08.08.2021

Widzisz, ja mam problem z takim czymś, bo znam ludzi, którzy prowadzą legalne firmy eventowe, pozadłużali się i płacą prawdziwe pieniądze do gmin czy innych powiatów, żeby dzierżawić ziemię pod swoje “pola paintballowe”.

Natomiast z tego co widziałem w niedzielę, to prawdopodobnie miał miejsce przypadek, gdzie też ktoś sobie ma firmę eventową, organizuje takie wydarzenia (w tym przypadku, sądząc po wieku dzieciaków biorących udział, pewnie jakaś osiemnastka), kosi za to kasę, ALE jest nieuczciwy i już pieniążków za dzierżawę pola płacić nie chce, więc jedzie do lasu na nielegalu zarabiać sobie kase.

Dla mnie to taki sam przypadek, jak firma A płaci hajs za wywóz śmieci, a firma B wywala po kryjomu śmieci do lasu → komercyjny (za kasę!) paintball na nielegalu, bez to właśnie taka firma B.

Mszaan to mam dla ciebie kiepską wiadomość.

Taktyczny też nie powiadamia nikogo że robimy cotygodniową imprezę - jest ona totalnie tak samo legalna jak właśnie event paintballowców który ci tak nie pasuje. Różnica jest taka że nikt na tym nie zarabia, choć ile zarobiła firma od osiemnastki mało mnie interesuje.
Żeby być zupełnie w zgodzie ze sobą powinieneś zrezygnować z chodzenia na te nielegalne imprezy.

Mam wrażenie, że nie tyle nie rozumiesz o co mi chodzi, co nie chcesz zrozumieć.

  1. Spotkania z taktycznyszczecin - niezorganizowane, bezpłatne spotkanie grupy hobbystów → grupa osób fizycznych spotyka się w celu realizacji wspólnego hobby, podobnie jakbyśmy wyszli razem na spacer pozwiedzać miasto.

  2. Paintball w lesie - zorganizowania i komercyjna (organizator = firma, uczestnicy = klienci) impreza, regulowana przepisami prawa. Jeśli jak podejrzewam, firma czy tam osoby organizujące event użytkowali ten teren bez zgody regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, to już z tego tytułu robili to nielegalnie, ponadto był to tez czyn nieuczciwej konkurencji (w stosunku do innych firm, które płacą itp. za tereny, na których organizują eventy.

Ponadto:

  1. To nie był “event paitballowców” tylko trójka organizatorów którzy ustawiali stoliki, udostępniali sprzęt (markery i kulki) dla uczestników, ustalali reguły i dbali o ich przeszkolenie. Uczestnicy to nie były samodzielnie przygotowane do zabawy osoby, tylko grupa młodzieży, która wg mnie wynajmowała sprzęt.

  2. Nijak nie miało to znamion niezorganizowanego odgórnie spotkania, za to w pełni wyglądało jak typowy, komercyjny event firmowy/integracyjny/ wieczór kawalerski itp., jakich pełno można chociażby wyguglać.

Czy różnicę pomiędzy jednym, a drugim spotkaniem i moją logikę za nią stojącą wystarczająco klarownie unaoczniłem?

Jeśli jest tak, jak zakładam, była to zwyczajnie usługa firmy eventowej “Paintball na 18stkę” czy coś w tym stylu, to było to podejście tzw. “Janusza Biznesu”, czyli jak to zachachmęcić, aby kabze sobie nabić, ale przypadkiem nie zapłacić. Takie coś wywołuje we mnie sprzeciw, bo jest nieuczciwe i niesprawiedliwe, a to powinno sprzeciw wywoływać w każdym.

Mam nadzieję, że nie będę już musiał się więcej na ten temat rozpisywać…

Właściwie to ty też wywozisz śmieci (kulki) do lasu - i co teraz? Powiesz “ale ja ma biodegradowalne”. Wyrzucanie do lasu reklamówek biodegradowalnych też jest legalne?

Proszę skończ już temat bo w tym kraju niewolników można legalnie tylko pić piwo podczas oglądania meczu i łowić ryby (choć nie zawsze)

Panowie, skończcie gównoburzę tutaj - Pirania jest na tym terenie na legalu, ze zgodami. Współpracujemy z nim na różnych polach i nie ma sensu robić sobie problemów - bo obie strony na obecnym stanie korzystają.

To nie był żaden czyn nieuczciwej konkurencji. I zostawcie ten temat bo niczemu to nie służy.

