Dzisiaj jest 19 czerwca 2018, 7:15

Kask/Hełm FAST lub PT A-Bravo

Jeśli masz pytania na temat wyboru munduru lub latarki
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Piorun975

Kask/Hełm FAST lub PT A-Bravo

Post26 maja 2018, 15:17

Szukam kasków typu FAST lub PT A-Bravo z atestami np do sportów wspinaczkowych czy innych.
Ktoś coś widział ?

Budżet do 500 zł
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Ajgorę

Re: Kask/Hełm FAST lub PT A-Bravo

Post26 maja 2018, 16:02

Po co ci FAST do wspinaczki? Kup proteca i tyle
Awatar użytkownika

Piorun975

Post26 maja 2018, 17:17

Chodzi o wygląd i funkcjonalność, takiego fasta bym używał normalnie i w razie potrzeby zakładam tylko uprząż, nie muszę się bawić w noszenie w kasków (posiadanie 2 kasków) i przerzucania sprzętu między kaskami. Po za tym FAST ma szyny kompatybilne z innymi rzeczami. Natomiast PT A-Bravo ma zwykłe risy, co sprawia że sporo rzeczy trzeba mieć inne. Sprzedawane były kiedyś przez sprzętmilitarny.pl miały normę na sporty wspinaczkowe (potwierdza to nawet ten artykuł: http://www.equipped.pl/pt-helmets-a-bra ... halfshell/) , tylko że już nie sprzedają. Jeśli nie kupię FASTa to pewnie zakupie PT A-Bravo, nie mniej sprawdzam czy czasem na rynku już nie ma spełniającego moje oczekiwania hełmu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Kaine

Post26 maja 2018, 18:40

Kask do sportów wspinaczkowych...
Kaski do wysokosciowki sa inne niż ludzie którzy latają na lotni, skrzydłach czy coś innego. Jeżeli wiesz że będziesz używał na liny to kup taki który jest do tego preferowany. Jezeli chcesz to mogę przywieźć na grę kilka rodzajów.
Awatar użytkownika

Piorun975

Post26 maja 2018, 19:34

Jeśli kask będzie spełniał normę EN 12492 i z taką normą są sprzedawane PT A-Bravo to spełnia wymagania dla sportów linowych, i jest to w sumie minimum które wymagam od kasku który chciałbym używać głównie do zjazdów np na pokazach czy działaniu linowym np mosty linowe nad rzeką w celu przeprawy. Do prac wysokościowych mam Petzl Vertex, o ile jest bezpieczny to mam z nim problem pod kątem akcesoriów które nosze na hełmie (latarka (lub czołówka), kamera , gogle i do tego chce dorzucić marker i stroboskop). Posiadanie szyn ARC na hełmie ułatwiło by mi przerzucanie sprzętu między kaskiem do lin a kaskiem do stylizacji, kupując FASTa z atestami ten problem mi odpada i mogę nosić na 1 hełmie cały czas i stosować w każdej sytuacji (nie mówimy o pracach wysokościowych tylko o "for fun") a że OPS CORE jest drogi to zastanawiam się czy nie powstały już wspinaczkowe wersje.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Kaine

Post26 maja 2018, 22:07

Do Vertexa nigdy nie miałem problemów podłączyć czołówkę latarkę czy kamerę. Jedynie co ograniczało to ilość noszenia na głowie kg i jak bardzo to przeszkadza podczas wykonywania czynności i ile godzin chodzisz w kasku :) Można obwiesić się szpejem ale co za dużo to niekoniecznie ułatwia w poruszaniu.
Swoją drogą ciekawe ile osób było by chętnie na szkolenie, event linowy.
Poniżej filmik z ostatniego eventu i testów tyrolki :)
https://drive.google.com/open?id=1JdefP ... VcyzHbwM4z
Awatar użytkownika

Piorun975

Post26 maja 2018, 23:17

Obrazek
Obrazek
Obrazek

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Wyposażenie taktyczne