1911 od KJW i Cyma CM.350lm

Witam, poruszam temat colta 1911 od KJW, ponieważ raz czytam, że jest on dobra replika (chodzi o wersje CO2), a raz że 1911 KJW CO2 to zły wybór. Druga sprawa to pompa od cymy w wersji long full metal. Jest ona trzy strzalowa i z tego co wyczytalem ma ona skuteczny zasieg na okolo 30- max 40metrow. Producent deklaruje 260 fps - tak wiem jest to malo jak na las, ale wlasnie tam chcialbym uzywac tej pompy. Wiekszosc z was potepi moj pomysl, ale pare razy biegalem z pompa po lesie i bylo bardzo fajnie. Poprostu szukam czegos nowego. Zastanawiam sie tylko czy jest mozliwosc lekkiego podkrecenia tej mocy, po to zeby byla bardziej stabilna, no i wyzsza(mysle tu o max 350fps). Lecz do tego sprzetu potrzebowalbym tez klamki, i tutaj moje pierwsze pytanie odnosnie colta 1911 KJW - czy jest wart uwagi. Jakby ktos sie pytal dlaczego pompa do lasu, a nie snajpa czy aeg, to dla tego ze mi nie przeszkadza sredni czy maly zasieg repliki, tylko zalezy mi na podkradaniu sie i wiekszej aktywnosci na polu walki niz staniu z reguly w jednym miejscu i wykaszaniu przeciwnikow z full auto z duzej odleglosci. Nie wszyscy moga sie zgodzic z moim wpisem co do pompy, ale jest to zrozumiale. Prosilbym o sensowne odpowiedzi, a nie przemadrzanie sie. Ten pomysl na taki , a nie inny sprzet to narazie tylko koncepcja. Z gory przepraszam jezeli napisalem to w zlym dziale.

Montes

Siema,

Trochę offtop, bo nie mam ani colta, ani pompki i nie jestem w stanie pomóc.
Ale w kwestii własnych pomysłów - możemy sobie przybić piątkę.
Wiele razy słyszałem, że cośtam jest bez sensu.
Ale zrobiłem po swojemu, mam i używam i jest mi z tym dobrze.
Rób, jak uważasz i się nie przejmuj innymi.
…choć przyznam, że osobiście też bym nie biegał z pompką po lesie, jakbym nie musiał.

Odnośnie strzelb, kiedyś rozkminiałem KSG od TM. Ale z racji rzadkich spotkań CQB, poprzestałem na pistoletach maszynowych i krótkich karabinkach.
Technicznie zwiększenie mocy pompki wymagało by podmiany sprężyn na mocniejsze, albo jakiejś konwersji (jeśli takie są).
Ogólnie wszystko da się zrobić.
Zazwyczaj to kwestia: chęci, czasu, pieniędzy. Nie koniecznie w tej kolejności.

Dzieki za odpowiedz. Troche poczytalem o trojstrzalowych strzelbach asg, ale nie moge nigdzie znalezc czesci do tuningu typu cylindry, prowadnice itp. Zastanawiam sie nad mozlowoscia przerobki aegowych czesci pod strzelbe ( bardziej cylinder, glowice, prowadnice).

Bo takich części tuningowych generalnie nie ma. Kropka.
Wielkie bóle były przy dawnych TM’kach (SPAS / Benelli 90), bo jak się rozdzielacz kulek wychrzanił, to replika była najwyżej na ścianę.

Miałem DE M56 - w budynkach robiła robotę, w lesie brakło zasięgu. Szybkostrzelności też, ale zasięgu bardziej. Mossberg AGM 003 to znacznie lepsza strzelba do lasu (albo poszukaj kopii 870’tki Maruzen / CA, ktoś z Chińczyków co parę lat je wypuszcza. Części tuningowe są, i można z tego naprawdę mocne bydlę zrobić, bo i sprężyna standard, i cylinder ma duży).

No, chyba, że jesteś taki majster, że części do 3-strzałówki będziesz sobie dorabiał własnoręcznie, wtedy chapeau bas, monsieur.

Z ta cyma to bardziej mi chodzilo o doszczelnienie calego ukladu, wymiana sprezyny, moze luf jezeli by sie dalo, no i jeszcze cos pokombinowac :slight_smile:

To musisz kupić, rozebrać i zobaczyć co tam się da doszczelnić (bo czemu by nie), jakie sprężyny tam siedzą (powinny być dwie, pochodne SPASa / M90 miały dwa cylindry) i czym lepszym się je da zastąpić.

