Gogle + okulary korekcyjne

Witam amoeba juz kupiona czas na ochronę oczu. Noszę okulary korekcyjne, poczytalem w necie i wiem ze można znaleźć gogle zakładane na okulary korekcyjne stąd pytanie czy ktoś z forumowiczów to przerabial i może polecić jakiś konkretny model gogli? Ja znalazłem bolle pilot korzstal ktoś?

bolle dobra firma

podobno na gunfire był kiedyś gogle na okulary korekcyjne sprawdz tam.

Są na bank. Nawet ze dwie osoby u nas na strzelankach widziałem z wkładkami pod gogle.

Bolle x500, aka Bolle Attacker, jeśli dobrze pamiętam.Niektórzy mieszczą korekcyjne pod Bolle x800, ale tu juz dużo zalezy od kształtu twarzy i oprawek.

Mimo wszystko dużo wygodniejsza (choć droższą) opcją są okulary balistyczne z wkładką korekcyjną (np. ESS ICE / Crossfire / Crossbow z wkładką Vice Rx).

Ja korzystam z UVEX Super OTG… co prawda to nie gogle, ale 500 fps wytrzymają i kosztują niecałe 50 zł :smiley:

ESSów nie polecam z wkładką bo odsuwają okulary od oczu co powoduje, że kulka ma duże szanse trafienia w oko z boku między plastikiem a okularami - one się nadają do zwykłego strzelectwa

polecam jakiekolwiek gogle z wiatraczkiem a pod to cokolwiek co ma korekcję

Z wiatraczkiem mam nowe, nigdy nie noszone, z folią jeszcze - oddam tanio. Będę miał na strzelance, jakbyś chciał obejrzeć.

A jak mozesz nosic soczewki kontaktowe - to kup sobie jednodniowe kontakty - ja tak robie od paru lat.
Plus jest taki ze nie parują ci dwie pary okularow, tylko jedna. (a do tego mozesz nosic jakie okulary chcesz a nie tylko dopasowane do wkladki korekcyjnej czy mieszczace okulary).
Oczywiscie trzeba sie przyzwyczaic do noszenia - trwa to jakis czas.
Niektórzy maja problem z zakladaniem soczewek, inni z zdejmowaniem - ale wszystko jest kwestia treningu.
Pierwsze soczewki nakladalem na oczy z 10 min. Teraz to jest kwestia 10 sc.
Mozesz nawet na allegro kupic soczewki na sztuki jak szkoda ci kasy na zakup od razu 20 czy 40 sztuk.
Ja zawsze kupuje o 0.25 mocniejsze niz mam wade w okularach - z uwagi ze na okulary zawsze jest dawane troche mniej zeby nie przyzwyczajac oczy, a na strzelanke raz kiedys chce miec najlepsza mozliwa korekcje wzroku.
Normalnie mam -0.5 wiec niby niewiele.

Soczewki kontaktowe bardzo ułatwiają życie, ale nie każdy może je nosić i na pewno nie można ich dobierać samemu. Pierwsze soczewki kontaktowe zawsze powinien dobierać specjalista - okulista, optymetrysta itp., a już na pewno jeśli ktoś posiada astygmatyzm - wtedy trzeba idealnie dobrać tzw. soczewki toryczne ( nawet jak ma się tylko -0,25 ), a nie kupować je “na pałę” na allegro. I najważniejsza sprawa: owszem moc szkieł okularów daje się słabszą od stwierdzonej wady oka (chociaż to też zależy od wielu czynników i nie zawsze tak jest ), ale moc soczewek kontaktowych daje się trochę mniejszą od noszonych okularów - soczewka jest bezpośrednio na oku i korekcja jest dokładniejsza, więc i moc może być mniejsza.
Także moja rada, chcesz gogle + okulary to słuchaj powyższych rad od Kolegów, jeśli chcesz soczewki to idź do specjalisty :smiley:

Potwierdzam słowa Krzywego. Mam astygmatyzm i używam soczewek dobranych przez lekarza. Słuszne jest także używanie słabszych soczewek od noszonych na codzień okularów. Okulary mam o mocy 2,0, natomiast soczewki 1,5 (toryczne, jednodniowe).

Kupiłem bolle pilot II świetnie mieszczą się pod nie okulary korekcyjne

To zamyka chyba temat: