Dzisiaj jest 23 listopada 2017, 9:29

Czarne chmury na airsoftem w UK (ciąg dalszy)

Tutaj wrzucać można wszelakie nowości związane ze światem Airsoftu :)
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Shaw

Czarne chmury na airsoftem w UK (ciąg dalszy)

Post02 września 2016, 17:44

Witam.

Zapewne duża część z was, przeglądając wmasg, orientuje się że pewien posraniec z tytułem, kasą i kumplami w organizacji handlującej bronią (GTA - Gun Trade Association) próbuje poważnie zaszkodzić airsoftowi w UK. Chodzi o to że obecnie legalna moc replik to 370 fpsów dla replik full auto oraz 520 fpsów dla wszelakiego rodzaju DMRów (fabrycznie bez trybu auto) i sprężynowych/gazowych snajperek. Otóż wspomniany wcześniej posraniec wniósł propozycję zmiany w ustawie, która ograniczyła by moc WSZYSTKICH replik airsoftowych do 1J (około 320-330 fpsów). Mało tego posiadanie, sprowadzanie czy próba sprzedaży/zakupu takiej replik wiązałaby się z 5cioma latami więzienia i nielimitowanej grzywnie. W myśl tego zapisu, wszelakiego rodzaju sklepy również nie mogły by sprowadzać replik o mocy powyżej 1J aby zrobić im downgrade do legalnego limitu.

Apeluję o włączenie się do akcji przeciwko wprowadzeniu tego zapisu. Dużo nie trzeba, no może oprócz znajomości języka angielskiego. Airsoft w UK i tak jest już dość upośledzony poprzez liczne nakazy, zakazy i przepisy a taka nowelizacja to prawie jak gwóźdź do trumny. Ja wiem że ktoś może powiedzieć "a co mnie obchodzi airsoft w UK ?", ale fakt faktem airsoftowiec to airsoftowiec niezależnie od narodowości i społeczność naszego hobby powinno sobie pomagać. Poza tym to może być tylko kwestia czasu zanim w Polsce znajdzie się taki popapraniec chcący nam nabruździć a wtedy i my będziemy musieli spiąć poślady i stanąć murem za swoim hobby.

Dołączam link do infografiki na której jest również opisany sposób w jaki można włączyć się w akcję przeciwko temu choremu zapisowi.

http://www.ukapu.org.uk/save-the-airsoft-exception/
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Awatar użytkownika

Shaw

Re: Czarne chmury na airsoftem w UK (ciąg dalszy)

Post03 września 2016, 17:07

UWAGA

Dzisiaj oficjalnie została podana wiadomość o wycofaniu wniosku. Ogromna ilość osób dosłownie zasypała członków Izby Lordów mailami. Gdybym spodziewał się takiego obrotu sprawy nawet nie zakładałbym tematu :) Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym.

Link z wiadomością dla zainteresowanych
http://www.ukapu.org.uk/amendment-to-be-withdrawn/

Temat do zamknięcia.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Nowości ze świata Airfostu