G36 Aresa

co sądzicie o tych gietach ? Słyszałem że warto ze względu na wymiane sprężyny i ogólnie dobra firma jakie jest wasze zdanie a może polecacie coś innego w cenie do 900zł ?

Jeśli Gieta to tylko Aresa. Zagadaj z Toobim ma taką.

G36C

  • Kozackie wykonanie części zewnętrznych, na prawdę miło trzyma się w rękach.
  • Mocny GB, praktycznie nie wymaga żadnych ingerencji na początku. Wyjątkiem może być jedynie cylinder, ale nie wiem czy w każdym modelu tak jest. Ale z drugiej strony, wymieniasz cylinder, koszt około 30zł i sprężynę koszt około 50zł i to wszystko :slight_smile:
  • Szybka wymiana sprężyny. Dzięki temu, przy zakupię drugiej sprężyny jak pisałem wyżej masz replikę zarówno na budynki jak do lasu. Sprężynę możesz zmieniać nawet podczas rozgrywki.
  • Bardzo lekka konstrukcja, kompaktowa wielkość, składana kolba. Z karabinku bez problemu można strzelać jedną ręką, na murzyna czy jak kto lubi. Do tego jak złoży się kolbę to można schować pod kurtkę/bluzę :smiley:
  • Brak baterii i ładowarki w zestawie. Koszt lipo 7,4 i ładowarki około 100-150zł. Zwykła bateria i ładowarka koszt około 70-80zł
  • Wiele osób będzie zazdrościć Ci tak fajnej repliki, więc musisz się przygotować na nędznej jakości szyderstwa z ich strony :smiley:

Tak więc za 1000 masz bardzo dobry zestaw na początek :slight_smile:

Trochę niższa półka, ale moim zdaniem też warto to rozpatrzeć:

G36C

  • Stosunek ceny do jakości,
  • Ładowarka i bateria w zestawie,
  • Bardzo lekka konstrukcja, kompaktowa wielkość, składana kolba. Z karabinku bez problemu można strzelać jedną ręką, na murzyna czy jak kto lubi. Do tego jak złoży się kolbę to można schować pod kurtkę/bluzę :smiley:
  • Brak systemu szybkiej wymiany sprężyny (Oczywiście jest to minus tylko podczas porównania z powyższym modelem),
  • Stosunkowo słaba prędkość wylotowa, dobra do CQB ale troszkę za mało do lasu.

Bardzo mądry wybór jeśli nie chcesz przeznaczy całego budżetu na karabin. W cenie 1000 będziesz miała jeden z powyższych karabinków, mundur, kamizelkę, mocniejszą sprężynę i może jakiś używany pistolet na budynki :slight_smile:

Jako wieloletni użytkownik tego karabinka bardzo polecam :sunglasses:

Toobi to już czytałem i wezmę C tylko po co " cylinder 30 zł i sprężyna 50 " sprężyna też wymagana czy chodzi żeby więcej fps tylko?

Ja miałem w swojej giecie 350 fpsów na stocku. Niestety w obecnych realiach ciężko prowadzić jakieś działania z taką mocą, chyba że to cqb. Cylinder jest typu “0” ponieważ składają GB do wszystkich wersji G36 takie same. A długość lufy w G36c wymaga cylindra typu “2”. Dlatego moim zdaniem wymiana tych dwóch elementów jest niezbędna, aby replika osiągnęła jakąś zdolność bojową :sunglasses:

a sprężyne M130?

Może być, ale na początek polecam Ci 120. Postrzelasz, zobaczysz :slight_smile:

Ok dzięki a ta stockowa nadaje się do CQB ?

Teoretycznie tak. Chociaż nie wiem jak będzie po wymianie cylindra.