Programowanie kanałów PMR

Cześć,
Jak niektórzy wiedzą niektóre radyjka PMR mają swoje pod kanały, zastanawiam się jak wbić na taki pod kanał z baofenga UV-5r

Opcje 11 i 13, T-CTCS i R-CTCS służą za ustawienie podkanału, w tanich pmrkach są to numerki do bodajże 38 podkanałów
http://avantiradio.pl/uploads/files/Baofeng%20UV-5X.pdf - strona 22 tabelka z numerem kanału i odpowiadająca częstotliwość w Hz którą ustawiamy w Baofengu.

Oczywiście jeżeli chcemy nadawać tylko dla grupy na podkanale np 8 to ustawiamy T-CTCS na 88.5Hz, jeżeli chcemy odbierać tylko ludzi z tego podkanału to ustawimy opcję R-CTCS. jak mamy wyłączone CTCS to słyszymy wszystkich i słyszą nas tylko Ci którzy też mają wyłączone CTCS

Dla każdej z 8 częstotliwości PMR jest możliwość ustawienia tego jednego z 38 kanałów.

Dla bardziej zainteresowanych mam kabelek do programowania baofengów z pod chripa, mogę też świadczyć taką usługę za przysłowiowe piwo, kanałom można wtedy nadać nazwy i nie trzeba pamiętać częstotliwośći :slight_smile:

Od 3 lat na forum wisi polska instrukcja do UV-5R: Polska instrukcja obsługi BAOFENG UV-5R

Elektro a za piwo nie chciałbyś wysłać chripa i gotowego do wgrania szablonu ? Bo kabel to ja mam :wink:

A jakie kanały Cię interesują, z jakimi nazwami, oraz z jakimi podkanałami?, masz rozumiem UV-5r.

Może zrobilibyśmy jakiś ogólno-forumowy szablon kanałów z konkretnymi nazwami i wycinaniem, tak kilka pozycji, typu:
organizacja, drużyna A(oznaczeni), drużyna B(nieoznaczeni), druzyna C itd itp?

Chripa można zaciągnąć z: http://trac.chirp.danplanet.com/chirp_daily/LATEST/chirp-daily-20170420-installer.exe

Choć najbezpieczniej jest zgrać konfigurację z Twojego radyjka, potem dokonać w niej modyfikacji i wgrać.
Więc zaopatrz się w nową wersję programu, zgraj obecną konfigurację, ja ją mogę zmodyfikować i Ci odesłać.
Niestety nie mogę zgrać konfiguracji z mojego Baofenga, bo posiadam zupełnie inny model radyjka niż większość z was.
Mam UV-5R TP

Witajcie, temat widzę stary ale może odgrzeję trochę. Czy mógłbyś taką konfigurację dla radia Yaesu ft4xe zrobić. Daj znać proszę.