15.03.2015

I uwaga! ,Dobra" wychodzi na prowadzenie :smiley: Cóż za emocje! :sunglasses:

Zaraz ktoś zacznie przyjmować zakłady… :smiley:

uwaga spoiler

Dobra wygra :wink:

Kurde takiego wyrównanego pojedynku na wybór mapki to jeszcze nie widziałem :smiley: Ciekawe co wygra (nie głosuję, gdyż nie jestem pewien czy będę ale zaznaczyłbym wiskord :wink: ).

Jak będę miał transport to Dobra, ale nie głosuję żeby nie było :>

tylko na tyle was stać ? 2 zajebiste miejscówki i tylko tyle głosów ? słabo panowie słabo :stuck_out_tongue:

Ludzie! Nie bać się Spoona :smiling_imp: zróbmy mu na złości i nie dajmy mu tej satysfakcji, głosujmy na ,DOBRĄ"!!! :mrgreen:

Nie róbmy sobie na złość i głosujmy na Wiskord :stuck_out_tongue:

Dobra , “DOBRA” na prowadzeniu , która miejscówka zwycięży ? Cóż za emocje , co to będzie , no co to będzie … nie bać się klikania i głosować :wink: :smiling_imp:

Do tych, których męczą limity tak jak nas i czytają odpowiedzi typu kup sobie nowa replikę…Limit respektuję ale to nie znaczy, że się z nim zgadzam :slight_smile:

Nasze repliki maja jakieś 380 fps, strzelamy się i CQB i w terenie. Dziwi mnie podejście do limitów fps a nie podejście do ochrony twarzy jaka się stosuje na strzelankach forum. Jest nas około 12 i z uwagi na limity nie uczestniczymy w spotkaniach a chętnie byśmy się wybrali poduczyć i poznać nowych ludzi. Zaznaczam, że nasze repliki mają standardowe sprężyny które na chrono dają wynik 360 - 385 fpsów.

Jesteśmy dorośli, nie mamy więcej niż 380 fps ale co nas różni to to że mamy pełną ochronę twarzy, hełmy, gogle, stalkery i inne bzdety tak, żebyśmy mogli normalnie pójść do pracy a nie okularki z prześwitami, brak rękawic i odkryte szyje. Między 350 a 380 jak ktoś dostanie po paluchach to tak samo boli jak nie ma rękawic.
Mam pytanie. 350 fpsów w Wiskordzie z 6 metrów w szyje czy prosto w pysk nie zostawia śladów ? I proszę nie mówcie mi że strzelacie tylko w korpus.

Myślę, że osoby odpowiedzialne za moderacje taktycznego powinny podjeść może inaczej do tego tematu i złożyć nacisk na ochronę ciała a nie czy kuleczka leci 100m/s czy 120 m/s bo różnica jest żadna.
Nikogo nie atakuję ,tak sobie napisałem moje luźne przemyślenia.

Podejrzewam, że ta polemika nie znajdzie, żadnego uznania ale napisałem bo smutno jest czytać jak dużo ludzi odpada ze strzelarek ze względu na limity. A może taki jest zamysł … nie będę nic pisał o komentarzach typu kup sobie inną replikę, nie staż mam ich kilka ale nie każdy z nas sobie może na to pozwolić.
Usunięto treści niezgodne z regulaminem . Spoon

Pozdro.

Szczerze ? Co mnie obchodzi to czy ktoś ma zasłoniętą szyje ? Albo czy ma maskę stalkera? Niech ma okulary który wytrzymują 600 fps z przyłożenia. Nie moja sprawa czy ktoś dba o zęby czy brak śladów na ciele.

Wole limity niż kupować coś co będzie sprawiać że gra będzie uciążliwa np z powodu maski stalker czy hełmu którego nie lubię nosić (ja przyzwyczajony ale mam znajomego który nie lubi noszenia hełmu i nie nosi)

Ja kupiłem hełm noszę ale to nie dlatego że chce chronić moją łepetynę tylko zakupiłem by nie oberwać kulką w aparaty słuchowe, kominiarkę noszę w budynkach, w zielonej rzadko stosuje. Ja nie płaczę jak mam ślad na policzku po kulce, ktoś się spyta od czego to odpowiadam że dostałem kulkę na ASG. To sport extremalny i takie rzeczy się zdarzają. Jeśli chcę to się zabezpieczam jeśli nie to moja sprawa.

Moim zdaniem jedyne co administracja powinna zrobić w zwiększenia ochrony to zakazać stosowania masek z siatką.

Strzelanka jest jedna. Głosowanie jedno. Koniec.

Oczywiście z uwagi na fakt, iż moderatorzy tego forum to dziwki spełniające wszystkie airsoftowe sny będziemy niedługo rozdawać za friko maski, ochraniacze i inne duperele żeby każdemu zrobić dobrze. Zwłaszcza tym, którzy do każdego rozwiązania potrafią dorobić problem.

Tak, post nie spotka się z uznaniem.

A tak po za tym, jedyne limity są co 2 tygodnie (praktycznie co 3) na wiskordzie,a tak to limit nie istnieje.

Limit 350 fps jest umownym limitem ogólno światowym uznanym za “bezpieczny”, nie jest to nasz wymysł ale aprobujemy taki limit. Niezamiezamy go podnieść ani o 10fps z tego względu iż następna osoba za jakiś czas napiszę a czemu nie 400fps ? I tak możemy podnosić i podnosić. Nie zamierzamy też wymagać dodatkowej ochrony poza okularami ( spełniającym normy).

Kiedyś nie było limitów w CQB i krew się lała znacznie częściej niż dzisiaj. Idąc tokiem myślenia że 350 a 380 to nie wielka różnica to zaraz będzie takie same porównanie 380 a 400fps.
Według mnie taniej jest kupić nową sprężynę za 30zł by spełnić limity niż kupować gogle maski i co tam jeszcze jest potrzebne.
Kolejna sprawa to parowanie okularów czy gogli jak nosze maskę, hełm. Po prostu bardziej się pocę i nie ma bata by zapobiec parowaniu. Nie wspomnę o wygodzie.
Więc tak jak pisałem na początku - wymienić sprężyny to nie jest problem.
Co do postów w których ktoś piszę kup sobie drugą replikę są nie na miejscu!!!

No chyba jakieś jajca, jest regulamin przyjęty i nagle zaczynamy się z nim spierać, eee raczej zaczyna się z nim ktoś spierać, regulamin ustanowiono, jest statutem forum i tyle, szukanie dziury w całym, próby zamian pod czyjeś widzimisię to jakaś masakra, roszczeniowość “młodych” staje się straszna, nie raz dostałem z CQBowej broni w uda czy w brzuch i kończyło się na siniakach, czy rozcięciach skóry, ale zawsze było chronowanie, przy mocniejszych replikach … i teraz hejty będą o 5 czy 10 fpsów … ustalono limit i on obowiązuje… nie wiesz co zrobić ?? wymień sprężynę, rozłóż replikę na części i złóż, to może lekko rozszczelnisz, zawsze możesz śmigać z pistoletem (sam biegałem i polecam przy CQB), ale do ku… jasnej … mamy zasady, przestrzegajmy ich, to nas różni od zwierząt: umiejętność przestrzegania zasad!!! echhhh nie jestem adminem więc skończę w tej chwili komentowanie tego problemu :frowning:

Oj bez przesady, pojawił się limit to specjalnie kupiłem glocka. Bereta gazowa za 70 zł na taiwangun(nie masz kasy? Polecam skarbonkę i np jak ja co tydzień wrzucać kieszonkowe (10 zł ) lub jakieś grosze) i możemy grać wychodzi tyle co chińska maska bez atestów.

Panowie, niestety ostatnie zdanie, które było kwintesencją mojego postu zostało wycięte. nie o limitach tak naprawdę pisałem tylko o propozycji dla tych których nie stać na inne repliki czy ni chu… nie wiedza jak zmienić sprężynę bo są poetami… . Oczywiście reg forum jest jaki jest i trzeba go respektować, skończmy więc watek rozpoczęty przeze mnie, bo obecny kształt postu wzbudza w was złe emocje… .

Wymienię sobie sprężynkę albo poskładam moją MP5 i wtedy wpadnę się z wami zabawić.

pzdr.

Uważam, ze sprzeczność i rację są po obu stronach. Każdy z nas prawo się wypowiedzieć, ale jednak regulamin istnieje od dobrych paru miesięcy i dotychczas nikt nie miał z tym problemów. Co do różnicy między 350-380fps to moje zdanie jest takie, że to rowniez może byc zależne jest od chrono, gdyż np. miałam pomiar w Gunfire i jest niemalże 17 fpsowa różnica, oczywiscie tu, na miejscu wyszło więcej fps, fakt, no że mi to różnicy nie robi, bo mieszczę się w wyznaczonym limicie. Dyskusja moim zdaniem niepotrzebna, tym bardziej pod postem ,Strzelanki". Takowe negocjacje powinny zostać wymienione bezposrednio z adminami tego forum. Tyle ode mnie. Pozdrawiam :wink:

Co do FPS była dyskusja i większość była za wprowadzeniem limitu CQB. Nigdy wszystkim się nie dogodzi. Jednak w tej sprawie rozsądek wziął górę. To nie była wyłącznie decyzja Administracji. Forum jest dla wszystkich i każdy ma prawo się wypowiedzieć.