Buty policyjnych oddziałów specjalnych

Hej,

Dziś widziałem antków w trakcie jakiejś grubej akcji.
Zaciekawiło mnie auto nieoznakowane, z zewnątrz wyglądające na zwykłego busa.
Ich szpej był też inny, niż się można spodziewać.
Kombinezony oliwkowe, kamizelki taktyczne i cała reszta czarne, w rękach MP5.
O, coś takiego:

Ale najbardziej rzuciło się w oczy to:

Każdy z nich miał je na sobie.
Nie mogłem wytrzymać, pogrzebałem w necie…
…i mam.

Proszę. Oto one:

http://www.equipped.pl/lowa-task-force-zephyr/

Fakt, że pieniądz ciężki kosztują. Ale lepszej reklamy chyba nie trzeba…

Miał ktoś z nimi do czynienia? Tzn. z butami, nie z antyterrorystami :slight_smile:

Teraz na strzelanki zabieram wojskowe desanty albo zwykłe trekingi. Ani jedno szału nie robi, ani drugie.

Z informacji które ja posiadam, SPAP Szczecin używa wersji HI czyli tych wysokich (link mamy do wersji MID)

Jako że planuje zakup (odkładam te 755 zł) to coś tam wiem, generalnie buty używane przez ponad 1000 antyterrorystów w Polsce (pewnie więcej ale tyle butów zostało zamówionych dla nich przed ŚDM). Generalnie powstała już lepsza tych butów (nie dawały w niektórych warunkach rady) LOWA TASK FORCE Z-6S http://www.equipped.pl/lowa-task-force-z-6s/

A pytanie dla ciebie:
gdzie widziałeś ich dziś ?

W pobliżu naszej miejscówki “Wiskord” z samego rana.

Czarny matowy bus marki VW T4 ? czy raczej Ford Transit VII

Transit

Lowy (Supercamp, nie Zephyr) mam. Pięć lat noszenia na codzień niezależnie od pory roku, do lasu zwyczajnie było mi ich cokolwiek szkoda (no… kosztowały fortunę. Więcej, niż Zephyry chyba, bo jednak całość skóra licowa, a Zephyry mają sporo tworzywa) - choć też się sprawdziły.

Warte każdej wydanej złotówki.

Tylko, że zadeptałem je niemal na śmierć :blush:

A wracając do butów, SPAP Szczecin:

Trafiają się także czarne modele wśród AT ale sporadycznie że nawet nie chce mi sie szukać fotki.

Widzę Piorun, że na bandziora się nadajesz.
AT są u Ciebie operacyjnie spaleni.
Pewnie nawet numery rejestracyjne ich aut znasz i częstotliwości radiowe.

Nie jestem tak zorientowany, ale wydaje mi się, że te stroje są stylizowane na SWAT ze stanów.
Buciory niby niemieckiej produkcji, ale u specjalsów amerykańskich widziałem coś takiego kiedyś też.

ZS 79…

Znam tylko 1 wozu, tego srebnego forda transita.

Generalnie moda przychodzi ze stanów.

W podobnej konfiguracji biega SWAT Chicago:

W sumie zależy od stanu i jednostki ale bywa że i w innych stanach też jest ta konfiguracja:

Z kolei JW GROM używa trochę inaczej, czarne uniformy, zielony szpej.

SpecShop ma na nie promocję:

Rozważam zakup. Ale wolałbym wyższą wersję. Tzn daleko za kostkę.

Też wole za kostkę. Z racji ceny wole jednak zakupić je w sklepie stacjonarnym po przymierzeniu

Tak, też wolę przymierzyć. Ale jeśli różnica w cenie jest spora na korzyść sklepu internetowego, to zawsze można odesłać je w ciągu 14 dni. Tzn jeśli w nich nie chodziłeś, tylko przymierzyłeś.
Ale najlepszym chyba wyjściem było by przymierzenie ich na żywo w sklepie, a zakup przez neta.

