Mundur ws wp

Cześć Wam, mam okazję nabyć mundur polskich wojsk specjalnych, mam do wyboru letni lub zimowy, krój w sumie ten sam lecz inny materiał, może ma lub miał ktoś przyjemność obcować z obiema opcjami i może się wypowiedzieć, chodzi też o to czy nadaje się on na strzelanki w zasadzie w różnych warunkach i terenach.


Pozdrawiam

Szał Panie!
Multicam typu SUEZ, tkanina typu RIP_STOP. Niska emisja w podczerwieni. Wypas.
Wersja letnia od zimowej różni się wielkością siatki RIP-STOP i grubością/gęstością materiału.
Poza tym są identyczne. Niewprawne oko nie zauważy różnicy.

Też planowałem zakup czegoś takiego, ale grupa do której aplikuję zażyczyła sobie inny typ plamy.

Ogólnie bierz w ciemno. Nie pożałujesz na bank.
Jeśli chodzi o camo, to ma być uniwersalne z założenia. W afganie się wtopisz w skały, ale jak coś jest do wszystkiego, to … wiadomo :slight_smile:

PS: Zazdroszczę okazji. Ja takiej nie trafiłem jeszcze.

dzieki Bober za wyczerpującą odpowiedź, właściwie zaczynam sobie kompletować sprzęt a że nie planuje dołączać do żadnej gruby więc plamy dobieram według własnego uznania, chociaż te mi najbardziej odpowiadają. Z tego co udało mi się zauważyć z różnych filmików na yt. dość sporo osób biega w takim lub podobnym. Okazja nie tam jakiś szał ciał ale za nówkę w sklepie internetowym jak się w ogóle znajdzie trzeba zabulić dużo więcej. :slight_smile:

Pozdrawiam

pytanie jeszcze jedno, mundur jest na osobę 175 cm taki rozmiar, mam 175 cm wzrostu, czyli powinien pasować lecz dużo jest aukcji na których ludzie piszą mundur np rozmiar 169 cm pasuje na osobę 175 cm, ile w tym prawdy i sensu ?

Wymiary są identyczne jak w wz2010, którego używam.
Chodzi o to, że ta bluza zwisa na zewnątrz spodni. Może kończyć się na wysokości pasa, może też kończyć się 30 cm niżej.
Nadal spełnia swoją rolę.
Ważniejsze jest, żeby pasowała na Ciebie w obwodzie klatki, długości rękawów itp.
Zbyt długi można skrócić bez problemu u krawcowej, ale z małego nie założysz raczej.

Najgorszy myk jaki kiedyś miałem, to że kurtka fajna pasowała na mnie idealnie, ale w bicu rękaw był za ciasny i nie mogłem zginać się. Krawcowa powiedziała, że nic nie da się z tym zrobić. Tzn zawsze się da, ale nie warto.
Wysokość jest cacy, tylko obwód klaty sobie zmierz i zobacz czy nie bierzesz za małej wersji.
Reszta pasuje na każdego. Spodnie też szlufki mają, że po zgubieniu 20 kg pasuję w te same spodnie.

polecam polecam sam posiadam i jest to dla mnie best camo.

hiszpan85 skoro masz może mi powiesz czy mi się tylko wydaje czy rzeczywiście spodnie nie mają żadnych ściągaczy i opasek pod nogę jak w mundurze wz2010 ?

mam ten mundur (wersje letnią) całkiem od niedawna.
Ogółem powiem tak, jak dla mnie mundur najlepszy jaki miałem. Camo jest dobre bo nie świeci się jak helikon, krój świetny, dużo praktycznych kieszeni, materiał w dotyku miękki i wygodny ale wytrzymały… po prostu extra ! według mnie wart każdych pieniędzy.
MelboreK, mówiąc o ściągaczach pod nogę masz namyśli te takie sznurki żeby je związać i żeby mundur z buta nie wychodził? Są one w postaci ściągacza (nic wiązać nie trzeba, zaciskasz tylko)

Z racji tego, ze nosze wz.2010 codziennie to powiem, ze rozmiary podawane na metkach mundurów mijają sie z rzeczywistością. Jezeli bys sie zdecydowal to najlepiej przymierzyć przed zakupem. Jezeli nie kupujesz 2 kompletów (letni i zimowy) to osobiscie bralbym ten zimowy. Chodze w takim cały rok i jest ok, w letnim natomiast w chlodniejsze dni jest za zimno.

Tooper w zasadzie z tego co mi wiadomo i mogłem zauważyć w mundurze wz.2010 to letni jest wygodniejszy nosiłem i zimowy i letni, zimowy ma po prostu grubszy materiał, a szczerze powiedziawszy byłem w służbie przygotowawczej w JW i dali nam na zimę tylko letni komplet. W letnim nie raz leżałem po szyje w kałuży na poligonie z powodów mi nie znanych ^^ i szczerze mówiąc obojętnie w czym byś się zimą nie pierd*** to i tak Ci będzie zimno :wink:


HUSARZ-1625_ dzięki za odp.

Pozdro

Co ty za głupoty piszesz ? :slight_smile:

A Ty nie porównywałeś nigdy Helikona i MC innych producentów?

Napisałem że NIE świeci sie jak Helikon :slight_smile:
Prawdę mówiąc Helikon sam w sobie nie jest zły, mundury mają całkiem dobre szwy i są całkiem wygodne, aczkolwiek ich camogrom moim zdaniem ma barwę taką, jakbym postawił przed sobą zdjęcie multicama i chciał go odwzorować w paincie - kolory camogrom’u są zbyt jasne i zbyt żywe w przeciwieństwie do innych producentów :slight_smile:

mundur jutro już będzie leciał do mnie w paczusce :wink: dzięki za wszelkie info

A jakiej firmy i jaki wybrałeś tak z ciekawości?pewnie multi :smiling_imp:

Pisał na początku, że kontraktowy SUEZ.

Camogrom jest wzorowany na Multicamie on nie miał być taki sam :wink:

multicam oczywiście :slight_smile: jak najbardziej mnie przekonuje do siebie

No i mundur już u mnie, bajka!