LIMIT

Pierwsza propozycja dotyczny limitow:

  1. Zostawiamy jak jest.

  2. Zostawiamy jak jest. Ale wprowadzamy CAŁKOWITY(nawet dla tych słabych bo zdarza się że replika 350FPS z full auto powoduje niezłe zamieszanie) zakaz auto w budynku.

  3. Limit 400FPS w budynku i wprowadzamy CAŁKOWITY zakaz auto w budynku.

Chronujemy repliki jednej strzelanki i oklejamy lufy taśmami:

Czerwona - Nie wolno w budynku
Niebieska - Wolno w budynku

Oczywiście nikt nie zagwarantuje że przechronuje się na 350FPS dostanę niebieską a w domu na następną strzelankę wrzucę tam 450FPS.

Tutaj obowiązuje taka sama zasada jak przy trafieniach. Uczciwość.

Sam to przerabiałem i TO DZIAŁA. Jak widzisz lufę z czerwoną taśmą strzelającą do Ciebie w budynku od razu dostajesz kopy i wypad.

Tak to wyglądało na moim przykładzie na Śląsku:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/551111_229444657165716_712728211_n.jpg


Osobiście jestem za opcją 2 albo 3. Czemu? Przerabiałem ONLY SINGLE do 400FPS i nic się nie dziąło ran nie było. A przy dzisiejszych stockach… Jeśli wam nie odpowiada ok wtedy jestem przeciwny jakiemukolwiek AUTO w budynku. Jak już pisałem 350FPS na Full auto też robi niezły rozpierdol z ciała.

Proszę mi sie tu nie denerwować tylko MERYTORYCZNIE wypowiedzieć. Co czemu tak i czemu nie. Admina proszę o pilnowanie kultury rozmowy.

Tak jak pisałem na chacie według mnie wystarczy Ostro i konkretnie bez żadnych wyjątków :
do 350fps w budynku (semi lub full auto do przedyskutowania) i nie 355 czy 360.
Taśmy? według mnie nie potrzebne jeśli gramy w naszym gronie. Duży scenariusz to dobry pomysł oznaczenie taśmą przedział mocy repliki.

Jeżeli ustalimy limit (nie ważne czy 400 czy 350FPS) to dodałbym także jakąs minimalną tolerancje. Jeżeli Chrono pokazuje 345 a raz 355 czy 349 a 353 to wiadomo że można no kurwa 3 FPS nic ni zmienią ot zwykła nieszczelność i błąd pomiaru.

Całkowity zakaz full auto? W takim razie proszę oddać moje 130 zł, które dałem na zbudowanie Gearboxa przeznaczonego specjalnie na ten cel, który generuje (UWAGA!) zawrotne 260 FPS na kulkach 0.25g, dzisiaj mierzone. I nie ma kombinowania. “Mam 400 FPS w eMce, mogę strzelać na singlu?”, odpowiedź brzmi: NIE! Jest ustalone 350 FPS i ani jednostki więcej. Masz pistolet: w budynku TYLKO nim operujesz, nie masz pistoletu: dziękuję, tam są krzaki i tam sobie przykucnij i czekaj aż ktoś się łaskawie wychyli z okna. I teraz czemu zakazać full auto? Bo, załóżmy, Ty nie możesz a inny może bo się w limicie mieści spokojnie?

Raz powiedziałem nie denerwować się.
Dwa nie “kombinować” tylko to jest dziął “PROPOZYCJE”
Trzy Nie chce full auto bo są różne sytuacje w których nie ważne ile masz FPS to full auto może zrobić krzywdę. Wchodza kolesie pruja po całym pomieszczeniu full auto w 3 itp podobne sprawy. Serie z 2m. Poza tym 200FPS na full auto to jeszcze. Ale 350 na full auto już robi kuku. Myślę że zabawa zyskała by na “taktyczności”(hehe) i chętniejszym czyszczeniu pomieszczeń zamiast ustawiania kolesia na końcu korytarza z emka 300FPS który zasypuje wszystko z hi capa.

A odnośnie wydatków też jestem na etapie budowy lowera z 290FPS na pokładzie i jak tak będzie to też będę z tego walił singlem w budnku a full auto na zewnątrz.

Co racja to racja. Limit ustanowiony już jest i taki zostanie, tu nie ma dyskusji.

Z tego co wiem 350 fpsów to ogólnopolski (umowny) limit walki w budynkach, tak gdzieś czytałem bodajże na WMASG. Tak więc przy tym zostajemy. Nie powinno być tak że jest jakiś limit na tryb ognia. Pojedynczy, automatyczny, granat gazowy czy granatnik… jeśli ma mniej niż 350 fpsów może działać w budynku.

Co do tego że 350fpsów na automacie jest niebezpieczne… Przypominam po raz enty, ASG to sport ekstremalny (odsyłam do definicji)

Co do oznaczenia replik, możemy spróbować, pomysł całkiem niezły.
Niebieski - Mniej niż 350 może w budynku.
Czerwony - Więcej niż 350 nie może w budynku.

Oczywiście że jakieś tam różnice typu 2-5 fpsów są normalne, ale nie 10-30 :smiley:

To chyba tyle. Pozdrawiam :slight_smile:

Nie chodzi mi teraz zrobienie zadymy o, ale twoim tokiem myślenia Toobi:

“ASG jest sportem ekstremalnym więc od 400FPS na singlu nikt nie umrze. Bo 400FPS na singlu zrobi mniej krzywdy niż 350FPS na full auto”

Tylko taki przykład.

I pamietajcie TO SĄ PROPOZYCJE. Każdy z nas jest częścią środowiska i każdy ma coś do powiedzenia.