Nie wiem o co jest ta gówno burza lasy państwowe są dla wszystkich nawet dla tych co komercyjne zbierają grzyby lub artefakty z czasów ll WŚ :sunglasses:

Przesympatyczny kolego Mszaan, wyjaśnij mi proszę kilka kwestii:

  1. Ile straciłeś własnych pieniędzy na tym że tego dnia na tej samej miejscówce odbyło się spotkanie paintballowe ?? i dlaczego tak bardzo drążysz ten temat ?? I co tak naprawdę Cię to obchodzi ??
  2. Dobrze się bawiłeś tej niedzieli ??
  3. Czy w jakikolwiek sposób grupa ludzi która tego dnia grała w kulki na farbę przeszkodziła Ci w wspaniałej grze jaką jest airsoft ?
  4. Czy wyczuwam tu społeczniak, który chce udowodnić nie wiadomo w zasadzie komu i nie wiadomo w sumie co ?? (przyjmuje że chciałeś być fajny i podlizać się reszcie naszego środowiska szkalując farbiarzy… no sorry stary nie siadło i spotkał Cię lekki lincz ze strony tych bardziej obeznanych we współpracy jaką Taktyczny Szczecin prowadzi z innymi środowiskami) Bo ktoś w tym chorym kraju próbuje prowadzić firmę i zarobić na chleb ??
  5. Oczywiście zweryfikowałeś jaka to firma organizowała i jesteś w 100% pewien że akurat nie miała pozwolenia od nadleśnictwa na przebywanie tego dnia na ściśle określonym terenie oraz nie uiściła odpowiedniej opłaty ??
  6. Jesteś pewien że byłeś w pełni legalnie tego pięknego dnia w tym że miejscu strzelając z plastikowych kulek w lesie Państwowym ??
  7. Myślisz że firma która tego jakże cudownego dnia nie odgryzie się naszemu środowisku i zrobi nam większe przykrości ??
  8. Znasz doskonale warunki współpracy właśnie z tą firmą a Taktycznym Szczecinem dzięku któremu masz okazję spotkać się z kolegami i postrzelać plastikowymi kulkami w lesie Państwowym (oczywiście jestem święcie przekonany że po tej jakże cudownej gdzie posprzątałeś każdą wystrzeloną kulkę prawda ?? )
  9. Skąd wiesz w jakich okolicznościach ta grupa pasjonatów kulek na farbę była tego słonecznego dnia na tej że samej miejscówce na której ty spotkałeś się z grupą pasjanatów plastikowej kulki ??

Więcej pytań nie mam. Jeżeli masz ochotę zgłoś proszę sprawę do wybranej przez siebie służby bo masz do tego prawo, ale zadaj sobie jedno ważne ale to strasznie ważne pytanie po jakie prącie chcesz to robić ?? przeszkadza Ci ktoś ?? Pamiętaj że kij ma dwa końce i Ty oraz grupa pasjonatów plastikowej kulki może komuś następnym razem przeszkadzać na tej wytwornej miejscówce jaką są mosty lub inny teren puszczy bukowej :slight_smile: A jeżeli cokolwiek Ci nie pasuje lub/i nie podoba to porostu weź swoje zabawki i swoich kolegów i idźcie bawić się do innej płatnej piaskownicy u swoich znajomych, którzy płacą prawdziwe (nie taką z monopoly, nie rozumiem stwierdzenia prawdziwe pieniądze, to są jakieś takie inne nie prawdziwe ?? aaa krypto waluta, OK ) pieniądze na zajem specjalnie przygotowanych pól paintballowych i tam czerpcie przyjemność z grania w cudowne hobby jakim jest airsoft :slight_smile: I tak swoją droga nie wiem czy chciałbym się z Tobą kolego strzelać w przyszłości bo jak wygra KRZEKOWO to Bóg jedne wie czy nie do doniesiesz odpowiednim slużbą na swoich kolegów ze nielegalnie biegają po terenie należącym do wojska :wink: (taka dygresja i przemyślenia)

Gorąca prośba z mojej strony weź daj se chłopaku na wstrzymanie a całą energię i wysiłek przenieś na dokładne przeczytanie i zrozumienie mechaniki w ONM (ostatnia niedziela miesiąca) aby nie było sytuacji jak na 1 edycji kiedy nikt z zielonej ekipy nie zrozumiał tak podstawowej rzeczy jak leczenie gracza po trafieniu :slight_smile:

p.s.
Bardzo mocno się powstrzymywałem od użycia słów powszechnie uznanych za wulgarne i tak sarkazm i kąśliwość jest w każdym wyżej napisanym zdaniu i tak są to pytania retoryczne na które nie oczekuje w najmniejszym stopniu odpowiedzi :slight_smile:
Strzelajmy się kulkami tak szybko odchodzą :slight_smile: a nie zakrzątajmy sobie głowy “problemami” błahymi i nie szukajmy na siłę zwady bo to co administracja TS budowała (chodzi mi o porozumienie i współpracę) przez kilka lat jakiś świeży gość (tak mam na myśli Ciebie) chce popsuć w czort wie jakim celu i po co i na co :slight_smile:

Po stokroć trzymam za to kciuki z całych swoich sił, choć niewiele mi ich zostało po przeczytaniu Twoich postów :slight_smile:

Pozdrawiam i miłego wieczoru :slight_smile:

Przesympatyczny kolego Wayne, nie lubię za bardzo wycieczek osobistych, a widzę, że celujesz bezpośrednie we mnie swoimi podkreślonymi na czerwono tekstami

Żeby nie zaśmiecać dalej forum mogę na Twoje pytanie odpowiedzieć wprost w oczy na kolejnej strzelance, nawet jeśli te dziewięć pytań zadałeś retorycznie - jednak patrząc na objętość kosztowało Cię to trochę wysiłku, uważam, że zasługujesz na chociaż kilka odpowiedzi :slight_smile:.

Czemu temat mi nie pasuje opisałem szczegółowo, tak samo dowalam się do ludzi którzy krzywo parkują, jeżdżą po rondzie na zewnętrznym, wpychają się w kolejkę czy drą pod moimi oknami o 1 w nocy - bo mi to nie pasuje, a jak mi coś nie pasuje, to na to reaguje.

Jeśli komuś ta moja cecha nie odpowiada, to może mi to powiedzieć w oczy, nie jestem anonimowy i nie wstydzę się konfrontacji :slight_smile:. Na pewno będzie to dojrzalsze, niż wycieczki osobiste na forum.

A tutaj padła jedyna normalna odpowiedź na moje pytanie, które brzmiało

PS. Czy ktoś kojarzy w ogóle, czy paintbalowcy którzy organizowali te urodziny czy co tam było po nas to przyjechali na legalu?

.

Nawet dodałem emotikonki, aby potraktować to z przymrużeniem oka - no ale jak zostałem zaatakowany, trzeba było się bronić.

Obiecuję, że już tak rozrabiać nie będę, a jw. napisałem - jeśli ktoś ma do mnie jakiś problem, zapraszam do omówienia go w rzeczywistości, krytykę przyjmuję dosyć dobrze - poza tym, nie mam tylu nieproduktywnych calli w tygodniu, abym znalazł więcej czasu na takie inby w internecie, niestety :frowning:.

proszę byś nagrał gdy będziesz odpowiadał i wrzucił na forum bo to wygląda jak chujowe wymigiwanie się od nich, pozdrawia

Nie cwaniakuj bo sam widać nie doczytałeś posta Wayne, gdzie:

tak są to pytania retoryczne na które nie oczekuje w najmniejszym stopniu odpowiedzi

także jak już napisałem offtopa ciągnąć nie będę.

Jak chcesz tobie też mogę na nie odpowiedzieć osobiście, bez chujowego wymigiwania się skoro tak wolisz. Tylko będziesz musiał pokazać mi się z twarzy, bo misia w mundurze z twojego awatara nigdy na strzelance nie widziałem, więc raczej cię nie poznam.

Myślę, że ta dyskusja nie ma dalszego sensu bo nie prowadzi do niczego dobrego. Proszę zatem o nie pisanie dalszych postów dotyczących zaprzyjaźnionych z nami farbiarzy oraz o nie czynienie dalszych wywodów w temacie zeszłej niedzieli.

Aby zakończyć ten wątek przyjemnym akcentem chciałbym zauważyć, iż mam nieco doświadczenia w rozładowywaniu napięć wywołanych podobnymi dyskusjami. Bardzo chętnie podzielę się gromadzoną przez siebie przez wiele lat fachową wiedzą z zakresu mediacji, relaksacji i negocjacji, może nawet przeprowadzę krótki pokaz przed kolejną niedzielną strzelanką. Potrzebne nam będą wstążka, kilka czystych kartek formatu A4, krzesło oraz bandaż elastyczny. Potrzebuję również ochotnika, który zgodzi się włożyć sobie w odbyt żywą kunę.

Dobra, starczy tego dobrego. Zamykam ten temat.

Panowie i Panie temat został wyczerpany w 100% tak jak KMK zaznaczył temat zostaje zamknięty.
Wszelkie niejasności zostały wyjaśnione na PW

@Grab daje Ci oficjalne ostrzeżenie.

Miłego dnia i pysznej kawusi :slight_smile: