tuning specny SA-A03

WITAM
sprawa wyglada nastepujaco po paru strzelankach doszedlem do wniosku patrzac na kolegow i ich giwery ze trzeba zainwestowac w jakis tuning chce z tej mojej mk przerobic ja na pól snajperke jakas luneta i wiecej fps. prosze o pomoc kto by sie tego podjął i skąd graty do tego i jakie.

“Półsnajperki” albo ‘parasnajperki’ - bo chyba o to chodzi, bym nie robił z repliki karabinu szturmowego, do takiego tuningu mocowego musiałbyś w specnie chyba wymienić wszystko od zera, żeby to miało ręce i nogi :wink:
Co do samego zasięgu z części ‘nie wpływających na siebie’ możesz wymienić gumkę na czarną systemę/zieloną G&G (~30zł), lufa na precke (najlepiej prometheus ~300zł), komora na jakąś CNC (np. retro arms, prowin, airsoft pro ~120zł).
Dalszy tuning (czyli bebechów w gearboxie) to bardziej skomplikowana sprawa, bo wymiana jednej części pociąga za sobą wymianę innych, np. wymieniając spring na mocniejszy musisz zmienić batkę/silnik na mocniejsze żeby je uciągnęły, zębatki też nowe, żeby stock się nie posypał etc etc
Możesz pokusić się o wymianę zespołu cylindra, co powinno dać pare fps - ale na ‘parasnajperkę’ bym nie liczył

wiedzialem ze ktos tak napisze ze nie warto bo od tego sa snajperki a szturmowy to szturmowy ale chcem go podrasowac aby zasieg byl zadowalajacy i fps tez.wookie mowisz o samych bebechach gerboxa ale zmieniach polowe rzeczy za ok 600zl to gerbox tez by sie przydalo na logike wstawic lepszy i cichszy? niektorzy napisza kup sobi w tej cenie nowa replike np snajpere a;e co z tego ze kupi sie nowa jak w stoku i tak bdzie trzeba stuningowac zeby to mialo rece i nogi.a kogo polecasz ???

Robienie parasnajperki z repliki, która ma lufę o długości 363mm mija się z celem.
Zrób jak Wookie napisał, dokup ACOGa 4x32 zamiast jakiejś fikuśnej lunety i będziesz miał zacną pukawkę :sunglasses:
Jeżeli koszt Promyka Cię odstrasza, zawsze możesz porozglądać się za jakąś precką Madbulla lub Guardera.

no niby masz racje a kto jest specem od takich imprez tuningowych na forum i kto moze podpowiedziec z technicznej strony?

Pisz do Pana o ksywce Hyde, naprawdę zwą go Fate.

Nie pisz do Pana HYDE bo nie zrobi teraz żadnej repliki. Bawi się w rodzinę :wink:

Specna ma zasię zadowalający. Po wymianie gumki, lufy i sprężyny na markową M120 ewentualnie M130 będziesz miał ok 460fps. Jeśli to Ci nie wystarczy to zmień replikę na taką co ma lufę powyżej 500mm.

Zrobić może nie zrobi ale doradzić doradzi :wink:

Zacznijmy kolego od tego ile chcesz na to kasy przeznaczyć … Możemy razmawiac o przedziale 300- 600-900 i 1500 zł powiedz ile masz kasy to będzie nam łatwiej powiedzieć co możesz kupić :slight_smile:

Pic polega na tym ze niemam okreslonego budżetu bo za jakosc trzeba placic a w moja specne nie bede ladowal gratow typu babajaga. na strzelankach widzialem juz mk z lunetami tlumikami itp.chce aby graty byly wytrzymale zeby nie rozwalil mi sie gearbox i zey miala w miare daleki zasieg piszac o snajperce troche mnie ponioslo ale zeby bylo git.propozycje propozycje i kto mi to ogarnie po sprzezyne itp itd i firme zeby byla sprawdzona i solidna a cene przemysle i wtedy wam powiem.a i jaki celownik czy luneta jakie przyblizenie podeslijcie link

Nie masz określonego budżetu, to znaczy, że budżet jest bez limitu? :smiley:
I czy zależy Ci na systemie szybkiej wymiany spręzyny, czy ta replika ma być wyłącznie na las?
Z celowników lunety nie bierz, zrób z tej Mki mocny szturm na 450-470fps, to w zupełności wystarczy. Najbardziej praktyczny wydaje mi się, że będzie jakiś acog, tak jak wcześniej pisał Aydyn

pic polega na tym że jak nie podasz mi górnego limitu to rozpiszę ci set za 1500zł ale czy to ma sens -.- ?

Spoon a nie mozesz mi napisa mi dwoch przedzialow gorny i srodkowy.a co do wookiego no szturmowy karabin ok czy bede sie strzelal w cqb hmmm nie bylem jeszcze niewiem jaka to zajawka na razie podoba mi sie las ale szybka wymiana sprezyny raczej jest w opcji niechcem kupowac drugiej repliki na budynki szkoda bo mam krotka;P

Szkielet Retro Arms v2 qd split 8mm
8mm łożyska ceramiczne kanzen/modify
core zębatki 18;1
nowe kable
mosfet z AB
wzmocniony popychacz dyszy np. systemy
stalowy przerywacz ognia np. systemy
wzmocniony tłok Retroarms
zestaw cylindra np lonex
silnik satan/kanzen
lufa pdi
modify kostka stykowa
modify wzmocniona płytka selektora
(set nie przerobił tysiąca kulek)
całość jeżeli umiem liczyć około 2.5k

Równie dobrze możemy wsadzić
jakieś gb
lufe promyka/kmhead
silnik shs
komore ultimate
standardowy cylinder
zwykłe łożyska
itp.
ciężko jest rozmawiać o częściach jak sam nie wiesz czego chcesz :slight_smile:

to tak po łepkach… ale tak naprawdę to ja się nie znam więc ktoś inny powinien się tu wypowiadać :smiley:

Dobra ponioslo troche;p a powiedzcie mi bo ja w temacie jestem nawet nie zielony zaco odpowiada gumka hop up?zaco odpowiada gearbox, lufa precyzyjna?, sprezyna?,i bateria o wiekszej mocy oraz itp.to wtedy mi bedzie latwiej.spoon ty z tym 2.5k to chyba gorna polka na maxa taki mercedes w klasie gratow co??

o boże to już nie jest akcja do opisywania na free na forum :smiley: podejdź w niedziele do mnie to pogadamy :slight_smile:

Jak bede to podejde chyba ze cie nie bedzie jak ostatnio to bede sie kontaktowal przez forum ale jak ci sie chce mozesz po krotce napisac co zaco szybciej ty mi powiesz niz ja do czytam to gdzies;P

Myślę, że z tymi pytaniami możesz podejść do większości ludzi przed strzelanką :slight_smile:

Specna jak każdy chińska replika cierpi na wiele przypadłości a jej tuning może choć nie musi pochłonąć morza kasy.

Jeśli załeży Ci na zasięgu nie koniecznie musisz robić milion fps bo to nie one noszą kulki :slight_smile:
Komora to zawsze warto zmienić stokowa jest słaba koszt w granicach 120 pln
Lufa jeśli ma to być “snajpa” musisz iść w lufę bore up ORGA o średnicy 6.26 będzie strzelać daleko i celnie, promyki to super lufy ale nie snajperskie a szturmowe.
Do snajpy konieczny jest R-hop koszt 100 pln
Szkielet GB trzeba wzmocnić sorbo to koszt 50 pln
spring polece guardera cena około 50 pln
Tłok ultimate też około 55 pln
Zębatki tu polece większość stalowych możę poza SHS/Core ( to jest to samo, gdzie przypadkowość wykonania jest ogromna) 220-250 pln
silnik HT 150-200 PLN
tlumik do schowania lufy 35-500 pln
Mosfet ja zawsze będę polecał Chimere MK II lub Spectre jeden producent najlepszy mosfet na świecie z masą opcji koszt 350 pln