Co do luf - nigdy, nigdzie nie widziałem zestawu precyzyjnego do takiej strzelby. Wątpię, żeby ktoś to robił.
Przy dużym szczęściu (dużym!) może uda Ci się gdzieś znaleźć złomowaną Marui. Może da się dokonać transplantacji zestawu HU. Biorąc pod uwagę, co potrafią hopki od Marui, mogłoby pomóc.

Ale pamiętaj - takie jest Twoje ryzyko. Może być i tak, że jak sobie nie dorobisz części sam, to nie znajdziesz ich nigdzie.

Kolejny powod dla ktorego skupilem sie na CM.350 to to ze jest ona trzystrzalowa, wiec nie musi ona miec wtedy 400 fps tylko 320-350fps i bedzie to wtedy dzialac troche jak bursty z karabinu.

Nie, nie będzie.
Będzie trochę mniej wrażliwa na precyzję celowania (i będzie miała natychmiastową reakcję na spust, jak to sprężynowka), i to jest wszystko, co zyskasz.

Nie wiem jak to wyjdzie, ale co do luf to sa one polaczone takim trojkacikiem, moze udaloby sie je zastapic preckami z aegow choc watpie

Kup, spróbuj.

Może się uda.
Moze nie.

Ale jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

Nie wyciagniesz z pompki 3 strzalowej 350 fps bo po prostu nie naciagniesz tak mocnej sprezyny, dodatkowo rozpadnie sie ona od strzalu. To jest tylko plastik.
40 m to ma zasiegu jak strzelisz 30 stopni pod górę… i nic nie trafisz.
Mozesz z takim czyms biegac po lesie ale skutecznosc bedziesz mial nikla. I kazdy najnedzniejszy aeg cie zje.

Swoja tania pomplę stuningowałem ze miala precke od aega … komore hopa aegowa, hi capa i ponad 300 fps z zamontowana luneta … ale to nadal byla pompka i rozpadla się z uwagi na plasticzna budowę.
Mozna sie pobawic. Ale to caly czas bedzie tylko zabawa.

ps. Mi pekl gearbox w FN2000 i z uwagi ze gearboxa do niego nei da sie nigdzie dostac - zamontowalem w nim gearbox od p90 uzywajac duzo mlotka, drumla i glueguna. Niestety ale troche brakuje na precyzji i nie strzela to ani dobrze ani celnie. W ASG czasem pol milimetra roznicy albo rozbierznosci potrafi rozlozyc replike.
Jezeli jednak chcesz powaznie powalczyc pompką - kup sobie cymke full metal 400 fps.
Ale nadal nawet tania snajperka bedzie skuteczniejsza…Nie wspominając już o aegach.

Moze rozwaze snajperke pod tuning np. JG Bar 10. Tez o tym myslalem. Tak jak pisalem rozmyslam teraz nad jakims innym sprzetem, bo aegi troszeczke mnie znudzily. Moze podpowiecie mi jaka snajperke do 500, 700zl, bo jeszcze wliczjac jakis wstepny tuning i lunete chcem sie zamknac do 1000-1100zl.

Za taka kase mozesz miec cos podobnego do snajperki.
Bedzie mialo wszystkie jej wady i niewiele zalet :slight_smile:
W sensie - brak mozliwosci poprawki (bo musisz przeladowac a to trwa i zazwyczaj delikwent sie schowa).
Koniecznosc kupowania duuuzo drozszych kulek, ale i tak koszt wyjdzie podobnie bo wystrzelasz ze 100-200 na strzelanke.

Za taka kase to chinol i tuning … tylko pytanie jaki.
Porządna lufa precyzyjna to koszt 300 zł (porządna ale nie max co mozna kupic)… zespół spustu jak chcesz ponad 550 - troche kosztuje.
Teoretycznie w tej kwocie mozna cos zlozyc - ale nie bedzie to top mozliwosci.
Ale ja specjalistą nie jestem. Ja swojej nie musialem zbytnio tuningowac.

Mam swiadomosc ze “snajperka” w tej cenie jest pod tuning zeby to strzelalo, ale na poczatek chodzi mi o lekki tuning, a z czasem bym ja bardziej podkrecil. Zobacze i przemysle temat. Bo fakt jest taki ze to wszystko troche pieniedzy wychodzi.