Dokładnie więc niech się wypowiedzą inni jeśli maja jakieś pomysły. Powiem więcej możemy zrobić ankietę lub dwie.
Limit w budynku:
-tylko pistolety
-karabinki max 250 single
-karabinki max 300 single
-karabinki max 350 single
-karabinki max 350 full auto
-karabinki 400 single
coś w tym stylu

Aha jeszcze gwoli ścisłości żeby KMy nie czuły się pokrzywdzone. To NAWET jak wejdzie ONLY SINGLE. To JEDYNY wyjątek stanowi ŚWINIAK! ALE krótkie serie tak krótkie jak tylko pozwala spust/rof. Czemu tak? Bo decyzja ma nie być krzywdząca dla osob posiadających np M60 z 300FPS ponieważ MECHANICZNIE tam nie ma opcji singla.

400 fps może robić niezłe krwiaki na ciele (zależy gdzie trafisz)

Ja to widzę tak: max 350 fpsów i bez auto w budynkach.
Już mówie dlaczego. Pistolet gazowy ma około 300 fpsów i tylko tryb semi (pomijam wynalazki typu Glock 18 czy full auto Desert Eagle :smiley:) i taką broń ma przeciętny airsoftowy gracz do użytku w budynkach. Taki przeciętny gracz nie ma doskoku to kolesia z repliką, która ma ~900 rps na lipolku 11,1 i 350 fps. Podczas walki pozycyjnej w korytarzu nie ma absolutnie żadnych szans podczas walki z takim graczem.
Według mnie przewaga gracza z repliką długą z 350 fps jest wystarczająca (większy zasięg dzięki dłuższej lufie i tym 50 fpsom, więcej kulek w magazynku dzięki mid-capom i sraj-capom, nietracenie czasu na wyciągnięcie klamki podczas wchodzenia do budynku) i tryb auto jest niepotrzebny.

Ok. A jeśli mam Skorpiona, i ma 250 fps, to nie widzę problemu by strzelać z niego full auto. :smiley:

OK to teraz jest kwestia zbalansowania szans pomiędzy użytkownikami pistoletów a replik długich przystosowanych do walki w zwarciu, tutaj mogę się zgodzić, aby było wyrównanie, zakazać strzelania na trybie auto. Jeśli dalej będą wąty, to można ustalić: w budynku pistol ONLY, żadnych długich replik w budynku. A jak ktoś nie ma pistoletu to na miesiąc rzuca fajki, alko i inne używki i kupuje Berettę STTI za 75 zł :stuck_out_tongue:

Pistol only odpada jak dla mnie. Limit i bez auto dla wszystkiego. Wyjątek RKM - wtedy tylko krótkie serie.

Odnośnie replik 100FPS i 200FPS. Można by walic full auto ze skorpiona, ale wtedy następuje komplikacja zasad typu: Do 200FPS full auto reszta semi a ponad 350FPS bez. Cięzej wtedy tego upilnować u graczy.

Na twarz 300 fps robi taką samą krzywdę co 400 fps. Po to są maski, każdy dba o ochronę jak uważa.
U nas zawsze obowiązuje tylko i wyłącznie single, (co prawda bez limitu fps) nikt poważnie nigdy nie ucierpiał. Nie ma też spin, ale są to rozgrywki z osobami, z którymi się znamy od lat i w mniejszym gronie.

Z doświadczenia uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest tryb single, oraz ograniczenie do 400 fps.
I najważniejsze, lepiej powstrzymać palec, mieć fraga mniej, a nie zmasakrować kogoś twarzy :slight_smile:

Widzisz, wy sobie tam gracie z ludźmi których znacie i co do których macie zaufanie, więc 400 fpsów w budynkach u was zdaje egzamin. A na cotygodniowych jebankach niedzielnych często się zdarza, że nie wiemy z kim gramy (bo jest pierwszy raz czy ki chuj :smiley: ). Co znaczy że nie możemy dać kredytu zaufania dla osoby która by chciała nawalać w budynku z repliki, która ma więcej niż 350 fpsów. Vide sytuacja na scenariuszu na Wiskordzie (był limit 400 fps w budynku), gdzie jakiś mózg nawalał z długiej na murzyna wystawiając samą pukawkę zza winkla. Skończyło się tym, że wyjebał kolesiowi z przyłożenia w ryj, a kulka wbiła się pod skórę w okolicach ust i zatrzymała się gdzieś w połowie policzka.

Jestem za klamkami w budynku wszyscy się na to zgodziliśmy więc tak już zostanie chyba że ktoś ma długą do 350 fps

jeżeli pojawiają się nowe osoby toi też wiedzą bo za każdym razem jest poruszany temat o replikach w budynku

NIEMCZE edytuj posty !

Jeszcze takie pytanko odnośnie sytuacji z ostatniego spotkania, gdy obie osoby są w budynku, jedna na jednym, a druga na drugim końcu korytarza, który jest bardzo długi (rozchodzi się o ten na dole w Dobrej), to czy można użyć na single repliki która ma ok 400 fps? :slight_smile:

@Barakuda
Dziękuję za podzielenie się z nami swoim zdaniem na temat limitów fps replik w budynkach.
Zarazem proszę administratorów o stworzenie ankiety w której moglibyśmy zagłosować na propozycję limitów i oddanie decyzji w ręce naszej społeczności.

@Tampon
A co jeżeli wyciągniesz tą replikę, wychylisz się z zamiarem oddania strzału i nagle wyskoczy Tobie koleś 3 metry od Ciebie i odruchowo strzelisz? Według mnie w budynku można strzelać z repliki, która ma mniej niż 350 fpsów i bez żadnych wyjątków.

jeśli z 350 fps nie trafiasz na koniec korytarza to znak że musisz podejść bliżej = kombinowanie z taktyką