylko i wyłącznie pod warunkiem obecności prawnego opiekuna podczas odprawy i rozgrywki (pozostającego w strefie off-game)
 6. Wszystkie dane na druku zgody rodzica/opiekuna muszą być podane (wystarczy 1 rodzic/opiekun). Brak danych skutkuje niedopuszczeniem do gry.

Przypominam że limity J (CQB oraz w lesie) są bezwzględne. Jeśli nie jesteś pewny czy spełniasz limit sprawdź to bo możesz nie pograć!
Jeśli zagłosowałeś a się nie pojawisz poinformuj w temacie. Nie musisz podawać przyczyny.

Tło fabularne
Polska, rok 2030. Po latach zagrożenie ze strony pandemii i ościennych krajów minęło, a Polacy wrócili do swojego sportu narodowego - wzajemnej wewnętrznej nienawiści. Stary podziały powróciły.

Dwa dominujące ugrupowania nieustannie walczą o władzę w kraju:

 • PrawoSkrętni (Niebiescy) - zapyziali konserwatyści pod władzą niskorosłego wielbiciela kotów. Okazyjnie wspierani przez właściciela największej na świecie rozgłośni radiowej o zabarwieniu religijnym i jego moherowe oddziały.

 • LewoSkrętni (Czerwoni) - socjaliści poprawni politycznie i genderowo, prowadzeni przez sepleniącego z niemieckim akcentem jegomościa. Za swoje socjalistyczne podejście wspierani przez wielogwiaździsty sztandar oraz wielokolorowe oddziały.


Co dziwne nad terytorium wewnętrznych walk rozbił się samolot zarejestrowany w bogatej republice Timbuktu. Prawdopodobnie szpiedzy próbowali przemycić coś do kraju lub wywieźć z niego cenne pamiątki, które koniecznie należy odzyskać. To rodzi wiele pytań: dlaczego Timbuktu? Z kim handlują? Są bardziej prawo czy lewo skrętni? Czy lubią koty? W ile płci wierzą?
Nie to jest teraz ważne. Wysłany zwiad zameldował, iż nad wskazanym terenem rozrzucone zostały Prawo i Lewo wkrętne pręty paliwowe, materiały wywiadowcze, oraz suweniry.

Waszym zadaniem jest przejecie terenu i zebranie jak największej ilości zrzuconych elementów:

 • Pręty paliwowe - radioaktywne paliwo do reaktora, mogą być zebrane tylko do specjalnego pojemnika, które je zabezpieczy. Prawoskrętni mogą zebrać tylko prawo-wkrętne pręty paliwowe (oznaczone na niebiesko), gdyż brzydzą się lewo-wkrętnych. Lewoskrętni za to uważają, iż prawo-wkrętne są przestarzałe i homofobiczne, dlatego zbierają tylko lewo-wkrętne (czerwone).

 • Wywiad - zabezpieczone kontenery z informacjami wywiadu Timbuktu, które spadły w kilku miejscach zostały zabezpieczone przed nieupoważnionym dostępem. Znajdź sposób na ich otwarcie, przechwyć materiały i zwróć je do swojego sztabu.

 • Suweniry - to drobne przedmiot (w postaci kopert), które szmuglowano za granicę jako pamiątki. Mogą mieć ogromną wartość dla żołnierzy obu stron (warte zbierania :wink: ) lub zawierać cenne informacje i przedmioty dla Twojego stronnictwa. Nie łatwo je znaleźć, są niewielkie i słabo oznaczone, ale to tworzy ich wartość.

 • Przejęcie terenu - na terenie znajdują się dwa strategiczne obiekty które należy zabezpieczyć i utrzymać.

Oba stronnictwa posiadają podobną siłę militarną, obu zależy na zebraniu cennych przedmiotów i suwenirów. Oba maja swoich przewódców, żołnierzy i szpiegów. Przekonajmy się kto będzie lepszy.

Uwaga, na terenie rozgrywki może pojawić się nieoznaczony szpieg wysłany przez dowództwo. może on wykraść pręty paliwowe oraz wywiad z bazy przeciwnika. Bądźcie czujni.

Dlaczego?
Terenów nam nie przybywa, “cywile” pozbawili nas kilku miejsce rozgrywki więc trzeba spróbować czegoś nowego.

Test terenu nie oznacza, że wejdzie on na stałe do ankiety TS. Na podstawie waszej opinii, oraz naszych obserwacji zdecydujemy czy teren wart jest uwagi.

Teren

Wzgórza Bukowe to teren na skraju puszczy bukowej, który z 2 stron odgrodzony jest polem i drogą ekspresową (co znacząco zmniejsza szanse na cywili wchodzących na teren rozgrywki :wink: )

Tak kolejna leśna miejscówka w Szczecinie … ale jakoś budynków pod CQB nam nie przybywa (Wiskord to już nawet remontować zaczęli (sic!)).

Jak sama nazwa wskazuje teren tworzą wzgórza/pagórki, ich nieregularny układ sprawia, że masz przed sobą 2m wzniesienie, a za nim 4-5m spadek terenu z łagodnym zejściem… :wink: Dolinkami/nieckami pomiędzy wzgórzami można przemieszczać się po niemal cały terenie nie będąc zauważoną z sąsiednich wniesień. Jednocześnie jeśli opanujesz strategiczne wniesienie to masz pod kontrolą sporą cześć terenu. Teren z pewnością wymagający pod względem fizycznym dla graczy :wink: Nie brakuje też dużych otwartych terenów z przestrzałami.
Stosunkowo młody drzewostan sprawia, że ciężko znaleźć drzewo za którym wygodnie się zakampisz. Kulkoodpornych krzaków też niewiele. Poszycie jest za to czyste od powalonych konarów i innych przeszkód więc można spokojnie biegać (wiem w airsofcie się nie biega).

Porównując teren do obecnych miejscówek to połączenie tego co mamy na szczycie “Mostów” z to rozległością “Prochowani”. (“O nie znowu Mosty i Prochownia…!” ) Lokalizacja to dosłownie przecięcie “Klucza” i “Tartaku”, dojazd bezproblemowy, miejsce na auta się znajdzie.

Mapa poglądowa:

 • Strefa żółta - teren rozgrywki
 • Strefa czerwona - No-Go, wstęp wzbroniony
 • Piktogram auta - sugerowany parking
 • Czerwona marker - parking miejscówki “Tartak”

Parking: Film pokazujący jak dojechać | Pinezka na mapie

Rozgrywka
Planowana jest jedna, ale dłuższa rozgrywka. Im szybciej się odprawicie tym lepiej. Gramy do 15 lub 16 (zależnie od waszych sił i zaangażowania). Proszę o pozostanie do końca rozgrywki - zliczymy punkty i rozwiażemy kwestie fabularne.

Mechaniki

 1. Dostałeś? Umarłes. Wracasz na respa. Z respa wchodzic do gry 2 lub 3 graczy, zależnie od frekwencji.
 2. Nie, nie ma medyków.
 3. Zegary mierzące przejęcie terenu to Airsoft coiny. Podbiegasz, naciskasz kolor odpowiadający Twojej drużynie. Zegar przyznaje punkt i staje się nieaktywny na kolene X sekund/minut. Kiedy punkt jest dostępny zegark wydaje sygnał dzwiekowy. Podchodzisz naciskasz itd.
 4. Pręty paliwowe to fizycznie przedmioty, które zebrać może tylko osoba posiadająca pojemnik.
  a) Tak, osoba nosząca pojemnik może sie zmieniać.
  b) Tylko jeden pręt może znajdować się w pojemniku.
  c) Pręty należy zanieść na własnego respa i składować pod flagą.
 5. Jesteś osobą posiadającą pojemnik i dostałeś:
  a) jeśli pojemnik jest pusty, możesz wrócić z nim na respa. Alternatywnie możesz przekazać pojemnik czlonkowi drużyny znadującemu się obok.
  b) jeśli pojemnik jest pełny, wyrzucasz pręt ze środka i wracasz z PUSTYM pojemnikiem na respa. Alternatywnie przekazujesz pojemnik członkowi drużyny znajdującemu się obok.
 6. Pojemników do noszenia nie można przejąć.
 7. Jeśli przedmiot (wywiad) jest zabezpieczony kłódką nalezy znaleźć kod lub klucz który go otworzy. Nie używaj siły.
 8. Każdy przedmiot fabularny posiada opis: DOWÓDCA / GRACZ.
  a) Jeśli przedmiot przeznaczony jest do dowództwa należy go jak najszybciej dostarczyć dowódcy.
  b) Jeśli przedmiot przeznaczony jest dla gracza należy zachować go do czasu podsumowania rozgrywki (nie otwieraj koperty).
 9. Szpieg to postać aktywowana przez dowodzącego w specjalnych warunkach.
  a) Szpieg nie posiada oznaczeń strony rozgrywki.
  b) Szpieg może posiadać tylko broń krótką (pistolet) i eliminować graczy przy jego pomocy lub przy pomocy silent killi.
  c) Szpieg może zakraść na respa przeciwnika celem wykradzenia wywiadu lub prętów paliwowych (posiada dodatkowy pojemnik do noszenia).
  d) Szpieg może kłamać “In game”, może oszukiwać graczy i udzielać błędnych odpowiedzi. Nie wolno mu jednak udawać: że jest administratorem/moderatorem, idzie na respa, ma awarię i wraca do auta, zakłądać kamizelki oznaczajacej trafienie itd.
 10. Zgobyte przedmioty należy składować “pod” flagą respa, nie wolno chować ich po plecakach itd.
 11. Elementy nie objęte powyższmi zasadami uzupełnia Regulami TS.
 12. Na terenie rozgrywki znajdują się ambony myśliwskie i słupy wysokiego napięcia - są to elementy nie biorące udziału w grze. Korzystanie z nich, a szcególnie wchodzenie do nich/na nie jest surowo wzbronione.

Postscriptum
Wybaczcie autoironie, ale wiem że cześć osób już na starcie będzie malkontencić (bo znowu las, bo znowu puszcza, w Szczecinie nie ma cqb, Szczecin to tylko las, ile można do lasu, dajcie mi jakiś budynek, tu się nić nie dzieje, inni to maja lepiej, kiedyś to było… ) :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tych którzy chcą bezstresowo spróbować czegoś “nowego” zapraszam.

Znowu las, znowu puszcza, w Szczecinie nie ma cqb!!! Szczecin to tylko las! ile można do lasu? dajcie mi jakiś budynek! tu się nić nie dzieje !!! inni to maja lepiej, kiedyś to było…

(Dzięki, nie muszę pisać wystarczyło wkleić :wink:)

Pechowo raczej nie będę mógł ale niech ktoś porobi zdjęcia!

Proszę :wink: Malkontenctwo odfajkowane możemy lecieć dalej z tematem :wink:

I tutaj poza tematem cqb :stuck_out_tongue: , pojawia się wiele innych czynników. CQB można zawsze skoczyć na Jęczydół lub strzelnicę w tych rejonach, nieprawdaż?

Nowa Mapa, jak w grach… Po chusteczkę? Ale tak, chętnie człowiek pozna nowe miejscówki.

Czy targać ze sobą cały szpej, czy może repkę wymienić na parkingu? Wiesz Gawronie, że mam coś do testów :smiley: Pytanie retoryczne :slight_smile:

Czekamy na szczegóły, dzięki ci za propozycję :smiley:

W końcu coś nowego.
Good job! :wink:

Będę !

A to nie jest teren ostro zaorany przez drwali? Zwłaszcza od strony Binowskiej?

Jak potrzebujecie nowych miejscówek to zapytaj, jest w chuj lepszych części lasu :slight_smile:

Drzewka raczej młode, ale golizny nie ma :wink: obok jest teren Natura 2000, więc niewiele mogli się nawycinac ( nie licząc obszaru ochronnego linii wysokiego napięcia)

Niewielkie tło fabularne nakreślone w drugim poście.

Potrzebuje dwóch przywódców, którzy mogą też zbierać już swój zespół :wink:

PRAWOSKRĘTNI (niebiescy):
-(d) Francun [Aggressive]

 • Juzef [tCh]
 • ElektroTME [tCh]
 • Świeżak (ElektroTME)
 • Sasza [Aggressive]
 • Owi [Aggressive]
 • Konik
 • Turboruchacz
 • Butla
 • nwm_4


  LEWOSKRĘTNI (czerwoni):
  -(d)
 • waYne (sssc)
 • Diabeł
 • Olivier
 • Wiciu
 • Silver
 • Mizo
 • MuminModzno
 • Pioter
 • Saviour
 • dudeq

Poproszę do Prawych. Lubię karłów z kotami. Ja i kumpel, ale żaden z nas nie chce dowodzić

Zgłaszam się do niebieskich, na d-ce. :sunglasses:
Franc wraz z ekipą Aggressive
Jednak co konserwa to konserwa :sunglasses:

Zgłaszam się do niebieskich, z ekipą Agressive

Juzef
Co trudnego w kierowaniu zespołem ? Masa materiałów w necie i na forum. A jak się nie chce czytać to wymyślać samemu. Wtedy łatwiej o blamaż. No i odkrywasz koło. Generalnie wystarczy trzymać się kilku zasad i mieć posłuch wśród kompanów. Inna bajka kierowanie kilkoma zespołami. Dlatego dobrze zacząć od swojego zespołu. Tu dopiero się zaczyna zabawa ]=)

Slayer, wybieram się pierwszy raz od dłuższego czasu na niedzielę i mam kilka replik do przetestowania w boju.
Dowodzenie nie tym razem :wink:
Kumpel natomiast świeżak :grin:

Proszę do niebieskich :slight_smile:

Konik i Turboruchacz do NIEBIESKICH bo chce być z Saszka :smiley:

Butla do niebieskich wpisz powód

Czerwoni!

Poproszę do Juzefa (będę z pełnoletnim świeżakiem więc +1)

Czy nowa miejscówka jest dodana do mapy dojazdów? Bo nie widzę pozycji "
Wzgórza Bukowe".