Strona 1 z 1

Powrót do ASG - wybór repliki

Post: 29 czerwca 2018, 21:52
autor: Naklon
Cześć!
Ponownie, po X latach, chciałbym wrócić do ASG, jednak tym razem z karabinkiem elektrycznym, a nie sprężynową snajperką. Po przejrzeniu sklepów w oko wpadła mi ta pozycja: https://gunfire.pl/product-pol-11522177 ... ynkow.html
Czy możecie coś powiedzieć o tej replice? Jakość wykonania, awaryjność, powtarzalność strzałów itp? Chcę przez jakiś czas dobrze się bawić bez większego tuningi.
Chyba, że polecacie coś innego w tej cenie.
Pozdrawiam!

Re: Powrót do ASG - wybór repliki

Post: 29 czerwca 2018, 22:37
autor: Gawron89
Można powiedzieć "specna jak każda inna".

A tak na serio, jeśli nie masz super wymagań to taka Specna po wymianie gumki+lufy (w szczególności gumki) i wsadzeniu lipo daje rade ... ;) Nie będzie to wymiatacz, ale spokojnie posłuży na niedziele rozgrywki.

GB jest średniej klasy, ale dzięki szybkiej wymianie sprężyny bardzo przyjemny w serwisowaniu. Pierwszy serwis i tuning to przede wszystkim doszczelnienie - dysza jest plastikowa, a głowica cylindra wymaga przynajmniej wymiany oringa. W 2 dwóch które serwisowałem okazało się, że dysza i komora były nietypowe (przewymiarowane).

Z nowych replik serii "M" w tej klasie nie najdziesz raczej nic ciekawszego... ;)

Re: Powrót do ASG - wybór repliki

Post: 30 czerwca 2018, 9:59
autor: Naklon
Hej,
Dzięki za odpowiedź, jednak z tego co widzę na stronie tej repliki, gunfire mówi, iż jest to wersja upgraded, która ma m in. Metalową dyszę, nie wiem czy udało Ci się doczytać ten fragment. Czy to coś zmienia w zakresie pierwszego serwisowania? :D

Re: Powrót do ASG - wybór repliki

Post: 30 czerwca 2018, 14:10
autor: Gawron89
Masz rację, niedoczytałem.. :) Owszem zmienia to trochę, bo jeśli podzespoły "upgraded" są dobrej jakości do szczelność powinna zostaw poprawiona - choć tak naprawdę upgraded jest chyba tylko dysza i głowica cylindra ... :)

Pierwszy serwis to tak na prawdę zawsze zależy od tego co zastaniesz w środku - czasami seryjne dysze są spoko (wystarczy zmienić im uszczelkę), a czasami nawet te nowe wyjęte opakowania wymagają ingerencji :P Wiec na pierwszy ogień i tak pewnie dorzucisz metalowe zębiska na tłoku + zmienisz jego głowice. Upgradowana dysza i głowica cylindra to 20-80 zł mniej w częściach (zależnie od tego co tam wsadzasz :P )