Dokładnie. No chyba że buty znasz jak własną kieszeń (jak ja buty Protektor Grom" że zamawiam po długości wkładki :wink:.

Tak nawiasem, co województwo to inne wyposażenie SPAPu. Warszawa biega w Multicamie, Kraków na Czarno a bodaj Lublin na niebiesko (kombinezony AT2). Ja mam wrażenie, że to nie tyle jest wzorowanie się na SWATcie, co kwestia tego, kto wygra przetarg na wyposażenie/co dostaną od WP :smiley:

Panie, na którym SWATcie i z jakiej epoki mieli by się wzorować…?
Amerykańskie SWATy to nie jest jednolita formacja, żeby była jednolicie umundurowana. I też różne mody tam bywają. Znasz przecież legendę “miejskiego woodlanda” w L.A. SWAT…

Co do SPAPów i innych jednostek AT to chyba czasy gdzie co jednostka to inny mundur się skończyły.
Obecnie w przetargu centralnym zakupiono każdemu buty (wspomniane w temacie), mundur w multicam SUEZ (DWS), combat shirta, czapkę z daszkiem i szalokominarkę w coyote.

Jest to pierwszy etap tego aby wyrównać poziom wyposażenia w poddziałach (i było chujowo ale jednakowo - betonowy żart).

WR KSP już na realizacji było w nowych mundurach (a przecież mają swój własny kamuflaż) tak samo SPAP Gdańsk i SPAP Szczecin.

PS. Przetarg przed ŚDM był robiony.

Piorun wrzucił już zdjęcie chłopaków ze SWATu, którzy mieli podobną kolorystykę, co nasi ze Szczecina.

A to nie wiedziałem nawet. Szkoda, że SUEZ - lepiej by było już chyba jak jest typu oliwkowy/granatowy/czarny mundur. Ewentualnie klasyczna WZtka. AT w sumie to jest Policja, nie Wojsko, więc na cholerę im kamuflaże?
Ale z drugiej strony to może dlatego, że moja opinia o wszelkich odmianach multisra…cama jest negatywna :slight_smile:

Bo AT nie zawsze działa w ściśle rozumianym “bloku” tylko czasem mają “wypady” gdzieś za miasto do jakiejś rezydencji bądź magazynów a tam raczej w czarnym/ciemnym kombi by byli mocno widoczni więc w grę wchodzi MC. No i zawsze fajnie biegać w czymś nowoczesnym :stuck_out_tongue:

Zgodnie z ostatnimi newsami, AT w Polsce ma zostać ujednolice, stąd zakupy SUEZu/MC (a dokładnie to to się ponoć nazywa “Carinthia TRG multicam”), karabinków HK416 (nówki i odzysk prawdopodobnie od JWK). Biega z nimi już oprócz BOA i ZOS CBŚP, Wrocław, Katowice, Poznań, WR KSP i Kraków. Do tego doszedł zakup hełmów od Lubawy dla jednostek, które biegały jeszcze w “Piorunach”.

Co do WR KSP - już dawno nie biegają w “swoim” camo, przerzucili się na kompleciki w olive, teraz już tylko MC, do tego przejście z kamizelek zintegrowanych na plate carriery i wcześniej wspomniane HK. SPAP Gdańsk prawdopodobnie zostanie w ATACSie :slight_smile:

Wcześniej co jednostka to polityka, np. SPAP Gdańsk korzystał z miejscowego Specopsa. Teraz ma to być ujednolicone, pieniążki idą z centrali, jest to szansa dla SATów szczególnie, które mają mniejsze budżety

Edit:
przy działaniach policyjnych AT, kamuflaż sam w sobie dla szturmu nie ma aż takiego znaczenia. strzelcy i ich maskowanie to co innego, ale grupa szturmowa nie schowa się i tak, a prawdę mówiąc, czy to SUEZ, czy olive, czy black, czy plamiak i tak ch*ja da, będzie ich widać